Europos žaidynių dviračių treko varžybos | Vytauto Dranginio nuotr.

Europos žaidynių dviračių treko varžybos | Vytauto Dranginio nuotr.

 Minske (Baltarusija) vykstančiose 2-osiose Europos žaidynėse ketvirtadienį prasidėjo dideles viltis Lietuvai keliančios dviračių treko varžybos. Jau pirmąją šios sporto šakos varžybų dieną Lietuva sulaukė sidabro medalių.

Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė komandinio sprinto kvalifikacijoje finišavo per 34.091 sek. ir užėmė 6-ą vietą. Lietuvių pirmajame etape lauks 3-ią vietą užėmusios ukrainietės (33.805). Poros laimėtojos vėliau pagal laiką pateks į didįjį arba mažąjį finalą. Kvalifikaciją laimėjo rusės (33.196), o antros buvo lenkės (33.645). Beje, lietuvės po 250 m dar buvo 2-os, bet antroje distancijos pusėje neišlaikė tokio aukšto tempo.

Pagrindiniame etape lietuvės ženkliai padidino greitį (33.083), nugalėjo Ukrainos rinktinę (33.776) ir užfiksavo puikų laiką, kurio užteko vietai didžiajame finale! Lietuvės užsitikrino mažiausiai sidabro medalius, o jų varžovėmis dėl aukso tapo pagrindinės favoritės rusės. Beje, Rusijos komanda (Darija Šmeliova ir Anastasija Voinova) šiame etape pagerino treko rekordą (32.367).

Didžiajame finale rusės pateisino favoričių statusą ir dar kartą pagerino trasos rekordą (32.317). Lietuvės atsiliko beveik sekunde (33.225), bet galėjo džiaugtis sidabro medaliais. Tai pirmieji Lietuvos delegacijos medaliai šių metų Europos žaidynėse.

Didžiojo finalo važiavimas:

Žaidynių prizininkės:

Komandinio sprinto prizininkės | Organizatorių nuotr.

Komandinio sprinto prizininkės | Organizatorių nuotr.

Jaunoji Viktorija Šumskytė taškų lenktynėse kalnų nenuvertė. Lietuvė atsiliko ratu, iš jos buvo atimta 20 taškų ir ji galiausiai nefinišavo. Triumfavo ukrainietė Žanna Solojev (30 tšk.), aplenkusi austrę Vereną Eberhardt (27) ir čekę Jarmilą Machačovą (25).

Jei vos 18-os metų V.Šumskytei tokio lygio varžybos buvo gera proga įgyti patirties, tai S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė buvo vadinamos potencialiomis pretendentėmis į medalius. 2016 m. Europos čempionate būtent šioje rungtyje lietuvės laimėjo bronzą. Kartu jos yra laimėjusios medalius ir pasaulio taurės komandiniame sprinte.

Sportas.lt primena, kad Lietuva buvo likusi viena iš nedaugelio šalių, Europos žaidynėse Minske dar neiškovojusių medalių.

Pirmosiose Europos žaidynėse 2015 m. dviračių trekas nebuvo įtrauktas į programą. Tada Lietuvai medalius skynė plaukimo, baidarių ir kanojų irklavimo, sambo, paplūdimio tinklinio ir badmintono atstovai.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų