Uždarytos antrosios Europos žaidynės fotogalerija

2019.07.01 11:41
Europos žaidynių uždarymo ceremonija | Kipro Štreimikio nuotr.

Europos žaidynių uždarymo ceremonija | Kipro Štreimikio nuotr.

 Antrųjų Europos žaidynių uždarymas Minsko „Dinamo“ stadione prasidėjo tradiciniu vėliavų paradu. Lietuvos vėliavą nešė žaidynių aukso ir sidabro medalių laimėtoja, treko dviratininkė Simona Krupeckaitė.

Ryškiai geltonos spalvos apranga bendroje sportininkų kolonoje vėl išsiskyrė Lietuvos delegacija.

Sausakimšame stadione susirinkę žiūroavi stebėjo įspūdingiausius vaizdus iš varžybų, nesuvaidintas sportininkų emocijas, jų pasisakymus apie žaidynes.

Meninėje ceremonijos dalyje - daug liaudies ir šiuolaikinės muzikos šokių, šviesų ir garso instaliacijų. Kaip ir atidarymo ceremonijoje, vėl pasirodė vienas iš Baltarusijos simbolių stumbras. Jis kreipėsi į jaunimą: ragino žinoti šalies istoriją, nes be praeities – nėra ateities.

Kalbas sakė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, Europos olimpinių komitetų prezidentas Janezas Kocijančičius. Jie padėkojo sportininkams už sąžiningą kovą, savanoriams, kurių buvo net aštuoni tūkstančiai, – už nuoširdų darbą, pasidžiaugė gera žaidynių organizacija. Garbingiausių svečių ložėje sėdėjo Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir kiti.

Finalinę dainą „Laikas tarti sudie“ atliko Rusijos dainininkas Nikolajus Baskovas ir Baltarusijos operos žvaigždė Oksana Volkova. Žaidynių ugnis užgeso skambant specialiai šiai progai sukurtai dainai „Iki naujų susitikimų“.

Trečiosios Europos žaidynės po ketverių metų bus surengtos Krokuvoje.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų