Daugiausiai uždirbantys pasaulio lenktynininkai | Scanpix nuotr.

Daugiausiai uždirbantys pasaulio lenktynininkai | Scanpix nuotr.

 „Forbes“ neseniai išplatino daugiausiai 2019 m. uždirbančių „Nascar“ lenktynininkų dešimtuką. Pasirodžius šiai informacijai, galime palyginti populiariausio JAV autosporto čempionato dalyvių uždarbius su kitų populiariausių lenktynių – „Formulės 1“ ir „MotoGP“ – pilotais.

Dešimties daugiausiai uždirbančių „Formulės 1“ lenktynininkų vidutinė metinė alga siekia 16,1 mln. JAV dolerių, „Nascar“ vos viršija 10 mln. (10,03), o „MotoGP“ siekia 5,29 mln. Tiesa, „Formulės 1“ lenktynininkų algų vidurkį gerokai „išpučia“ Lewisas Hamiltonas ir Sebastianas Vettelis. Jie kartu sudėjus per sezoną uždirba per 100 mln. JAV dolerių. Juos atmetus, 3-10 vietas pagal uždarbį „Formulėje 1“ užimančių pilotų algų vidurkis tesiektų 7,38 mln. JAV dolerių.

Daugiausiai uždirbančių „Formulės 1“, „Nascar“ ir „MotoGP“ lenktynininkų reitingą rasite šioje fotogalerijoje:

Į sąrašą įtraukti tik sportininkai uždarbiai už dalyvavimą lenktynėse. Dalį pajamų jie gauna ir už sporto ribų, reklamuodami įvairiais prekes ar paslaugas.

„Nascar“ pilotams, lyginant su „Formule 1“ ir „MotoGP“, per sezoną tenka įveikti daugiausiai lenktynių – net 36 („Formulėje 1“ – 21, o „MotoGP“ – 19). Taip verta pažymėti, kad „Nascar“ lenktynės būna pačios ilgiausios, kartais trunkančios net iki 5 valandų, nes sportininkams tenka važiuoti 600 mylių (970 km) distanciją. „Formulėje 1“ tradiciškai tenka važiuoti kiek daugiau nei 300 km su išimtimi Monake, o „MotoGP“ lenktynininkams tenka įveikti po kiek daugiau nei 100 km.

Tiesa, visos „Nascar“ lenktynės vyksta JAV teritorijoje, o „Formulės 1“ ir „MotoGP“ dalyviai išmaišo pasaulį ir lenktyniauja visuose žemynuose, išskyrus Afriką ir Antarktidą.

„Nascar“ sezonas trunka šiek tiek daugiau nei 9 mėnesius (nuo vasario iki lapkričio). „Formulės 1“ sezonas šiemet tęsis 8,5 mėnesio, o „MotoGP“ – šiek tiek ilgiau nei 8 mėnesius.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton