Laurynas Grigelis | Organizatorių nuotr.

Laurynas Grigelis | Organizatorių nuotr.

 Antroji Lietuvos raketė 27-erių metų Laurynas Grigelis (ATP-295) po metų pertraukos dalyvavo ATP 250 serijos turnyro kvalifikacijoje. Švedijoje vykstančio „Swedish Open“ turnyro antrajame kvalifikacijos rate pirmadienį lietuvis po 1 valandos 29 minučių kovos 6:1, 2:6, 1:6 pralaimėjo bendraamžiui prancūzui Constantui Lestienne (ATP-198).

Puikiai mačą pradėjęs L.Grigelis pirmajame sete neleido suabejoti savo pranašumu. Lietuvis greitai spurtavo 3:0, šeštajame geime dar sykį laimėjo varžovo padavimų seriją ir baigė setą triuškinančiu skirtumu. C.Lestienne taip ir neturėjo nė vieno „break pointo“.

Antrojo seto pirmajame geime L.Grigelis turėjo tris „break pointus“, bet prancūzas sugebėjo atsilaikyti. Ketvirtajame geime L.Grigelis pirmą kartą susidūrė su problemomis savo padavimų metu ir C.Lestienne pavyko realizuoti „break pointą“. Septintajame geime lietuvis turėjo dar vieną progą tašku laimėti oponento padavimų seriją, bet jos nerealizavo, o C.Lestienne aštuntajame geime tokios galimybės neiššvaistė ir įtikinamai laimėjo setą.

Trečiajame sete L.Grigelis laikėsi tik keletą pirmųjų minučių (1:1). Vėliau C.Lestienne spurtavo 5:0, laimėjo dvi lietuvio padavimų serijas, o pats kamuoliuką padavinėjo nepriekaištingai.

Mačo statistika:

Mačo statistika | Organizatorių nuotr.

Mačo statistika | Organizatorių nuotr.

L.Grigelis ir C.Lestienne anksčiau nebuvo susitikę. Tiesa, prancūzas 2018 m. ir 2019 m. žaidė prieš Ričardą Berankį. Abu tuos mačus C.Lestienne pralaimėjo po 3 setų kovos. Prancūzas ATP vienetų reitinge aukščiausiai yra pakilęs iki 142-os vietos. Jis per karjerą vienetuose laimėjo du ATP „Challenger“ serijos bei 5 ITF „Futures“ turnyrus.

L.Grigelis paskutinį kartą tokio rango turnyro kvalifikacijoje žaidė 2018 m. birželį. Į pagrindinį etapą lietuvis yra patekęs tik vieną kartą karjeroje – 2011 m. turnyre Los Andžele (JAV).

C.Lestienne pateko į pagrindinį etapą, pelnė 12 ATP vienetų reitingo taškų ir 5285 eurus. L.Grigeliui atiteko 6 ATP vienetų reitingo taškai ir 2555 eurai.

ATP 250 serijos vyrų teniso turnyro Švedijoje prizų fondą sudaro 524,34 tūkst. eurų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tipas
2019-07-15 13:56:18
Kai Grigelis nustos miaukti padavimo metu,taps vyru ir gales zaisti pries juos,o dabar net slykstu!
Atsakyti
Rolas
2019-07-15 14:10:34
Djokas vakar irgi miaukė. :D