Henrikas Žustautas | Vytauto Dranginio nuotr.

Henrikas Žustautas | Vytauto Dranginio nuotr.

 Lietuvos sirgaliai perrėkė net Zaslavlio kanalą subangavusio galingo vėjo gaudesį, tačiau audringas palaikymas nepadėjo baidarininkui Arturui Sejai ir kanojininkui Henrikui Žustautui iškovoti Europos žaidynių medalius.

Visiems ketvirtadienį vykusių baidarių ir kanojų irklavimo finalų dalyviams teko kovoti ne tik su varžovais, bet ir galingu vėju, jo sukeltomis bangomis, vis prapliumpančiu lietumi. Todėl sportininų rezultatai labai skyrėsi nuo išvakarėse vykusių atrankos ir pusfknalio plaukimų.

Vienviečių baidarių 200 m distancijos finale A.Seja užėmė penktają vietą. Nuo trečiosios ir, tuo pačiu, bronzos medalio, 23 metų lietuvį skyrė vos 0,155 sek.

Pusfinalyje Europos žaidynių rekordą (34,303 sek.) pasiekusio A. Sejos rezultatas finale – 39,506 sek. Jį aplenkė prancūzas Maxime‘as Baumont‘as (38,976 sek.), vengras Balazsas Birkas (39,149 sek.), baltarusis Dzmitrijus Traciakovas (39,351 sek.) ir švedas Petteris Menningas (39,486 sek.), o už nugaros liko rusas Jevgenijus Lukancovas (39,606 sek.), italas Rizza Manfredi (39,794 sek.), ispanas Carlosas Garrote (39,839 sek.) ir ukrainietis Dmytro Danylenka (40,139 sek.).

„Labai smarkiai pasikeitė oro sąlygos, vėjas pūtė tai iš vienos, tai iš kitos pusės. Buvo daug sunkiau visiems sportininkams. Šiandien man nepavyko savęs realizuoti – irklavau net 4 sek. lėčiau nei vakar. Apmaudu, kad iki prizinės vietos trūko mažiau ne dviejų dešimtųjų sekundės. Man teko lyg ir ne pats blogiausias takelis. Tačiau pritrūko jėgų. Po dviejų vakarykščių startų gerai pailsėjau, išsimiegojau normaliai. Gal šiuo metu tiesiog esu silpnesnis“, - po finišo nesėkmės priežasčių bandė ieškoti vienas Lietuvos rinktinės lyderių, šiemet iškovojęs bronzą jau dviejuose Pasaulio taurės etapuose.

Arturas Seja | Vytauto Dranginio nuotr.

Arturas Seja | Vytauto Dranginio nuotr.

Sportininkas teigė, jog retai tenka varžytis tokiomis sąlygomis: „Minske su tokiu oru susiduriu ne pirmą kartą, o kituose kanaluose – labai retai. Šiandien net galvojome, kad perkels varžybas. Po to vėjas lyg ir nurimo, bet išplaukus į startą, vėl pakilo.“

Prieš startą pristatant varžybų dalyvius nuskambėjus A.Sejos pavardei tribūnos suošė, ėmė aidėti garsus skandavimas „Lietuva!”, nustelbęs net vėją. „Bandžiau nekreipti dėmesio, bet nepavyko – puikiai girdėjau tą „Lietuva“, - šypsojosi atletas. Palaikyti jo į Minską atvažiavo būrelis artimųjų, draugų. „Mačiau juos tribūnose“, - sakė A.Seja.

Galingas palaikymas trasoje lydėjo ir 2015 m. Baku vykusių pirmųjų Europos žaidynių 200 m vienviečių kanojų rungties čempioną H.Žustautą. Tačiau jam nepavyko apginti titulo.

Nesėkmingai startavęs 24 metų lietuvis dar bandė vytis varžovus, tačiau galiausiai finale liko paskutinis, devintas.

„Irklavau beveik 8 sek. lėčiau, nei vakar. Buvo ne mano diena. Atsimušiau į starto plūdurą, trukdė galingas vėjas, varžovai šiandien stipresni buvo. Toks jau sportas. Gaila kad taip man nutiko per rimtas varžybas“, - krimtosi kanojininkas, į finalą prasibrovęs tiesiai iš atrankos varžybų.

H.Žustautas 200 m įveikė per 46,073 sek. Jį aplenkė baltarusis Arciomas Kozyris (42,835 sek.), italas Nicolae Craciunas (43,353 sek.), ispanas Alfonso Benavidesas (44,255 sek.), gruzinas Zaza Nadiradzė (44,955 sek.), rusas Ivanas Štylis (45,623 sek.), lenkas Michalas Lubniewskis (45,900 sek.), ukrainietis Olehas Borovykas (46,080 sek.), portugalas Silva Helderis (46,530 sek.).

„Šiandien labai svarbus buvo takelis. Pirmąsias tris vietas užėmė aštuntuoju, devintuoju ir septintuoju irklavę sportininkai. Jiems vėją kiek užstojo tribūnos Fiziškai visi lygūs, o šįkart atsilikimas buvo milžiniškas. Vienas favoritų gruzinas, plaukęs penktuoju taku, liko ketvirtas, o vos į finalą patekęs italas iškovojo bronzą. Aš bandžiau vytis visus apie 70 m, bet vėjas tokiais gūsiais užpūsdavo, kad atsimušdavau lyg į sieną. Paskutinius 20 ar 30 m vos atirklavau, nes vėjas užsuko valtį. Nuo bangų ji buvo pilna vandens. Tačiau negali nieko kaltinti. Minske prieš tai kelias dienas vėjas pūtė iš dešinės. Jei toks būtų buvęs ir šiandien, gal man būtų pasisekę“, - aiškino trečiuoju taku lenktyniavęs H.Žustautas.

Henrikas Žustautas | Vytauto Dranginio nuotr.

Henrikas Žustautas | Vytauto Dranginio nuotr.

Europos žaidynėse jis kartu su Ilja Davidovskiu dar startavo ir 1000 m dvivietės baidarės rungties varžybose. Jose pateko į pusfinalį. Būtent ši rungtis H.Žustautui dabar yra pagrindinė, nes vienviečių kanojų 200 m lenktynės pašalintos iš olimpinių žaidynių programos.

Todėl 200 m nuotoliui H.Žustautas per treniruotes neskiria dėmesio. Bet jos ir neatsisako: „Šiemet gal dar irkluosiu 200 m Lietuvos čempionate, bandysiu patekti į pasaulio čempionatą. Tačiau ją irkluosiu tik tada, jei tai netrukdys kilometro distancijai. Smagu lenktyniauti 200 m nuotolyje, tad kodėl gi nepabandžius iškovoti medalių“, - kalbėjo H.Žustautas.

Rugpjūčio pabaigoje Vengrijoje vyksiantis pasaulio čempionatas – svarbiausios šio sezono varžybos Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojams. Nes ten olimpinėse distancijose vyks ir kova dėl kelialapių į 2020 m. Tokijo olimpnes žaidynes.

Europos čempionato šiemet nebus – jam prilygintos žaidynės Minske.

Europos žaidynių baidarių ir kanojų irklavimo varžybose lietuvių buvo ne tik vandens takeliuose ir tribūnose – čia teisėjavo Aleksandras Alekrinskis ir Vytautas Vaičikonis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų