Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė | Vytauto Dranginio nuotr.

Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė | Vytauto Dranginio nuotr.

 Minske (Baltarusija) prie pabaigos artėjančiose 2-osiose Europos žaidynėse medalius jau iškovojo 40 iš 50 dalyvaujančių šalių.

Ilgą laiką savo medalių laukusią Lietuvą pradžiugino dviračių treko varžybos. Ketvirtadienį sidabrą komandiniame sprinte laimėjo Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė, o penktadienį keirine S.Krupeckaitė iškovojo auksą.

Po pirmojo sidabro Lietuva aplenkė San Mariną, o štai S.Krupeckaitės auksas leido pakilti iki 30-os pozicijos. Dabar už Lietuvos rikiuojasi ir tokios šalys kaip Kroatija (1 aukso, 4 bronzos), Austrija (2 sidabro, 3 bronzos), Estija (2 sidabro, 1 bronzos) ir Slovakija (1 sidabro, 2 bronzos). Tiesa, latviai vis dar lieka aukščiau. Imtynininkės Anastasijos Grigorjevos auksas juos pakėlė į 23-ią vietą (1, 3, 2). Latviai kurį laiką netgi lenkė britus, bet šie neseniai pakilo į 22-ą poziciją (1, 3, 7).

Žaidynėse visiškai dominuoja Rusija ir Baltarusija. Rusai turi 33 aukso, 16 sidabro ir 30 bronzos medalių. Baltarusių kraityje – 21 aukso, 14 sidabro ir 24 bronzos medaliai. Trečia kol kas Italija (10, 9, 8), bet šios vietos likimas, skirtingai nei pirmų dviejų, dar nenuspręstas.

Lyderių dešimtukas:

Lyderių dešimtukas | Organizatorių nuotr.

Lyderių dešimtukas | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.