Danutė Domikaitytė prieš Sofiją Georgijevą | Kipro Štreimikio nuotr.

Danutė Domikaitytė prieš Sofiją Georgijevą | Kipro Štreimikio nuotr.

 Minske (Baltarusija) vykstančiose 2-osiose Europos žaidynėse ketvirtadienį dėl bronzos medalio kovėsi Lietuvos imtynininkė Danutė Domikaitytė.

Mažajame finale lietuvė susitiko su gerai pažįstama bulgare Sofija Georgijeva. Deja, iškovoti skambiausios karjeros pergalės D.Domikaitytei nepavyko. Lietuvė 1:4 neatsilaikė prieš S.Georgijevą. Pirmajame kėlinuke vienintelį tašką pelnė bulgarė. Po pertraukėlės bulgarė surinko dar 3 taškus be atsako ir atitrūko jau 4:0. Lietuvė paskutinėmis sekundėmis spėjo atidaryti savo taškų sąskaitą dėl bulgarės pasyvumo, bet tai esmės jau nepakeitė.

„Priešininkė padarė du veiksmus, vėliau užsidarė gynyboje. Stengiausi, dariau judesius, bandžiau prieiti, bet nepavyko“, - po dvikovos kalbėjo D.Domikaitytė.

D.Domikaitytei burtai padėjo patekti tiesiai į ketvirtfinalį, o jame lietuvė dėl geresnių papildomų rodiklių 2:2 įveikė Rio de Žaneiro olimpinę vicečempionę baltarusę Mariją Mamašuk. Deja, pusfinalyje lietuvė 3:10 neprilygo keturiskart Europos čempionei latvei Anastasijai Grigorjevai.

D.Domikaitytei S.Georgijeva yra puikiai pažįstama varžovė. Jos kovėsi jau ne kartą, o kovų baigtys būdavo skirtingos.

Skambiausią pergalę prieš bulgarę Danutė iškovojo 2015 metų pasaulio čempionate. Las Vegase vykusiose varžybose po efektingos kontratakos prieš varžovės panėrimą bulgarės mentės buvo prispaustos prie kilimo.

Pernai Europos čempionate Kaspijske pergalę minimalia persvara Danutei užtikrino vienintelis veiksmas.

Šiemet panelė taip pat kovojo ant imtynių kilimo. Savų sienų pranašumą Dan Kolov turnyre turėjusi bulgarė įklimpo D.Domikaitytės gniaužtuose ir po keturių taškų vertės skrydžio kapituliavo esant lygiam rezultatui 6:6.

Visgi, būta ir nemalonių akimirkų, tokių, kaip prieš du metus Novy Sade vykusiame Europos čempionate, kuomet kvalifikacijoje bulgarė du kartus sėkmingai įkirto į Danutės kojas ir iškovojo pergalę rezultatu 1:5.

Tąsyk bulgarė apsukriai vadavosi nuo Danutės šoninių paėmimų ir taikėsi į kojas, juolab, kad virš dvidešimt centimetrų žemesnei varžovei net nereikėjo ypatingai lankstytis. Išskirtinis bulgarės bruožas – kovingumas. Savo neaukštą ūgį ji kompensuoja staigiais ir dažnais išpuoliais, ypač antroje kovos dalyje. Esant nepalankiam rezultatui, bulgarė be atvangos juda į priekį ir tuomet net teisėjams sunku įžvelgti ribą tarp kovos ir muštynių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų