Rungtynių akimirka | FIBA nuotr.

Lietuvos devyniolikmečių rinktinė pasaulio krepšinio (U19) čempionato ketvirtfinalyje po permainingos kovos ir pratęsimo 92:85 (28:20, 11:19, 22:21, 16:17, 15:8) palaužė iki tol be pralaimėjimų žygiavusius Serbijos bendraamžius ir pateko tarp keturių stipriausių komandų.

Sėkmingai rungtynes pradėję lietuviai pataikė 6 tritaškius iš 10 ir pasinaudoję varžovų klaidomis susikrovė dviženklį pranašumą 31:20. Visgi Gedimino Petrausko auklėtiniai vis dažniau pradėjo strigti rungtyniaudami puolime ir puikią atkarpą surengę serbai išlygino rezultatą – 39:39.

Antroje susitikimo pusėje vyko permaininga ir įnirtinga kova. Zoranas Paunovičius likus žaisti beveik keturioms minutėms taikliu tritaškiu persvėrė rezultatą Serbijos naudai 71:70. Netrukus Erikas Venskus pelnė 4 taškus iš eilės ir vėl išvedė lietuvius į priekį 74:71, tačiau Luka Cerovina smeigė tritaškį ir rezultatas tapo lygus 74:74. Dovydas Giedraitis pataikė dvitaškį, E.Venskus realizavo vieną baudos metimą iš dviejų ir lietuviai nutolo 77:74, tačiau Urošas Trifunovičius antruoju bandymu puolime nubaudė varžovus taikliu metimu iš toli ir išlygino rezultatą 77:77. Lemiamas Dovydo Giedraičio metimas tikslo nepasiekė, todėl rinktinės buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu lietuviai sugebėjo perimti iniciatyvą į savo rankas ir prasidėjus paskutinei minutei nutolo 88:83. Lemiamu metu Rokas Jokubaitis ir Domantas Vilys šaltakraujiškai realizavo baudos metimus ir lietuviai iškovojo dramatišką pergalę bei kelialapį į pasaulio čempionato pusfinalį – 92:85.

LIETUVA: Rokas Jokubaitis – 21 (6/13 dvit., 6/9 baud. met., 10 rez. perd., 27 naud. bal.), Erikas Venskus – 19 (7/9 dvit., 7 atk. kam., 22 naud. bal.), Klaidas Metrikis – 15 (5/5 trit., 3 atk. kam., 15 naud. bal.), Domantas Vilys – 11.

SERBIJA: Marko Pecarskis – 25 (10/11 baud. met., 11 atk. kam., 24 naud. bal.), Urošas Trifunovičius (6/6 baud. met.) ir Filipas Petruševas (15 atk. kam., 23 naud. bal.) – po 16, Zoranas Paunovičius – 11 (6 atk. kam.)

Lietuviai pasaulio čempionato pusfinalyje susitiks su JAV ir Rusijos poros nugalėtoju.

Jd
2019-07-05 20:36:02
Teisėjai vėl ištraukė šituos luz.erius
Žalia Balta
2019-07-05 18:41:04
Kai dar kažkas pradeda verkti kad visi pinigai duodami krepšiniui o ne futbolui, apima svetima gėda. Mūsų pseudofutbolo jaunimėlis čiulpia estams ir latviams, tuo tarpu krepšinio žaidžian tarp 4 stirpiausių pasaulyje
Boxxer
2019-07-05 18:02:48
Opapa saunuoliai :)
G3
2019-07-05 17:46:50
Jokubaitis tai tikrai patikimai ir stabiliai lošia. Už metų, dviejų manau galės bent jau atsarginiu pg rinktinėj drasiai lošt
Rolas
2019-07-05 17:51:45
Jo, bet Velička tokiam amžiuj irgi panašiai atrodė, o vyruose sunkiai jam...
valio
2019-07-05 17:43:42
šaunuoliai, tikrai nesitikėjau... labai pagerėjo žaidimas, tarp kitko, esant rezultatui 70:68, serbas užmynė 3tšk. liniją, o buvo užskaityti 3tšk, bet, kaip sakoma teisybė vistiek nugalėjo..valio!
taigi
2019-07-05 17:41:21
Su pergale. Tylu, lyg vyktų ne krepšinio, o kokio vandensvydžio varžybos. Pusfinaly revanšas prieš USA, o jei ne - dėl bronzos su Maliu.
Rolas
2019-07-05 17:29:42
Stovi laisvas prie tritaškio likus 2 sek. ir dar numetinėja belekaip kamuolį...
taigi
2019-07-05 17:26:17
Po keturių kėlinių baudos 11 iš 20. Jei nemeti bent 80 procentų - dieną naktį turi stovėti prie baudų linijos ir dirbti.