Anthony Joshua ir Mike'as Tysonas patyrė netikėtus nokautus | Scanpix nuotr.

Anthony Joshua ir Mike'as Tysonas patyrė netikėtus nokautus | Scanpix nuotr.

 Birželio pradžioje Niujorko „Madison Square Garden“ (JAV) arenoje vyko kova dėl keturių sunkiasvorių bokso pasaulio čempiono diržų, kurioje 29-erių metų britas Anthony Joshua gynė IBF, IBO, WBA (Super) ir WBO čempiono titulus prieš 29-erių metų meksikietiškų šaknų turintį amerikiet Andy Ruizą.

Bokso pasaulis neabejotinu kovos favoritu laikė A.Joshua, tačiau įvyko viena didžiausių sensacijų istorijoje. Trečiajame raunde kovotojai keitėsi nokdaunais, o septintajame raunde A.Joshua dar du kartus krito į nokdauną ir galiausiai pralaimėjo kovą. A.Ruizui pergalė buvo įskaityta techniniu nokautu, jis atėmė iš varžovo visus 4 čempiono diržus.

Šis pralaimėjimas iškarto buvo lyginamas su Mike‘o Tysono 1990-ais metais patirtu netikėtu pralaimėjimu nokautu Busteriui Douglasui.

B.Douglasas pirmą kartą gindamas iškovotus čempionų diržus patyrė pralaimėjimą nokautu Evanderiui Holyfieldui, todėl M.Tysonas taip ir nesulaukė galimybės revanšuotis.

Tuo tarpu A.Joshua iškarto aktyvavo revanšo galimybę ir jų antroji dvikova yra numatyta jau šių metų pabaigoje.

Panašią istoriją jau išgyvenęs M.Tysonas turi patarimų A.Joshua ir teigė, kad svarbiausia yra darbas su savo protu.

„Jis padarė klaidą, buvo sužeistas ir tiesiog taip įvyko. Jis gali laimėti revanšą, tačiau jo protas privalo būti šviesus. Jis nelaimės, jeigu jo mintys bus sujauktos. Jis privalo būti toli pats nuo savęs. Kai mes treniruodavomės, vykdavome toli į kalnus, kad būtume toliau nuo savęs ir savo minčių.

Kalnuose tu esi nuo visų labai toli, ten tik gyvūnai, medžiai ir komanda. Tu susitinki su savo demonais vienas. Jo ūpas siekti revanšo galbūt bus geras, bet kas dedasi jo galvoje.. Kas jo mintyse? Tai yra svarbiausia, nes jie jau dabar turi pinigų ir viskas sukasi apie klausimus – kas tu esi? Kas tu toks, susidūręs su nelaime? Ką tu dabar darysi?

Ar tu susmuksi ir pasakysi, kad daugiau to nebenori? Pasiduosi? Ar tu tiki savimi? Ar turi dar kokios suknistos savigarbos? Kuo tu tiki? Ar tiki savo protėviais? Savo tėvu, mama, vaikais? Dėl ko tu kauniesi? Dabar viskas priklauso nuo jo“, – kalbėjo M.Tysonas.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.