Miglė Marozaitė | Kipro Štreimikio nuotr.

Miglė Marozaitė | Kipro Štreimikio nuotr.

 Sekmadienį Minske (Baltarusija) baigiasi 2-osios Europos žaidynės. Paskutinę dieną vėl išvydome gausybę Lietuvos treko dviratininkų startų.

Simonos Krupeckaitės sprinto rungties ketvirtfinalyje laukė rusė Darija Šmeliova. Jos lenktyniavo iki 2 pergalių. Rusė šioje rungtyje yra 2018 m. Europos čempionė ir 2017 m. Europos čempionato bronzos medalininkė. S.Krupeckaitė sprinte 3 kartus (2008 m., 2011 m. ir 2012 m.) tapo pasaulio vicečempione, 2 kartus (2009 m. ir 2010 m.) iškovojo pasaulio čempionato bronzą, 2016 m. tapo Europos čempione, o 2010 m. ir 2012 m. laimėjo Europos čempionato bronzą.

Pirmasis važiavimas buvo labai įtemptas. Burtai lėmė S.Krupeckaitei važiuoti priekyje ir ji stengėsi gintis nuo varžovės atakų. Lietuvė buvo užsiėmusi vidinį „koridorių“, bet D.Šmeliova išore buvo vos vos greitesnė ir išplėšė pirmąją pergalę. Sportininkes skyrė vos 0.010 sek.

Pirmasis važiavimas:

Antrasis važiavimas nepateko į eterį, bet ir jame netrūko įtampos. Sportininkes skyrė viso labo 0.026 sek. Deja, vėl šiek tiek greitesnė buvo rusė, kuri laimėjo seriją iki 2 pergalių rezultatu 2:0 ir pateko į pusfinalį. S.Krupeckaitė puikias žaidynes baigė su aukso ir sidabro medaliais.

Miglė Marozaitė 500 m atskiro starto lenktynių kvalifikacijoje distanciją įveikė per 34.433 sek. Ji kvalifikacijoje buvo 6-a ir pateko į finalą, kuriame dalyvaus 8 sportininkės. Kvalifikaciją laimėjo D.Šmeliova (33.395), antra buvo jos tautietė Natalija Antonova (34.065), o trečia liko ukrainietė Olena Starikova (34.083).

M.Marozaitės važiavimas kvalifikacijoje:

Finale M.Marozaitė buvo šiek tiek lėtesnė (34.505) nei kvalifikacijoje, bet pagerino savo poziciją, nes 0.001 sek. aplenkė ispanę Tanią Calvo Barbero ir užėmė 5-ą vietą. Auksą iškovojo D.Šmeliova (33.209). Sidabru džiaugėsi O.Starikova (33.389), o bronzą pelnė italė Miriam Vece (34.151).

Svajūnas Jonauskas pirmajame vyrų keirino etape trečiąjį važiavimą baigė 4-as. Tiesiai į pusfinalį pateko du greičiausi dviratininkai, tad lietuvio laukė paguodos važiavimas. Jame S.Jonauskas finišavo pirmas, nuvažiavęs paskutinius 200 m per 10.710 sek. ir iškovojęs vienintelį kelialapį į pusfinalį.

Antrajame pusfinalio važiavime S.Jonauskui aplenkti varžovų nepavyko. Šeštą vietą užėmęs lietuvis pateko į B finalą, kuriame finišavo 5-as, tad galutinėje įskaitoje užėmė 11-ą vietą.

Lietuvių eksperimentas moterų medisono rungtyje baigėsi anksčiau laiko. Neįprastoje rungtyje startavusios Olivija Baleišytė ir Viktorija Šumskytė greitai atsiliko nuo lyderių, gavo 60 baudos taškų ir finišo nepasiekė. Triumfavo britės Jessica Roberts ir Megan Barker, kurios finišavo per 34 min. 53 sek. ir surinko 44 taškus. Sidabras atiteko olandėms Kirsten Wild ir Amber van der Hulst (40), o bronza pasidabino rusės Diana Klimova ir Marija Novolodskaja (39).

Sportas.lt primena, kad dviračių treke Lietuva kol kas iškovojo vienintelius savo medalius Europos žaidynėse Minske. Ketvirtadienį S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė pelnė sidabrą komandiniame sprinte, o penktadienį S.Krupeckaitė iškovojo auksą keirine.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų