Joao Figueiredo | Sauliaus Čirbos nuotr.

Joao Figueiredo | Sauliaus Čirbos nuotr.

 Po 2015 metų, kai tuometiniame Kauno „Spyryje“ pirmaisiais smuikais griežė Andrius Velička ir Dmitrijus Rekišas, „Kauno Žalgirio“ Achilo kulnas buvo blankus puolimas.

Laikinosios sostinės vienuolikė neišsiskyrė rezultatyvumu, tad jos atstovai buvo toli nuo rezultatyviausių žaidėjų sąrašo viršūnės. Vis dėlto šiemet situacija yra kardinaliai pasikeitusi – 2019-aisiais „Kauno Žalgiryje“ atsiskleidė futbolininkas, kurį galima laikyti vienu iš geriausių A lygos legionierių.

Tai – 23-ejų brazilas Joao Figueiredo, per 17 šio sezono A lygos rungtynių pelnęs 10 įvarčių bei atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvos čempionate rungtyniavo nemažai brazilų ir nemenka jų dalis savo šalyje buvo nežinomi bei į mūsų šalį atvykdavo iš ne pačių žinomiausių klubų ar akademijų. Savo ruožtu J. Figueiredo yra išimtis – jis 2016 metais atstovaudamas Belo Horizontės „Atletico Mineiro“ komandai sužaidė trejas rungtynes „Serie A“ čempionate.

„Kauno Žalgirio“ puolėjas rungtyniavo kartu su Robinho, o kitoje barikadų pusėje jam teko grumtis prieš Fredą ar Richarlisoną.

J. Figueiredo karjeros pradžios pėdsakai šiek tiek primena dabartinio „Panevėžio“ brazilo Rafaelio Ledesmos žygį. A lygos legenda į Lietuvą taip pat atvyko iš „Atletico Mineiro“ komandos, o vėliau atstovaudamas to paties miesto FBK „Kauno“ klubui žaidė įspūdingai ir dar iki šiol yra laikomas geriausiu šalies čempionate žaidusiu legionieriumi.

Jau šį ketvirtadienį J. Figueiredo sužais bene svarbiausią savo gana trumpos karjeros mačą. Tai bus Europos lygos susitikimas su Limasolio „Apollon“ ekipa, iki kurio brazilas skaičiuoja likusias valandas.

Interviu alyga.lt svetainei „Kauno Žalgirio“ lyderis teigė, jog karjerą Senajame žemyne galėjo pradėti kitoje šalyje, atskleidė savo šio sezono ambicijas bei paragino Lietuvos futbolo sirgalius palaikyti Kauno klubą debiutinėje Europos lygos akistatoje su galingu oponentu iš Kipro.

– Papasakokite apie savo patirtį Brazilijoje. Kur pradėjote žaisti futbolą ir kaip atsidūrėte „Atletico Mineiro“ klube?

– Turiu tikrai geros braziliško futbolo patirties. Kai buvau jaunas, rungtyniavau geriausioje Brazilijos futbolo mokykloje – „Sao Paulo FC“. Po to persikėliau į „Atletico Mineiro“ klubą, kur rungtyniavau profesionaliai ir turėjau galimybę treniruotis bei žaisti su garsiais Brazilijos futbolo vardais.

– Sužaidėte trejas rungtynes Brazilijos „Serie A“ čempionate. Ką prisimenate iš tų pasirodymų?

– Tai buvo labai gera patirtis mano tobulėjimui. Žaisti kartu su Robinho ir kitais žaidėjais buvo labai šaunu. Nors rungtyniavau keletą minučių, tačiau man labai patiko.

– Įdomu tai, kad dabartinis „Panevėžio“ brazilas Rafaelis Ledesma į tuometinį FBK „Kauną“ atvyko taip pat iš „Atletico Mineiro“ – ekipos, kuriai atstovavote prieš persikeliant į Lietuvą. Ar žinojote ką nors apie šį žaidėją? Kokį įspūdį jis Jums palieka šiuo metu?

– Žinau Rafaelį, nes jis rungtyniavo Baltarusijoje, o ten aš turiu rungtyniaujančių draugų. Tai – labai geras žaidėjas ir puiki asmenybė.

– Kaip nusprendėte persikelti į Lietuvą? Galbūt kas nors patarė ar motyvavo atvykti čia ir pakeisti aplinką?

– Pirmiausia, buvau atvykęs į Baltarusiją, tačiau atsirado problemų dėl dokumentų ir negalėjau žaisti. Sulaukiau kvietimo iš savo agento atvykti į „Kauno Žalgirį“. Sutikau su šiuo pasiūlymu, nes norėjau kuo greičiau pradėti žaisti.

– Tikėtina, kad pirmasis sezonas buvo tarsi adaptacija prie lietuviško futbolo. Kaip sekėsi tą padaryti?

– Futbolas Lietuvoje paremtas fizine jėga, reikia daug kovoti aikštėje, o tai skiriasi nuo Brazilijos. Šiuo metu jaučiuosi geriau ir labiau prisitaikęs.

– Antrasis sezonas Jums kol kas klojasi labai solidžiai – pelnėte 10 įvarčių ir atlikote 2 rezultatyvius perdavimus. Vis dėlto, ar esate visiškai patenkintas savo ir komandos pasirodymu? Kokie Jūsų tikslai šiame sezone?

– Esu patenkintas, tačiau žinau, kad galiu žaisti dar geriau – dėl to ir dirbu. Mano planas šiam sezonui – įmušti 20 įvarčių ir padėti klubui pasiekti išsikeltus tikslus.

– Ketvirtadienį žaisite bene svarbiausias karjeros rungtynes Europos lygoje. Kokie Jūsų lūkesčiai? Ar skaičiuojate iki mačo likusias valandas?

– Lūkesčiai tikrai labai dideli. Noriu rungtynes sužaisti gerai ir padėti savo komandos draugams. Šiek tiek nerimauju ir labai laukiu rungtynių, tačiau kontroliuoju save ir tai man rungtynių metu įtakos neturės.

– Praėjusiais metais Kauno „Stumbras“ rungtyniavo prieš Limasolio „Apollon“ klubą ir laimėjo vienerias rungtynes namuose. Ar stebėjote tą susitikimą? Kokį įspūdį paliko Kipro klubas?

– Žiūrėjau pirmas rungtynes, kurios vyko Lietuvoje. „Apollon“ yra gera komanda, tačiau mes esame pasitikintys savimi ir pasiruošę šiai dvikovai.

– Artėjantis mačas bus žaidžiamas Marijampolėje, tad Lietuvos futbolo sirgalių palaikymas bus tikrai reikalingas.

– Sirgalių palaikymas visada yra svarbus ir mes jų laukiame stadione. Tikimės jų pagalbos bei dar didesnio paskatinimo kovoti.

– Savo socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje turite nuotrauką su Gabrieliu Jesusu. Ar turėjote komandos draugų, kurie rungtyniauja gerai žinomuose Europos klubuose?

– Turiu daug draugų Brazilijos futbole. Dauguma iš jų rungtyniauja Portugalijoje ir Nyderlanduose. Sykį vieną savaitę turėjau galimybę treniruotis su Brazilijos rinktine, kur buvo tokie žaidėjai kaip Neymaras, Dani Alvesas ar Marcelo. Tai buvo puiki patirtis.

– Kaip leidžiate laisvalaikį Lietuvoje? Ar turite mėgstamas vietas, kur dažniausiai nukeliaujate?

– Laisvalaikiu man patinka aplankyti naujas vietas, pavyzdžiui, Palangą ar Trakus. Kaune mėgstu nueiti į Senamiestį. Mano mėgstamiausia vieta – paplūdimys, kur prisimenu savo gimtąjį miestą. Mėgstu plaukioti ir žaisti vaizdo žaidimus.

A lyga