Latvijos bobslėjaus komanda | Scanpix nuotr.

Latvijos bobslėjaus komanda | Scanpix nuotr.

 Pirmadienį susirinkęs tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) nusprendė, kad 2026 m. žiemos olimpinės žaidynės vyks Italijoje, o jas surengs Milano ir Kortina d‘Ampeco miestai.

Paskutiniame balsavime su italais konkuravo švedai. Jie daugelį sporto šakų planavo rengti Stokholmo ir Orės miestuose, o bobslėjų, skeletoną ir rogučių sportą būtų perkėlę į Latvijoje esančią Siguldos trasą. Deja, Lietuvos kaimynystėje artimiausiu metu olimpiados nesulauksime.

Paskutinį kartą Italijoje žiemos olimpiada vyko 2006 m., kai ją rengė Turinas. 1956 m. olimpiada vyko ir Kortina d‘Ampece. Tuo tarpu Švedija lieka niekada nerengusi žiemos olimpinių žaidynių.

Italijos miestai ilgą laiką buvo laikomi neabejotinais favoritais, tačiau švedai paskutinėmis dienomis dėjo dideles pastangas, o Stokholmo meras scenoje užtraukė ištrauką iš grupės ABBA dainos „Dancing Queen“. Visgi, šou elementai švedams nepadėjo.

IOC italams skirs mažiausiai 925 mln. JAV dolerių, bet ši suma dar gali išaugti. Teigiama, kad daugiausiai problemų kelia olimpinio kaimelio statyba. IOC nori, kad žaidynių organizavimo kainos imtų mažėti, ypač po to, kai 2014 m. Sočio olimpiada Rusijoje atsiėjo net 51 mlrd. JAV dolerių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141