Robertas Tvorogalas | Kipro Štreimikio nuotr.

Robertas Tvorogalas | Kipro Štreimikio nuotr.

 Minske (Baltarusija) vykstančiose 2-osiose Europos žaidynėse sužibo dar viena lietuvių viltis pakovoti dėl medalių – Robertas Tvorogalas ketvirtadienį galingai pradėjo vyrų sportinės gimnastikos varžybas.

Lietuvis daugiakovėje surinko 82.731 balo ir užėmė 3-ią vietą tarp 49 startavusių atletų. R.Tvorogalą aplenkė tik olimpinis ir pasaulio vicečempionas, šešiskart Europos čempionas bei pirmųjų Europos žaidynių nugalėtojas rusas Davidas Beljavskij (86.499) ir Europos vicečempionas armėnas Arturas Davtijanas (83.231). Į daugiakovės finalą pateko 24 geriausi sportininkai.

Daugiakovės lyderiai | Organizatorių nuotr.

Daugiakovės lyderiai | Organizatorių nuotr.

Dėl medalių R.Tvorogalas kovos ir atskirose rungtyse. Geriausiai lietuvis pasirodė pratimuose ant skersinio. Už juos R.Tvorogalas pelnė 14.033 balo ir su trečiu rezultatu pateko į finalą. Kvalifikaciją laimėjo italas Carlo Macchini (14.333), o antras buvo D.Beljavskij (14.200).

Roberto pasirodymas ant skersinio. 2019-06-27, Minskas. II Europos žaidynės. Kvalifikacinės varžybos.

Posted by Lietuvos gimnastikos federacija / Lithuanian Gymnastics Federation on Thursday, June 27, 2019

R.Tvorogalo laukia ir pratimų ant lygiagrečių finalas. Kvalifikacijoje jis buvo 8-as (14.566) ir nugvelbė paskutinį kelialapį į finalą. Lyderių trejetą sudarė D.Beljavskij (15.200), rusas Vladislavas Poliašovas (15.133) ir turkas Ferhatas Aricanas (15.033).

Tik per plauką lietuvis nepateko į laisvųjų pratimų finalą. Kvalifikacijoje R.Tvorogalas buvo 9-as (14.200), bet dėl papildomų rodiklių į finalą žengė tiek pat balų surinkęs A.Davtijanas. Pratimuose ant arklio lietuvis buvo 20-as (13.266), pratimuose ant žiedų – 19-as (13.000), o atraminiuose šuoliuose atliko tik vieną sėkmingą bandymą.

„Džiaugiuosi savo asmeniniais rekordais daugiakovėje ir ant skersinio. Tiesą sakant, visus pratimus atlikau labai kokybiškai. Bet tai tik patekimas į finalą, daugiau nieko. Norint gero rezultato, viską reikės pakartoti iš naujo. Mano rezultatas mane motyvuoja, jaučiuosi labai gerai pasiruošęs, norisi dar geriau, nes tiek pat taškų gali ir nepakakti“, - sakė R.Tvorogalas.

Vyrų daugiakovės finalas vyks šeštadienį. Atskirų rungčių finalai numatyti sekmadienį.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų