Benediktas Vanagas | Ryčio Šeškaičio nuotr.

Benediktas Vanagas | Ryčio Šeškaičio nuotr.

 Liepos 12–14 dienomis vyksiantis didžiausias Baltijos šalyse Estijos ralis „Shell Helix Rally Estonia“ yra vienas laukiamiausių renginių automobilių sporto pasaulyje. Lenktynės pritraukia tarptautinio kalibro lenktynininkus, kasmet paruošia įspūdingas trasas, o priedo – galite pamatyti sunkvežimių lenktynes. Be to, ralio organizatoriai pristatė ir dar vieną naujovę – „nuliniu“ ekipažu startuoti pakvietė Dakaro rekordininką, „General Financing team Pitlane“ pilotą Benediktą Vanagą.

Nuo 2009 metų organizuojamas „Rally Estonia“, anksčiau buvęs Europos ralio čempionato (ERC – European Rally Championship) etapu, nusprendė kopti aukščiau. „WRC Promotional Event“ vadinamas renginys kandidatuoja tapti pilnaverčiu Pasaulio ralio čempionato (WRC – World Rally Championship) etapu. Jeigu viskas susiklostys sėkmingai, tai bus vienintelis WRC etapas Baltijos šalyse.

„Rally Estonia“ išsiskiria ir gamyklinių komanda gausa – šiemet lenktynėse dalyvaus „Toyota“, „Ford“, „Hyundai“, „Citroen“ ekipažai. „Toyota Gazoo Racing“ atstovaus žinomiausias Baltijos šalių WRC dalyvis estas Ott Tänak. Jauniausias dalyvis – septyniolikmetis norvegas Oliver Solberg, pasižymėjęs ERC. Jaunuolis vairuos vieną iš trylikos R5 tipo bolidų šiose lenktynėse, dar aštuoni – WRC kategorijos automobiliai. Taigi, automobilių parkas taip pat šį bei tą pasako apie Estijos ralį.

Varžybose lenktyniaus dalyviai iš 16 šalių, iš viso – 106 ekipažai. Ekipažų sąrašą papildo ir lietuviai – komanda „General Financing team Pitlane“ su B. Vanagu ir jo buvusiu šturmanu Mindaugu Čepuliu priešakyje. Tiesa, lenktynininkas ralyje startuos ne kaip dalyvis, o „nuliniu“ ekipažu, atsakingu už saugą ir galutinį trasos įvertinimą. Tai reiškia, jog lenktynininkas nelenktyniaus. Tačiau jo pasirodymas bus išskirtinis – sportininkas klasikinio ralio trasomis važiuos „Toyota Gazoo Racing Hilux“ bolidu, pagal prigimtį skirtu ralio reido (kitaip – „cross country“) tipo varžybos, tokioms, kaip Dakaras ar Pasaulio taurė „FIA World Cup for Cross Country Bajas“. Sportininkas užtikrina, kad galingo 5 l, V8 variklio griausmas nebus nepastebėtas.

Negana to, žiūrovams įspūdingus vaizdus suteiks ir dar vienas klasikiniam raliui neįprastas reginys – sunkvežimių lenktynės. Estija – vienintelė šalis, kurioje sunkvežimiai rungiasi nacionaliniame čempionate. Net 15 GAZ sunkvežimių, galinčių pasiekti 160 km/val. greitį, važiuos tomis pačiomis trasomis, kaip ir lengvieji automobiliai, todėl Estijos ralyje žiūrovai lieka iki pat paskutinio dalyvio.

Kalbant apie žiūrovus, „Rally Estonia“ organizatoriai pagalvojo ir apie juos. Ralyje dalyvių ir žiūrovų laukia 15 greičio ruožų, išsidėsčiusių per 152 kilometrus. Kiekviename greičio ruože yra speciali erdvė žiūrovams, užtikrinanti gerą matomumą ir saugų atstumą nuo trasų. Kai kuriuose greičio ruožuose yra net milžiniški LED ekranai, kuriuose rodoma tiesioginė transliacija. Estijos ralis labiausiai išsiskiria ypač techniškomis trasomis, kuriose dalyvių laukia daug posūkių ir beveik 100 tramplinų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų