E.Matusevičius paskutiniu metimu iškovojo Universiados sidabrą! VIDEO + fotogalerija + komentaras

2019.07.11 21:09
Edis Matusevičius | Aido Jarušaičio nuotr.

Edis Matusevičius | Aido Jarušaičio nuotr.

 Neapolyje (Italija) vykstančioje vasaros Universiadoje ketvirtadienį Lietuva sulaukė dar vieno medalio. Vyrų ieties metimo finale sidabrą laimėjo vienas iš favoritų Edis Matusevičius.

Lietuvis finalo pradžioje buvo 3-ias (75,16), vėliau jį ėmė lenkti varžovai, bet trečiu bandymu E.Matusevičius grįžo į prizininkų gretas (78,30). Ketvirtasis ir penktasis mėginimai buvo kiek prastesni, tačiau šeštuoju bandymu lietuvio mestas ietis pagaliau leidosi už 80 m žymos (80,07). Tai leido E.Matusevičiui pakilti į antrą vietą ir iškovoti sidabrą.

Sidabrinis lietuvio metimas:

Auksą laimėjo anksti lyderiu tapęs moldavas Andrianas Mardare (82,40). Bronza tenkinosi kinas Ma Qunas (79,62), kuris dar turėjo progą aplenkti lietuvį, bet paskutiniu bandymu nepagerino savo rezultato.

„Geros varžybos, tik pritrūko sėkmės, - po varžybų sakė Edis Matusevičius. - Kvalifikacijoje atėjau atsipalaidavęs, mečiau pirmą metimą ir nuskrido. O finale nepavyko iki galo susikaupti, bet antra vieta yra antra vieta, džiaugiuosi."

Finalo rezultatai:

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Finalo rezultatai | Organizatorių nuotr.

Antradienį kvalifikacijoje E.Matusevičius ietį numetė 84,93 m ir pagerino sau pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą (84,78). Visi kiti varžovai net nebuvo arti lietuvio. Kinas Ma Qunas (78,77) atsiliko daugiau nei 6 m, vengras Norbertas Rivaszas-Tothas (77,48) – daugiau nei 7 m, o kai kurių kitų finalininkų atsilikimas viršijo ir 10 m.

E.Matusevičius yra visai netoli olimpinio normatyvo. Jis siekia lygiai 85 m, tad lietuviui trūksta vos 7 cm.

Sportas.lt primena, kad Universiadoje Lietuvai auksą iškovojo ieties metikė Liveta Jasiūnaitė, o bronzą – šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas bei disko metikė Ieva Zarankaitė.

Atnaujinta 20.58 val. Ketvirtu ir penktu bandymu lietuvis nepagerino savo rezultato. E.Matusevičius liko trečias prieš paskutinį bandymą.

Atnaujinta 20.31 val. E.Matusevičius trečiu bandymu pagerino rezultatą ir susigrąžino trečią poziciją - 78,30 m.

Atnaujinta 20.23 val. E.Matusevičių į šeštą vietą nustūmė N.Rivaszas-Tothas (76,14).

Atnaujinta 20.22 val. A.Mardare atliko solidų metimą - 82,40 m.

Atnaujinta 20.17 val. Į trečią vietą pakilo T.Takala (77,79), į ketvirtą - G.Naganuma (75,37). E.Matusevičius kol kas 5-as.

Atnaujinta 20.04 val. E.Matusevičius finalą pradėjo gana kukliu rezultatu - 75,16 m. Lietuvį lenkia A.Mardare (79,88) ir M.Qunas (79,48).

Finalo dalyviai:

Finalo dalyviai | Organizatorių nuotr.

Finalo dalyviai | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.