Maxas Verstappenas ir Sebastianas Vettelis | Scanpix nuotr.

Maxas Verstappenas ir Sebastianas Vettelis | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį legendinėje Silverstono trasoje (Didžioji Britanija) vyko 10-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės. 6-ą kartą karjeroje šias lenktynes laimėjo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), pagerinęs visų laikų rekordą. Lenktynes stebėjo daugiau nei 140 tūkst. sirgalių.

Nemažą lenktynių dalį pirmavo kvalifikacijos nugalėtojas suomis Valtteri Bottas („Mercedes“). Visgi, jam labai pakenkė saugos automobilio fazė. Šis trasoje pasirodė, kai V.Bottui jau buvo pakeistos padangos, o L.Hamiltonas dar nebuvo sustojęs. Britas tuo pasinaudojo, prarado mažiau laiko nei įprasta ir grįžo į trasą pirmas. V.Bottas lenktynių pabaigoje bandė nuvažiuoti bent jau greičiausią ratą, bet ir tai padarė L.Hamiltonas su 32 ratų „senumo“ padangomis. Britas aplenkė prancūzą Alainą Prostą ir kitą britą Jimą Clarką, kurie Didžiosios Britanijos GP triumfavo po 5 kartus.

Liūdnai lenktynės susiklostė vokiečiui Sebastianui Vetteliui („Ferrari“). Jis dėl trečios vietos kovojo su olandu Maxu Verstappenu („Red Bull“). Olandas lenktynių pabaigoje buvo greitesnis už vokietį ir šį aplenkė. S.Vettelis nenorėjo nusileisti, privažiavo labai arti M.Verstappeno, nespėjo sustabdyti ir rėžėsi į jo bolido galą. Abu bolidai išlėkė už trasos ribų. M.Verstappenas gedimų išvengė, o dėl prarasto laiko nukrito į 5-ą vietą. S.Vettelis nukentėjo rimčiau, suko į techninio aptarnavimo juostą, gavo 10 sek. baudą ir finišavo vos 16-as.

Avarija:

Po šios avarijos į trečią vietą pakilo monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“). Tuo tarpu ketvirta vieta galėjo džiaugtis prancūzas Pierre‘as Gasly („Red Bull“).

Didžiosios Britanijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Didžiosios Britanijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

L.Hamiltonas su 223 tšk. bendroje įskaitoje vėl nutolo nuo V.Botto (184), o C.Leclercas (120) priartėjo prie M.Verstappeno (136) ir S.Vettelio (123). Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (407), „Ferrari“ (243) bei „Red Bull“ (191).

11-osios sezono lenktynės vyks liepos 28-ą dieną Hokenhaime (Vokietija).

Atnaujinta 17.25 val. S.Vetteliui skirta 10 sek. bauda, bet jam tai nelabai ką pakeis.

Atnaujinta 17.24 val. V.Bottas likus 7 ratams atliko „nemokamą“ sustojimą. Suomis neprarado 2-os vietos, be to, galės pakovoti dėl papildomo taško už greičiausią ratą.

Atnaujinta 17.18 val. Teisėjai tiria S.Vettelio ir M.Verstappeno incidentą.

Atnaujinta 17.16 val. C.Leclercas pakilo į 3-ią vietą, o P.Gasly - į 4-ą. M.Verstappenas pralaimi 7 sek. ir važiuoja 5-as. S.Vettelis po sustojimo nukrito į paskutinę - 17-ą - vietą ir atsilieka visu ratu.

Atnaujinta 17.14 val. M.Verstappenas jau buvo aplenkęs S.Vettelį, bet vėliau šis, nespėjęs stabdyti, trenkėsi į olandą. Abu bolidai išlėkė už trasos ribų. M.Verstappenas dar važiuoja 5-as, S.Vettelis nukrito į rikiuotės galą.

Avarija:

Atnaujinta 17.10 val. C.Leclerco kančios pagaliau baigėsi - monakietis aplenkė P.Gasly ir pakilo į 5-ą vietą. Dabar jis persekios M.Verstappeną, kuriam pralaimi 5 sek.

Atnaujinta 17.05 val. Situacija kiek stabilizavosi. L.Hamiltonas apie 2 sek. lenkia V.Bottą. M.Verstappenas vos 1 sek. pralaimi S.Vetteliui, bet jo aplenkti nesugeba, taip pat ir C.Leclercas lieka užstrigęs už P.Gasly.

Atnaujinta 17.02 val. C.Leclercas taip ir užstrigo už P.Gasly.

Atnaujinta 16.51 val. Lenktynės pratęstos įprastu režimu. Iki finišo liko dar kiek daugiau nei pusė distancijos - 29 ratai.

Atnaujinta 16.50 val. Be kietų padangų lyderių gretose liko tik V.Bottas. Jis važiuoja antras su vidutinio kietumo padangomis.

Atnaujinta 16.47 val. Po rato stoti nusprendė ir C.Leclercas, bet taip jis prarado poziciją M.Verstappenui ir P.Gasly.

Atnaujinta 16.45 val. L.Hamiltonas dėl saugos automobilio net ir pasikeitęs padangas liko priekyje V.Botto. S.Vetteliui tai padėjo pakilti į trečią vietą. M.Verstappenas nusprendė dar kartą stoti ir pasirinko kietas padangas, su kuriomis galės važiuoti iki finišo. Olandas nukrito tik iki 6-os vietos. C.Leclercas važiuoja 4-as, P.Gasly - 5-as.

Atnaujinta 16.43 val. A.Giovinazzi išlėkė iš trasos, pasirodė saugos automobilis. Tai - puikios naujienos dar nestojusiems L.Hamiltonui ir S.Vetteliui.

Atnaujinta 16.38 val. M.Verstappenas jau keletą ratų važiuoja visiškai prilipęs prie C.Leclerco.

Atnaujinta 16.34 val. C.Leclerco mechanikai prarado vietą M.Verstappenui, bet monakietis trasoje aplenkė olandą.

C.Leclerco ir M.Verstappeno kova:

Atnaujinta 16.31 val. P.Gasly ir S.Vettelio kova aštrėja - prancūzas susigrąžino 5-ą vietą.

Atnaujinta 16.30 val. Kol kas nuo tradicinių lyderių toli neatsilieka ir P.Gasly. Jį nuo S.Vettelio skiria vos 0.6 sek.

Atnaujinta 16.29 val. M.Verstappenas po atakos prieš C.Leclercą pats vos neprarado 4-os pozicijos, nes visai šalia važiuoja ir S.Vettelis.

Atnaujinta 16.25 val. M.Verstappenas jau pradeda spausti C.Leclercą. Iš lyderių šešeto tik abu „Ferrari“ pilotai turi minkštas padangas, kiti važiuoja su vidutinio kietumo padangomis.

Atnaujinta 16.19 val. L.Hamiltonas jau buvo aplenkęs V.Bottą, bet suomis po keleto posūkių susigrąžino pirmą poziciją!

Įspūdinga lyderių kova:

Atnaujinta 16.17 val. L.Hamiltonas kol kas nepaleidžia V.Botto ir spaudžia jį keletą pirmųjų ratų.

Atnaujinta 16.16 val. Tragiškas „Haas“ startas - K.Magnussenas ir R.Grosjeanas kliudė vienas kitą. Komandos draugams teko sukti į techninio aptarnavimo juostą. Jie nukrito į 19-20 vietas.

Atnaujinta 16.15 val. Lyderiai sėkmingai pajudėjo iš savo vietų, pirmi 4 pilotai išlaikė savo pozicijas. Tik S.Vettelis aplenkė P.Gasly ir pakilo į 5-ą vietą.

Lenktynių startas:


Iš pole pozicijos startuos suomis Valtteri Bottas („Mercedes“), o šalia jo stovės komandos draugas britas Lewisas Hamiltonas. Trečias lenktynes pradės monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“), kuris šeštadienį V.Bottui pralaimėjo vos 0.079 sek. Ketvirtas startuos olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), penktas – prancūzas Pierre‘as Gasly („Red Bull“), o tik šeštas – vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva
Šeš 08-24 Stumbras 17 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141