Robertas Tvorogalas | Kipro Štreimikio nuotr.

Robertas Tvorogalas | Kipro Štreimikio nuotr.

 Minske (Baltarusija) vykstančiose 2-osiose Europos žaidynėse šeštadienį surengtas vyrų sportinės gimnastikos daugiakovės finalas. Dėl medalio kovojo ir puikiai kvalifikacijoje pasirodęs lietuvis Robertas Tvorogalas.

Daugiakovės finalą lietuvis pradėjo sėkmingai. Pratimuose ant arklio jis surinko 13.333 balo, o už laisvuosius pratimus gavo 14.100 balo. Abu šie rezultatai buvo panašūs, kaip ir kvalifikacijoje (atitinkamai 13.266 ir 14.200). Ryškesnį progresą R.Tvorogalas parodė pratimuose ant žiedų. 13.366 balo surinkęs R.Tvorogalas ženkliai pagerino kvalifikacijos rezultatą (13.000).

R.Tvorogalo pratimai ant žiedų:

Nenuvylė R.Tvorogalas ir atraminio šuolio rungtyje, surinkdamas 14.233 balo. Lietuvis laikėsi pirmajame dešimtuke, o jo dar laukė dvi parankiausios rungtys – pratimai ant skersinio ir pratimai ant lygiagrečių.

Už pratimus ant lygiagrečių lietuvis pelnė 14.333 balo, tad pasirodė kiek prasčiau nei kvalifikacijoje (14.566). Lietuvis prieš paskutinę rungtį pakilo į 7-ą vietą ir buvo per kiek daugiau nei 1.2 balo nuo bronzos.

Deja, pratimai ant skersinio lietuviui susiklostė prastai. Jis gavo tik 12.266 balo. Tai buvo prasčiausias lietuvio rezultatas finale ir beveik 2 balais prastesnis nei pasirodymas kvalifikacijoje. Dar liūdniau ši rungtis baigėsi kipriečiui Mariosui Georgiou. Jis buvo 6-as prieš lemiamą rungtį, bet po vieno iš šuolių kiprietis neišsilaikė ant skersinio ir nugara krito ant čiužinio. Kipriečiui prireikė medikų pagalbos, o jis iš 6-os vietos nukrito iki pat 18-os.

Daugiakovėje R.Tvorogalas pelnė 81.631 balo ir pasirodė kiek prasčiau nei kvalifikacijoje, kai gerino asmeninį rekordą. Galutinėje įskaitoje jis užėmė 7-ą vietą.

Auksą iškovojo rusas Davidas Beljavskij (85.465). Sidabrą iškovojo ukrainietis Olegas Verniajevas (84.632), o bronza atiteko rusui Vladislavui Poliašovui (84.464).

Finalo lyderiai | Organizatorių nuotr.

Finalo lyderiai | Organizatorių nuotr.

Kvalifikacijoje asmeninius rekordus gerinęs R.Tvorogalas surinko 82.731 balo ir užėmė 3-ią vietą. Geriau pasirodė tik olimpinis ir pasaulio vicečempionas, šešiskart Europos čempionas bei pirmųjų Europos žaidynių nugalėtojas rusas Davidas Beljavskij (86.499) ir Europos vicečempionas armėnas Arturas Davtijanas (83.231). Į daugiakovės finalą pateko 18 geriausių sportininkų.

Sekmadienį medalius sportininkai dalinsis atskirų rungčių finaluose, į kuriuos pateko po 8 geriausius sportininkus. R.Tvorogalo lauks pratimų ant skersinio ir pratimų ant lygiagrečių finalai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų