Henrikas Žustautas | Vytauto Dranginio nuotr.

Henrikas Žustautas | Vytauto Dranginio nuotr.

 Čempiono titulą ginantis kanojininkas Henrikas Žustautas ir žaidynių rekordą pasiekęs baidarininkas Arturas Seja kovos dėl Europos žaidynių medalių 200 m distancijoje.

Į finalą Lietuvos irkluotojai žengė skirtingu keliu. H.Žustautas – tiesiausiu. Jis vienviečių kanojų antrajame atrankos plaukime užėmė antrąją vietą. Į finalą iš dviejų atrankos lenktynių pateko po tris greičiausius sportininkus. Kiti trys ketvirtadienį vyksiančio finalo dalyviai paaiškėjo pusfinalyje.

2015 m. pirmųjų Europos žaidynių čempionu tapęs H. Žustautas šįsyk nuotolį įveikė per 39,526 sek. ir pralaimėjo tik gruzinui Zazai Nadiradzei (39,421 sek.).

„Keista vėl lenktyniauti 200 m. Smagiai irklavosi. Tik pabaigoje lūžau, nes visą laiką vijausi. Rytoj finalas tokiu pačiu laiku, tikiuosi, kad oras truputį pasikeis, nes šiandien jis ne pats smagiausias, pučia bjaurus vėjas“, - sakė H.Žustautas, pastaruoju metu beveik visą dėmesį skiriantis 1000 m distancijai, nes 200 m vienviečių kanojų rungties nebėra olimpinių žaidynių programoje.

Paklaustas, ar labai svarbu buvo patekti tiesiai į finalą, sportininkas svarstė: „Sunku pasakyti. Kai 200 m irkluoju retokai, gal dar vienas papildomas kartas pridėtų patirties. Bet dabar galiu ilgiau pailsėti. Po vakar dienos yra pykčio, kad nepasisekė. Tad dabar bandau išsikrauti, iš pykčio varau.“

Pirmąją varžybų dieną H.Žustautas su Ilja Davidovskiu dviviete kanoja pateko į 1000 m rungties pusfinalį, tačiau čia liko devinti.

Trečiadienį baidarininkas A.Seja atrankoje taip pat buvo antras savo plaukime - 34,958 sek. Jis 0,127 sek. nusileido prancūzui Maxime‘ui Beaumont‘ui. Tačiau šioje rungtyje vyko trejos atrankos lenktynės ir tik jų nugalėtojai pateko į finalą. Dar po tris prisidėjo iš dviejų pusfinalio plaukimų.

A.Seja antrajame pusfinalyje buvo greitesnis už visus varžovus – 34,303 sek. Tai – naujas Europos žaidynių rekordas.

„Norėjosi iškart patekti į finalą. Tačiau ruošiausi irkluoti ir pusfinalyje, nes atrankoje varžovas buvo labai stiprus – olimpinis vicečempionas. Bet jis irgi toli nepabėgo. O pusfinalyje viskas pavyko, kaip ir planavau. Nors iš naujo susikaupti buvo labai sunku. Nes kai atrankoje atidirbi, jautiesi lyg išsunktas. Iki pusfinalio – dvi valandos. Bet kol išlipi, nuneši valtį, to laiko lieka dar mažiau. Man padarė masažą, pailsėjau, susikaupia ir atidirbau antrą plaukimą labai stipriai. Dabar iki finalo ilsėsiuosi“, - kalbėjo A.Seja.

Pusfinalio barjeras trečiadienį buvo per aukštas kanojininkei Rūtai Dagytei. Atrankos plaukime lietuvė liko septinta (52,296 sek.), o pusfinalyje – aštunta (55,604 sek.). Galutinėje įskaitoje ji liko 14-ta.

„Nesu patenkinta pasirodymu. Gaila, kad šįkart rezultatą labiau nulėmė oro sąlygos, o ne aš pati. Gavau nedėkingiausia šiuo atveju – pirmą – takelį. Čia buvo didžiausias šoninis vėjas, pats blogiausias, koks tik gali būti. Tai pakišo man koją. Galiu pasidžiaugti tik tuo, kad pusfinalyje dalį distancijos pavyko tikrai gerai atidirbti. Įrodžiau, kad galiu, tik blogai susiklostė aplinkybės“, - po finišo sakė R.Dagytė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų