Benas Askrenas | „Stop“ kadras

Benas Askrenas | „Stop“ kadras

 Praėjusį savaitgalį „T-Mobile“ arenoje Las Vegase (JAV) įvyko mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 239“, kuriame sirgaliai išvydo greičiausią nokautą UFC organizacijos istorijoje.

Jorge Masvidalis vos per penkias sekundes atliko įspūdingą šuolį ir smūgiu keliu „išjungė“ 2008 metų olimpinių žaidynių dalyvį Beną Askreną, kuriam tai buvo pirmasis karjeros pralaimėjimas.

Iškarto po nokauto B.Askrenas dar kurį laiką gulėjo ant grindų, o narvą paliko tik su pagalba. Kovotojas negalėjo dalyvauti spaudos konferencijoje, tačiau vėliau pasidalino trumpa žinute socialiniame tinkle sakydamas, kad tai „užknisa“.

Nepaisant skaudaus pralaimėjimo, B.Askrenas, ne taip, kaip kiti kovotojai (pavyzdžiui R.Rousey po pralaimėjimo Holly Holm), nepabijojo parodyti savo veido ir praėjus 48 valandoms sutiko kalbėti su žinomu MMA žurnalistu Arieliu Helwani.

B.Askrenas teigė, kad nepatyrė jokių sužalojimų, nepaisant to, kad nokautas išties buvo žiaurus.

„Aš neturiu ko slėpti. Visko nutinka, pralaimėjimai – taip pat. Be jokios abejonės, ta naktis nebuvo ideali man, tačiau aš dėl to nesiskųsiu. Yra momentų, kurių nepamenu. Prisimenu, kad esu su juo narve, tačiau nepamenu to skrajojančio kelio. Vėliau vėl atmintis sugrįžta ir aš tiesiog galvojau – o šūdas, aš pralaimėjau J.Masvidaliui. Tai bauginančiai užknisa“, – pasakojo B.Askrenas.

B.Askreno teigimu, jam vėliau net neskaudėjo galvos, o tyrimai ligoninėje parodė, kad jis išvengė bet kokios traumos.

„Visi jaudinosi dėl manęs labiau, nei aš dėl savęs. Aš nejaučiau jokio skausmo. Nei galvos, nei veido – nieko. Aš tiesiog galvojau: „Jėzau, aš pralaimėjau J.Masvidaliui“. Galėjau pasakyti tik tai, kad tai buvo gana greita, nes net nesuprakaitavau“, – sakė B.Askrenas. „Tai buvo tikrai greita, matyt, aš patekau į rekordą“.

B.Askrenas pripažino, kad jis nevisiškai viską suvokė, kol ligoninėje jam to nepapasakojo jo žmona. Įdomu tai, kad B.Askrenas dar prieš kovą komandai pasakė, jog tikisi, kad J.Masvidalis kovą pradės kaip nors beprotiškai.

„Aš buvau pasiruošęs keliams ir pasakiau Duke‘ui, jog jis darys kažką beprotiško. Jeigu prisimenate jo kovą su Darenu Tillu, jis bėgo tiesiai ir spyrė jam į kiaušus per pirmas keturias sekundes. Turėjau nuojautą, kad jis darys ką nors panašaus“, – kalbėjo B.Askrenas. „Aš visada maniau: kaip galima praleisti atskrendantį kelį? Ar tu jo nematai? Ar jis ateina iš labai toli? Nors aš labai nemėgstu J.Masvidalio, tačiau kai pažiūrėjau vaizdo įrašą – velnias, koks tai geras smūgis. Jis atliko tai labai greitai ir su sprogstama jėga. Jis tai atliko tobulu laiku ir pataikė į tinkamą vietą.

Viena mano pusė galvoja, kaip aš galėjau būti nokautuotas per penkias sekundes? Aš juk šiame sporte esu jau dešimt metų ir niekada nesu gavęs labai stiprių smūgių. Niekada nebuvau iškirstas. Aš buvau pasiekęs momentą, kai jaučiausi neįveikiamas arba turintis itin kietą smakrą. Girdėjau, kad žmonės kalbėjo, jog tai buvo sėkmė. Tai nebuvo sėkmė. Ar tai įvyktų 100 kartų iš 100? Tikrai ne. Tačiau atlikti tokį smūgį reikalauja daug įgūdžių, aš to tikrai negalėčiau padaryti. Iš kitos pusės – mano subinės nespardė 15 minučių ir aš nebuvau parverstas 13 kartų bei nepralaimėjau, kad žmonės sakytų, jog esu nevykėlis. Į mane pataikė tobulą smūgį ir aš buvau nokautuotas. Dėl to aš nelabai ką galiu padaryti“.

B.Askrenas dar negalvojo, kas galėtų jo laukti toliau, tačiau teigė, kad karjeros pabaiga jam dar yra labai toli. 

„Vien todėl, kad vieną kartą gavau keliu į man reikia viską keisti? Nemanau, kad tai yra sveikas požiūris į dalykus“, – sakė B.Askrenas.

B.Askrenui taip pat nerūpi ir du papildomi smūgiai, kuriuos J.Masvidalis sudavė jau jam praradus sąmonę.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

camp303
2019-07-09 10:17:16
Pagarba Askrenui, kad taip lengvai priima tokį pralaimėjimą. Jokių pasiteisinimų apie lucky punch ar aiškinimo, kad jis vistiek geresnis kovotojas už Masvidalį.
Atsakyti
Belekas
2019-07-09 11:10:03
Tai kas jam beliko tik kaip priimti šitą pralaimėjimą ir nesiteisinti protinga savaime aišku,nes gavus tokį greita nokauta būtų pradėjas vartytis būtu dar daugiau animacinių filmukų prikurta :D o iš askreno pusės prieš kovą daug pagarbos nebuvo:)
Vidma
2019-07-09 16:55:54
I nauda tokie pralaimejimai ,geriausi vaistai nuo arogancijos..
Psichologija paprasta,niekada nesiteisink jeigu ir taip viskas aisku,viska pripazindamas pastate Masvidaly I kvailoka padety.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2019/2020

10-26 „Pieno žvaigždės“ 16:30 „Neptūnas“
10-26 „Juventus“ 17:00 „Nevėžis“
10-26 „Rytas“ 17:00 „Šiauliai“
10-27 „Lietkabelis“ 17:00 „Sintek-Dzūkija“
10-27 „Žalgiris“ 17:20 „CBET“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 10-26 Riteriai 13 : 00 Panevėžys
Šeš 10-26 Atlantas 13 : 00 Palanga
Šeš 10-26 Sūduva 13 : 00 Žalgiris
Šeš 10-26 Kauno Žalgiris 13 : 00 Stumbras