Simona Krupeckaitė | Vytauto Dranginio nuotr.

Simona Krupeckaitė | Vytauto Dranginio nuotr.

 Minske (Baltarusija) tęsiasi 2-ųjų Europos žaidynių dviračių treko varžybos. Ketvirtadienį jos padovanojo Lietuvai pirmuosius medalius, o penktadienį sulaukėme ir tauriausios prabos medalio, kuriuo keirino rungtyje pradžiugino Simona Krupeckaitė!

Miglė Marozaitė moterų keirino rungties pirmojo etapo antrajame važiavime liko penkta ir nepelnė tiesioginio kelialapio į pusfinalį. Simonai Krupeckaitei sekėsi geriau. Trečiajame atrankos važiavime ji laiku spurtavo ir likus ratui išsiveržė į pirmą poziciją. Lietuvė galiausiai finišavo antra ir pelnė vieną iš dviejų tiesioginių kelialapių į pusfinalį. M.Marozaitė bandė į pusfinalį patekti paguodos važiavime, bet jame užėmė trečią vietą ir baigė savo pasirodymą.

Pirmajame pusfinalio važiavime S.Krupeckaitė vėl laikėsi tos pačios taktikos. Likus kiek daugiau nei ratu ji išsiveržė į pirmą poziciją ir užsiėmė vidinį „koridorių“. S.Krupeckaitė sėkmingai sulaikė varžoves už savęs, finišo tiesiojoje išliko pirma ir pateko į didįjį finalą. Kartu su lietuve iš šio važiavimo į didįjį finalą pateko olandė Shanne Braspennincx ir lenkė Urszula Los. Tuo tarpu 2018 m. pasaulio keirino čempionė belgė Nicky Degrendele liko už borto.

Pusfinalio važiavimas:

Didžiajame finale lietuvė neišsižadėjo savo taktikos. Dvi prancūzės bandė trukdyti S.Krupeckaitei veržtis į priekį, bet tai darė nesėkmingai. Lietuvė tradiciškai tapo lydere likus maždaug ratui, išlaikė poziciją iki pat finišo linijos ir pirmą kartą tapo Europos žaidynių čempione! Sidabras atiteko S.Braspennincx, o bronza pasidabino rusė Darija Šmeliova.

Finalo važiavimas:

Vyrų sprinto rungtį Vasilijus Lendelis pradėjo solidžiai. Didesniu nei 73 km/val. greičiu važiavęs lietuvis 200 m įveikė per 9.787 sek. ir kvalifikacijoje užėmė 5-ą vietą. Lyderiavo olandai Jeffrey Hooglandas (9.448) ir Harrie Lavreysenas (9.628), o trečias buvo lenkas Mateuszas Rudykas (9.700). Lietuvio varžovu pirmajame atkrintamųjų varžybų etape tapo baltarusis Andrejus Lukaševičius. V.Lendelis dvikovoje distanciją įveikė per 10.607 sek., 0.364 sek. aplenkė baltarusį ir žengė tolyn.

Lietuvio situacija komplikavosi šešioliktfinalyje, kuriame jis 0.694 sek. atsiliko nuo brito Jacko Carlino. V.Lendelis dėl vietos aštuntfinalyje kovėsi paguodos važiavime, kuriame 0.362 sek. aplenkė čeką Pavelą Kelemeną. Aštuntfinalyje lietuviui teko lenktyniauti su šių metų pasaulio sprinto vicečempionu olandu Jeffrey Hooglandu. Šis sportininkas visiškai dominavo ir nepaliko V.Lendeliui vilčių (+5.659 sek.), kuris vėl pateko į paguodos važiavimą.

V.Lendelis dar kartą sėkmingai pasirodė paguodos važiavime, kuriame aplenkė 2 konkurentus. Tarp jų buvo ir legendinis šešiskart olimpinis čempionas britas Jasonas Kenny. Tai leido lietuviui patekti į ketvirtfinalį, kuris vyks šeštadienį.

Moterų skrečo lenktynių finale 8-ą vietą užėmė Olivija Baleišytė. Rusė Diana Klimova bandė viena pabėgti nuo pagrindinės grupės, bet likus kiek mažiau nei ratui buvo aplenkta. Sprinte link finišo triumfavo garsioji olandė Kirsten Wild, aplenkusi italę Martiną Fidanzą ir baltarusę Hanną Cerach.

Skrečo lenktynių finišas:

S.Krupeckaitė keirine 2010 m. tapo pasaulio čempione, 2018 m. laimėjo pasaulio čempionato bronzą, 2012 m. tapo Europos čempione, 2010 m. pelnė Europos čempionato sidabrą, o 2016 m. laimėjo ir Europos čempionato bronzą. O.Baleišytė skreče yra laimėjusi pasaulio taurės etapo sidabrą ir lyderiavusi pasaulio reitinge. V.Lendelis sprinte yra laimėjęs pasaulio taurės etapą, turi ir žemesnės prabos medalių. M.Marozaitė keirine turi Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionato bronzą.

Sportas.lt primena, kad ketvirtadienį Lietuvai pirmuosius sidabro medalius moterų komandiniame sprinte iškovojo S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų