Nyderlandai
83 min.
2
:
2
Atsinaujins po sek
Ukraina
„FK Vilniaus“ ir „FC Pakruojo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „FC Pakruojo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

 Prieš sezoną kelių komandų „nurašytas“ Ignas Kružikas, įsijungęs į FK „Vilnius“ gretas ir toliau savo pelnomais įvarčiais smaginasi šalies Pirmos lygos čempionate. Puolėjo „het-trikas“ XV-ojo turo rungtynėse padėjo vilniečiams išvykoje 3:2 (1:1) palaužti FC „Pakruojis“ ekipą ir sugrįžti į pergalių kelią.

Puikią pergalę vakar Pakruojyje iškovoję Igorio Morino auklėtiniai dar kartą įrodė, jog noras laimėti, komandos vienybė net ir sunkiausiais rungtynių momentais bei kova iki galo yra svarbiausi pergalę lemiantys faktoriai.

Rungtynes nelengvai pradėję, svečiai iki pirmojo kėlinio vidurio daugiau gynėsi ir sąmoningai pasirinko daugiau kontraatakų taktiką. Aikštėje, kurios kokybė priminė saulėje iškepusį bulvių lauką, o saulėtą orą varžybų metu kelis kartus keitė lietus, lengva nebuvo abiems komandoms.

Pirmąsias dvi dešimtis rungtynių minučių FC „Pakruojis“ daugiausia atakas rezgė savo kairiajame krašte, kuriame gynybos linijoje „Vilniaus“ gretose žaidė V. Razumov. Svečių laimei, šeimininkams baigiamoje atakos stadijoje vis pristigdavo tikslumo įvarčiui pelnyti. 

„FK Vilniaus“ ir „FC Pakruojo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „FC Pakruojo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

 23 min. po itin kieto varžovų žaidimo, V. Razumov buvo priverstas palikti aikštelę dėl patirto sužalojimo. Tiesa, po priverstinio keitimo aikštelėje pasirodęs vos šešiolikos metų sulaukęs vilnietis Julius Kibirkštis puikiai įsijungė į žaidimą.

Kai jau atrodė, kad svečiai ima labiau perimti iniciatyvą, 26 min.  baudos aikštelėje prie FK „Vilnius“ vartininko Dominyko Valecko vartų neleistinai daug erdvės ir puikų perdavimą iš komandos draugų gavęs „Pakruojo“ legionierius Maksym Pyrohov itin pavykusiu smūgiu galva pelnė įvartį – 1:0 FC „Pakruojis“ naudai.

Tačiau svečiams prireikė vos dviejų minučių, jog rezultatyviausias „Vilniaus“ žaidėjas Ignas Kružikas pradėtų savo „gero vakaro šou“. 28 min. po komandos draugo T. Gulbicki perdavimo  „kaip ant lėkštutės“ gavęs perdavimą vartininko aikštelėje, Ignas galva pelnė pirmąjį savo įvartį – 1:1 „Vilnius“ lygina.

Po praleisto įvarčio varžybų šeimininkai vėl perėmė žaidybinę iniciatyvą, o puikiai žaidusiam Dominykui Valeckui teko pademonstruoti savo gebėjimus. Tik naktį iš šalies U17 rinktinės varžybų grįžęs penkiolikmetis vartininkas nepaisė nuovargio ir meistriškai likvidavo visas pavojingas situacijas. Svečiai ne tik gynėsi, bet ir ne ką mažiau pavojingai kontraatakavo: išsiskyrė komandos naujoko Artūro Dolžnikovo reidai, kurio vieno metu Artūras vienas perėjo su kamuoliu nuo savo iki pat varžovų vartų baudos aikštelės ribų, taip pat I. Kružiko, R. Rusecki, L. Valvonio smūgiai į varžovų vartus. Deja, daugiau įvarčių šiame kėlinyje rungtynių žiūrovai neišvydo. 

Antrojo kėlinio pradžia žiūrovams taip pat žadėjo smagų reginį, mat abi komandos žaidė gan atvirą futbolą, ir nė viena jų nebandė „užsidaryti“ prie savo vartų.

