Robertas Tvorogalas, Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė | LTOK nuotr.

Robertas Tvorogalas, Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė | LTOK nuotr.

 Sekmadienį Minske (Baltarusija) baigėsi 2-osios Europos žaidynės. Jose dalyvavo apie 4 tūkst. sportininkų iš 50 šalių, kurie išsidalino 200 medalių komplektų 15-oje sporto šakų.

Lietuvai aukso medalius iškovojo dviračių treko atstovė Simona Krupeckaitė (keirino rungtis) ir gimnastas Robertas Tvorogalas (pratimai ant skersinio). Sidabrą dar pridėjo Miglė Marozaitė su S.Krupeckaite, sėkmingai pasirodžiusios komandinio sprinto rungtyje.

Lietuva su 2 aukso ir 1 sidabro medaliu šalių įskaitoje užėmė 29-ą vietą ir aplenkė Suomiją. Šiek tiek geriau pasirodę latviai buvo 27-i (2 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos), o estai užėmė 35-ą poziciją (0, 2, 3). Medalius iškovojo net 43 valstybių sportininkai.

Jau anksčiau buvo aišku, kad niekas iš pirmos vietos neišstums Rusijos. Šios šalies sportininkai iškovojo net 44 aukso, 23 sidabro ir 42 bronzos medalius. Antrą vietą taip pat jau anksčiau buvo užsitikrinę šeimininkai baltarusiai – 24 aukso, 16 sidabro ir 29 bronzos medaliai.

Intriga buvo likusi kovoje dėl trečios vietos, kurią užėmė Ukraina (16, 17, 18). Ši šalis medalių įskaitoje likus dviem dienoms dar buvo atsilikusi nuo Italijos, bet per savaitgalį susirinko net 7 aukso medalius.

Medalių įskaitos lyderės | Organizatorių nuotr.

Medalių įskaitos lyderės | Organizatorių nuotr.

Sekmadienį vakare įvyks Europos žaidynių uždarymo ceremonija, kurioje Lietuvos vėliavą neš S.Krupeckaitė. 3-iosios Europos žaidynės 2023 m. vyks Krokuvoje (Lenkija).

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų