Finišavo masiškiausios Lietuvoje sporto žaidynės fotogalerija + VIDEO

2019.07.01 14:16
Lietuvos mokyklų žaidynės | Elvio Žaldario nuotr.

Lietuvos mokyklų žaidynės | Elvio Žaldario nuotr.

 Finišavo nuo lapkričio iki birželio trukęs masiškiausias sporto renginys šalyje – Lietuvos mokyklų žaidynės. 2018-2019 mokslo metų sezone žaidynėse sėkmingiausiai pasirodė Vilniaus ir Alytaus miestų bei Biržų rajono mokyklos.

Tūkstančiai moksleivių iš įvairių šalies miestų ir miestelių nuo rudens iki vasaros rungėsi 24 sporto šakose – nuo krepšinio ir futbolo iki orientavimosi sporto, svarsčių kilnojimo ar slidinėjimo.

Priklausomai nuo sporto šakos dalyvių skaičiaus siekdami nugalėtojų turėjo įveikti kelis arba vieną etapus. Iš viso surengtos 268 zoninės, 127 tarpzoninės, 73 finalinės varžybos.

Atskirose sporto šakose prizininkai paaiškėjo ir pagal amžiaus grupes, teritorinį principą. 45 medalių komplektai išdalinti tarp bendrojo ugdymo mokyklų, 10 – pradinių klasių kategorijoje ir 18 – vien tik tarp kaimo vietovių mokyklų. Tad iš viso išdalinti 73 medalių komplektai, juos iškovojo 58 mokyklos.

Kiekvienose sporto varžybose mokyklos rinko taškus, jie atsispindėjo bendroje įskaitoje. Tarp gimnazijų ir vidurinių mokyklų geriausiai pasirodė Panevėžio 5-osios, Akademijos (Kauno r.) Ugnės Karvelis ir Kvėdarnos (Šilalės r.) K. Jauniaus gimnazijų moksleiviai.

Progimnazijų ir pagrindinių mokyklų kategorijoje daugiausiai taškų surinko Klaipėdos Gedminų, Alytaus Panemunės ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos.

Kaimo vietovių mokyklose sėkmingiausiai pasirodė Gataučių (Joniškio r.) M. Katiliūtės pagrindinė mokykla ir Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazija, pradinių ugdymo klasių kategorijoje - Rokiškio Senamiesčio progimnazija ir Širvintų pradinė mokykla.

Nugalėtojai išrinkti ir pagal regionus, t. y. savivaldybes, kurių mokyklos surinko daugiausiai taškų. Atskirose grupėse pirmąsias vietas iškovojo Vilniaus ir Alytaus miestų bei Biržų rajono mokyklos, o tarp kaimo vietovių – Vilniaus rajono įstaigos.

Visus mokslo metus vaikai ne tik sportavo, bet ir dalyvavo edukacinėse veiklose, o patarimų apie sveiką gyvenseną ir motyvuojančių sportininkų istorijų galėjo išvysti kiekvieną mokslo metų šeštadienį specialioje televizijos laidoje. Lietuvos mokyklų žaidynes kartu su LTOK organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos. Žaidynių tikslas - per sportą ugdyti fiziškai ir pilietiškai aktyvų jaunimą, skleisto olimpinius idealus.

Gražiausių sezono epizodų video:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Tvarkaraščiai
Rezultatai

Draugiškos rungtynės

08-24 Pietų Korėja 09:00 Lietuva
08-25 Angola 11:30 Lietuva
08-27 Čekija 12:00 Lietuva
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 08-23 Panevėžys 18 : 00 Riteriai
Pen 08-23 Žalgiris 20 : 00 Sūduva
Šeš 08-24 Stumbras 17 : 00 Kauno Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141