„Spurs“
III kėlinys, 6 min.
78
:
64
Atsinaujins po sek
„Rockets“
Ruslanas Černychas | „Facebook“ nuotr.

Ruslanas Černychas | „Facebook“ nuotr.

 Europoje pasibaigus įprastu ritmu tekėjusiems vietinių šalių čempionatams, be įtemtų ledo ritulio kovų vasarą liko ne visi. Kol dauguma ledo ritulininkų planavosi savo atostogas, Ruslanas Černychas priėmė netradicinį ir netikėtą sprendimą: vasarą jis vietoj poilsio pasirinko žaidimą vienoje iš nedaugelio šiuo metų laiku savo čempionatą rengiančioje šalyje. Į egzotišką Naujosios Zelandijos lygą išvykęs ledo ritulininkas tapo pirmuoju savo karjerą Okeanijoje pratęsusiu mūsų šalies žaidėju, o apie žaidimą šioje šalyje ir savo karjeros posūkius jis sutiko pasidalinti mintimis su mūsų skaitytojais.

Skirtingai nuo didžiosios dalies ledo ritulio čempionatų, Naujosios Zelandijos pirmenybės savo žiūrovus ledo ritulio kovomis lepina vasarą, o tai žaidėjams suteikia galimybę parungtyniauti šioje šalyje neatimant galimybės pilnam sezonui Europoje ar Šiaurės Amerikoje: gegužės viduryje startuojančios kovos baigiasi rugpjūtį, o į atkrintamąsias varžybas nepatekę klubai savo sezoną baigs dar liepą. Būtent toks šios lygos tvarkaraštis sužavėjo ir R. Černychą, kuris šią vasarą ieškojo galimybių išvengti tarpsezononio metu dėl treniruočių ant ledo trūkumo atsirandančių sunkumų.

„Į Naująją Zelandiją vykau palaikyti formą ir padirbėti ties savo žaidimo silpnybėmis. Labai sunku grįžti į Lietuvą ir 3-4 mėnesius ilsėtis, o vėliau grįžti ant ledo. Žinoma, prie sprendimo vykti į šią šalį prisidėjo ir tai, kad visada norėjau pamatyti Naująją Zelandiją“, - apie savo sprendimą kalbėjo gynėjas.

R. Černychui kelionės jo karjeroje tikrai nėra naujovė: 24-erių metų gynėjas per savo karjerą jau spėjo parungtyniauti trijuose žemynuose. Prieš pasukdamas į dabartinę šalį jis išbandė ir tris lygas Jungtinėse Amerikos Valstijose, o sugrįžęs į Europą savo jėgas ledo ritulininkas pasitikrino Čekijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose ir Didžiojoje Britanijoje. Visgi, savo gamta išsiskirianti Naujoji Zelandija lietuviui per šiuos mėnesius paliko neišdildomą įspūdį.

„Gamta Naujojoje Zelandijoje yra labai graži. Turėjau galimybę aplankyti keletą vietų ir tai buvo neįtikėtina – to neįmanoma apsakyti žodžiais. Viskas yra švaru ir prižiūrėta, o šį savaitgalį vykstame į Kvinstauną žaisti išvykos rungtynių ir aš nekantrauju pamatyti ir šią Naujosios Zelandijos dalį.“

 

Be kelionių po šią šalį R. Černychui jau teko išbandyti ir šios šalies pirmenybes. Lietuvis yra vienas daugiausiai laiko ant ledo praleidžiančių žaidėjų „Red Devils“ komandoje, o per dvyliką sužaistų mačų jam pavyko atlikti keturis rezultatyvius perdavimus bei išvengti baudos minučių. Nemažai lygų jau išbandęs ledo ritulininkas pripažino, jog šios šalies ledo ritulio lygis jį nustebino, o kietu žaidimu paremtas ledo ritulys jau privertė ir iškęsti keletą traumų.

„Man teko žaisti įvairiuose šalyse, tokiose kaip Olandija ar Ispanija, o žaidimo Naujojoje Zelandijoje lygis mane išties nustebino – jis tikrai aukštesnis nei Ispanijoje. Žinau, kad tai yra viena iš silpniausių šalių ledo ritulyje, tačiau šiais laikais visi gali čiuožti. Atvykę kokybiški legionieriai yra aukšto lygio: mes savo komandoje turime du žaidėjus iš Didžiosios Britanijos, kurie yra žaidę Elitinėje šios šalies lygoje ir savo šalies rinktinėse. Lygoje esantiems vietiniams žaidėjams trūksta meistriškumo, tačiau jie yra gana agresyvūs ir sunkiai dirba, tad žaisti čia nelengva. Jau per pirmuosius penkis mačus buvau patyręs maždaug tris smulkias traumas.“

Atvykus iš Europos gynėjui iš Lietuvos naujoje ekipoje teko prisitaikyti ir prie kitokio žaidimo stiliaus ir prie kitokių matmenų ledo.

„Didžiausias skirtumas su Europa – čia vyrauja labai kietas ir fiziškas žaidimas. Tai yra dėl to, kad ledo aikštės čia mažesnės. Dėl to ledo ritulys čia greitesnis ir kietesnis.“

Okeanijoje gynėjas siekia ne tik patobulėti ir pasiruošti naujam sezonui, tačiau ir pamiršti ne patį sėkmingiausią praėjusį sezoną. Jo metu Anglijoje žaidusiam lietuviui vos po trijų rungtynių teko ieškotis naujo klubo ir bandyti greitai prisitaikyti prie naujosios ekipos. Visgi, toks sezonas neatbaidė gynėjo nuo Didžiosios Britanijos: tarp šios šalies klubo ir Slovėnijos besirinkęs gynėjas galiausiai nusprendė, jog ir kitą sezoną jis žais NIHL lygoje, Oksfordo „City Stars“ komandoje.

„Pirmasis mano sezonas Anglijoje tikrai nebuvo toks, kokio tikėjausi. Atsidūriau labai kvailoje situacijoje su pirmuoju klubu, su kuriuo pasirašiau sutartį, tad man teko greitai ieškotis kitos ekipos ir pasirašyti kontraktą su „Nottingham Lions“ komanda. Tad metai buvo su pakilimais ir nuopuoliais, teko prisitaikyti prie pokyčių. Šioje lygoje likti nusprendžiau, nes realistiškai žiūrint, tai man yra gera vieta tobulėti. 40 reguliaraus sezono mačų yra pakankamas kiekis. Šį kartą vyksiu neturėdamas itin didelių vilčių, tik tikiuosi, kad viskas bus tai, kaip turėtų būti. Derėjausi ir su klubu iš Slovėnijos, tačiau nusprendžiau pasirinkti Oksfordo ekipos pasiūlymą.“

Šiuo metu Lietuvoje itin jaučiamas gynėjų trūkumas, o R. Černychas buvo vienas iš tų, kurie pastaraisiais metais buvo išbandomi mūsų šalies rinktinėje: ledo ritulininkas dukart atstovavo rinktinei Baltijos iššūkio taurėje, tačiau šios patirtys gynėjui buvo visiškai skirtingos, o po pastarojo pasirodymo rinktinėje ledo ritulininkas mano, jog treneriai jau priėmė jam nepalankų sprendimą dėl jo galimybių žaisti pasaulio čempionatuose.

„Manau, kad rinktinės treneriai jau priėmė sprendimą dėl mano galimybių, tad šiuo metu mano tikslai yra tobulėti ir gerai pasirodyti klube. Rinktinėje pirmasis mano pasirodymas buvo neblogas: turėjau laiko pasiruošti, o kadangi žaidėme viduryje sezono, buvau geros formos. Tą sakė ir treneriai, kurie pasibaigus turnyrui sakė, jog turiu potencialo. Visgi, antroji išvyka į rinktinę buvo košmariška. Nebuvau pasiruošęs nei fiziškai, nei protiškai: po žaidimo Ispanijoje teko nesitreniravus vasaros metu žaisti turnyre su Latvijos ir Švedijos žaidėjais, o tai buvo sunki ir varginanti patirtis. Bet kokiu atveju, aš labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi tuo, kad šiuose dvejuose turnyruose atstovavau savo šalį.“