„Lietkabelis“
IV kėlinys, 1 min.
63
:
72
Atsinaujins po sek
„Neptūnas“
Europos lygos atranka: „Honved“ - „Žalgiris“ | Elvio Žaidario nuotr.

Europos lygos atranka: „Honved“ - „Žalgiris“ | Elvio Žaidario nuotr.

Vilniaus „Žalgiris“ UEFA Europos lygos atrankoje startavo labai apmaudžiai. Grubiai klydę vilniečiai Vengrijoje rezultatu 1 – 3 nusileido Budapešto „Honved“ ekipai.


Vilniečiai nuo rungtynių pradžios neleido aikštės šeimininkams įsibėgėti ir perėmė žaidimo kontrolę, o jau 12-ą minutę susikūrė labai pavojingą progą. Tuomet perdavimo šalia baudos aikštelės sulaukęs Rolandas Baravykas smarkiai užsimojo ir iškart smūgiavo, bet apmaudžiai pataikė į vartų virpstą. 14-ą minutę dar vieną smūgį atliko ir Tomislavas Kišas, bet jis didesnių problemų vartininkui nesukėlė.

Progų praktiškai beveik nesulaukiantys vengrai vos neprigavo „Žalgirio“, kuomet 22-ą minutę „Honved“ saugas Danielis Gazdagas išvengė nuošalės ir išniro visiškai vienas prieš vartininką, tačiau jam skirtas perdavimas buvo kiek netikslus ir kamuolys greičiau atsidūrė vartininko rankose nei jį pavijo varžovas.

25-ą minutę „Žalgiris„ surengė pavyzdinę greitą ataką, kuomet kairiuoju kraštu prasiveržęs Pau Moreris „įkišo“ tobulą perdavimą Liviu Antaliui, šis kyštelėjo koją ir visai nedaug trūko, jog būtų įveikęs vartininką.

31-ą minutę „Žalgiris“ apmaudžiai neišnaudojo geros progos, kuomet L.Antalis liko visiškai laisvas prie varžovų vartų, bet ir netiksliai smūgiavo galva, ir šoninis teisėjas užfiksavo abejotiną nuošalę.

Netrukus „Žalgiris“ nudegė. 32-ą minutę po klaidos savoje baudos aikštelėje, vilniečiai suteikė daug laisvės Bencui Bano-Szabo, kuris iškart pasiuntė kamuolį į vartus – 1 – 0.

„Žalgiriui“ sunkiai sekėsi išvengti klaidų net ir atliekant lengvus perdavimus, o tai leido varžovams perimti rungtynių kontrolę. Tiesa, 40-ą minutę Victoras Perezas atrado daugiau erdvės „Honved“ aikštės pusėje ir nieko nelaukdamas iškart smūgiavo į vartus, bet vartininkas tam buvo pasirengęs ir užtikrintai apsigynė.

50-ą minutę „Žalgiris“ turėjo progą išlyginti rezultatą, kadangi T.Kišas sulaukė gero perdavimo iš aikštės krašto, tačiau puolėjo smūgis galva iš kelių metrų atstumo buvo per silpnas ir vartininkas spėjo jį sugauti.

55-ą minutę „Žalgiriui“ vėl teko traukti kamuolį išvartų tinklo. Išsimetus kamuolį iš užribio kamuolys atsidūrė šalia tolimojo virpsto, kur vilniečiai nesugebėjo apsiginti ir Davidas N‘Gogas užtikrintu smūgiu galva nuginklavo vartininką – 2 – 0.

Net ir praleidę du įvarčius vilniečiai bandė švelninti atsilikimą. 64-ą minutę R.Baravykas įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko gerą smūgį, kuris, gaila, buvo blokuotas.

68-ą minutę bandymai švelninti rezultatą griuvo. Tuomet Saulius Mikoliūnas pralaimėjo dvikovą savoje baudos aikštelėje ir prasižengė, o teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį po minutės užtikrintai realizavo D.Gazdagas – 3 – 0.

78-ą minutę po ilgesnės tylos prabilo T.Kišas, kuris sulaukęs komandos draugo perdavimo vienu lietimu smūgiavo viršutinio vartų kampo link, tačiau jam ir vėl pritrūko taiklumo.

80-ą minutę „Žalgiris“ vėl buvo arti įvarčio, tačiau po stipraus Modesto Vorobjovo smūgio kamuolys atšoko nuo skersinio ir nusileido užribyje.

Rungtynių pabaigoje „Žalgirio“ vilčių vos nepaskandino savo baudos aikštelėje ranka į varžovo veidą sužaidęs Marko Tomičius. Teisėjas skyrė baudinį, tačiau jį atrėmė vilniečių vartininkas.

92-ą minutę kampinio metu Karoliui Uzėlai pavyko pagaliau pasiųsti kamuolį į vengrų vartus ir taip nors kiek sušvelninti rezultatą bei pagerinti savo šansus kovoti dėl patekimo į kitą etapą.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Apžvalga ir komentarai

„Žalgiris“ susitiks su 14-ą kartų Vengrijos čempione, kurios gretose daugiau nei dešimtmetį savo laiku praleido vienas geriausių visų laikų futbolininkų Ferencas Puškašas. Rungtynės vyks vos prieš savaitę oficialiai atidarytame „Illovszky Rudolf” stadione, kuriame mačo išvakarėse žalgiriečiai surengė vienintelę treniruotę.

„Po kelionės svarbiausia buvo pajudėti, pajausti aikštę, patį stadioną, erdves. Komandoje vyrauja gera nuotaika. Analizavome varžovų žaidimą, tačiau Vengrijoje šiuo metu yra tarpsezonis. „Honved” sudėtyje įvyko nemažai permainų, pasikeitė treneris. Sunku pasakyti, ko galime tikėtis, tačiau atvykome siekti pergalės. „Žalgirio” tikslas kitoks ir negali būti”, - iš karto po treniruotės kalbėjo kapitonas Saulius Mikoliūnas.

Planuojama, kad šįvakar rungtynes Budapešte stebės trys – keturi tūkstančiai žiūrovų ir stadionas bus beveik pilnas. Palaikyti „Žalgirio” į Vengriją atvyko ir ištikimiausi ekipos fanai „Pietų IV”.

„Mūsų stiprybė yra ta, kad Lietuvoje šiuo metu vyksta čempionatas ir mes žinome savo galimybes. Nebijau dėl savo komandos. Tikiuosi, kad vaikinai sužais geriausias šio sezono rungtynes. Ar taip bus, garantuoti negaliu, tačiau viliuosi. Jokios papildomos motyvacijos prieš tokį mačą niekam nereikia”, - spaudos konferencijoje sakė treneris Marekas Zubas.

Pasak jo, UEFA Europos lygos turnyras futbolininkams yra tarsi didžioji scena, kurioje sėkmingai pasirodžius žaidėjams gali sparčiai atsiverti naujos galimybės.

„Kiekvienas žaidėjas puikiai supranta, kad tai puikus šansas save parodyti platesnei auditorijai. Jų akys dega, o noras ir užsivedimas yra maksimalūs. Aš tai puikiai matau. Čia Budapešte vyks tik pirmasis kėlinys, viskas spręsis po savaitės Vilniuje, bet mums labai reikalingas geras startas. Esame tam pasirengę”, - tikino treneris.


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (6)
Registruoti
Anoniminiai (6)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
EUROLYGA