Pirmiesiems sėkmė pelnyti įvartį nusišypsojo FC „Pakruojis“ futbolininkams, mat jaunasis T. Gulbicki 51 min. savo vartininko aikštelėje varžovui pralaimėjęs dvikovą, pastarąjį tuoj pat neleistinai nugriovė. Teisėjui paskyrus 11 m. baudinį, tas pats Maksimas Pyrohovas pelnė „dublį“ – 2:1 „Pakruojis“ naudai.

„FK Vilniaus“ ir „FC Pakruojo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „FC Pakruojo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

Po praleisto įvarčio vilniečiai tik labiau mobilizavosi ir vis labiau ėmė grasinti geltonųjų vartams. Puikias progas įvarčiui turėjo tiek R. Rusecki, tiek E. Motuz. Deja, jų nebuvo, kol 76 min. savo įspūdingą pasirodymą pratęsė Ignas Kružikas. Vienas „Vilniaus“ lyderių puikai pasinaudojo varžovų vartų sargo klaida ir galva smūgiuodamas į žemę, permetė kamuolį per vartininką į tolimąjį vartų kampą. Vos spėję pradėti žaisti po praleisto įvarčio pakruojiečiai, jau kitos svečių atakos metu iš Igno Kružiko sulaukė dar vienos dovanėlės – puolėjo pažeme smūgiuotas kamuolys iš baudos aikštelės prieigų tiksliai įlėkė į tolimąjį vartų kampą, o varžovų vartininkas iš Olandijos tik bejėgiškai mostelėjo rankomis. Rezultatas tapo 2:3 svečių komandos naudai.

Ir nors po trečiojo praleisto įvarčio atsitokėję FC „Pakruojis“ futbolininkai dar bandė lyginti rezultatą, tačiau jų žaidėjų pastangos buvo labiau pavienės, chaotiškos, ir sėkmės jiems neatnešė. Tad rungtynių teisėjas fiksavo 3:2 FK „Vilnius“ komandos pergalę kaip galutinį rungtynių rezultatą.

Paklaustas, kas lėmė tokį sėkmingą asmeninį pasirodymą, vakaro herojus „het-triką“ pelnęs Ignas Kružikas buvo stebėtinai kuklus ir visą „kaltę“ dėl jo pelnytų įvarčių vertė komandos draugams. „Sekmadienį žaidėme gerai, bet pralaimėjome. Neslėpsiu, buvome dėl to labai pikti. Na, o mano šiandien pelnyti įvarčiai – komandos draugų ir to sportinio pykčio nuopelnai,“  – po rungtynių kalbėjo jų herojus I. Kružikas.

Puolėjas neslėpė, jog vienų rungtynių metu pelnyti trys įvarčiai – jo futbolininko karjeros geriausios rungtynės iki šiol.

„FK Vilniaus“ ir „FC Pakruojo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„FK Vilniaus“ ir „FC Pakruojo“ rungtynės | Elvio Žaldario nuotr.

„Šią savaitę padarėme tik pusę darbo – jau šį sekmadienį namuose laukia itin sunki dvikova su Kauno „Hegelmann“, su kuria turime savų sąskaitų, ir saviems žiūrovams sieksime padovanoti dar vieną pergalę bei atostogauti išeiti su dar didesniu taškų skaičiumi,“ – jau apie būsimas savaitgalio rungtynes kalbėjo vienas dviejų rezultatyviausių Pirmos lygos futbolininkų Ignas Kružikas.

FK „Vilnius“ startinė sudėtis: D. Valeckas, L.Valvonis, H. Šidlauskas, V. Razumov (nuo 23 min. – J. Kibirkštis), D. Apitionokas, E. Motuz, A. Kondratovič, A. Dolžnikov (nuo 84 min. – D. Kovger), T. Gulbicki (nuo 51 min. – L. Juodkūnaitis), I. Kružikas, R. Rusecki.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų