Lietuvos regbio-7 rinktinė | Organizatorių nuotr.

Lietuvos regbio-7 rinktinė | Organizatorių nuotr.

 Sekmadienį Bosnijoje ir Hercegovinoje baigėsi lemiamas – antras – Europos vyrų regbio-7 „Trophy“ čempionato etapas. Jame sužibėjo aukščiausius tikslus sau kėlusi Lietuvos rinktinė. Lietuviams, norint pretenduoti į pirmą vietą bendroje įskaitoje, reikėjo ne tik aukso, bet ir dar kai kurių palankių aplinkybių. Visa tai tapo realybe, lietuviai sekmadienį laimėjo visas trejas rungtynes, pakeliui link aukso patiesė tiek belgus, tiek ukrainiečius ir užėmė pirmą vietą bendroje įskaitoje. Lietuviai ne tik pateko į olimpinį atrankos turnyrą, bet ir 2020 m. vėl žais stipriausiame Europos čempionato divizione „Grand Prix“, kur jų lauks tokios regbio milžinės kaip Anglija, Prancūzija, Airija ir pan.!

Ketvirtfinalio rungtynėse lietuviai susitiko su Liuksemburgo rinktine. Jau pirmąją minutę lietuviai liko žaisti mažumoje, bet ne tik apsigynė, tačiau ir patys išsiveržė į priekį 7:0. Tiesa, paskutinėmis kėlinio sekundėmis varžovai atsakė tuo pačiu ir išlygino rezultatą (7:7). Po pertraukos vaizdas kardinaliai pasikeitė. Lietuviai ėmė dominuoti aikštėje ir susikrovė triuškinantį pranašumą. Lietuvos rinktinei buvo įskaityta pergalė 31:7, nors pasibaigus rungtynėms atrodė, kad lietuviai buvo pelnę 38 tšk.

Lietuviai po rungtynių reikalavo pakeisti rezultatą į 38:7. Organizatoriai ėmėsi permainų, bet lietuvių prašymą išpildė tik iš dalies, pakeisdami rezultatą į 36:7. Dar po kiek laiko rezultatas galiausiai buvo pakeistas į 38:7.

Kituose ketvirtfinalio mačuose belgai 38:5 sutriuškino danus, ukrainiečiai 26:10 įveikė kroatus, o čekai 26:22 palaužė švedų pasipriešinimą.

Pusfinalyje permirkusioje aikštėje lietuviai 21:15 (21:5) parklupdė pagrindinius favoritus belgus, kurie laimėjo pirmąjį čempionato etapą. Lietuviai rungtynes pradėjo spurtu 14:0, o prieš pertrauką padidino persvarą net iki 17 taškų. Antrajame kėlinyje lietuviai liko žaisti mažumoje ir belgai ėmė vytis mūsiškius. Jie atliko 2 prispaudimus, tačiau nepataikė realizacijos smūgių, todėl rinktines skyrė 6 taškai. Belgams reikėjo dar vienos tikslios atakos ir jie buvo arti prispaudimo, bet likus keliems metrams pažeidė taisykles ir prarado kamuolį. Lietuviai tuomet išspyrė kamuolį užribį, užbaigė rungtynes ir šventė dramatišką pergalę.

Didžiajame finale lietuvių lauks ukrainiečiai, kurie 31:5 sutriuškino čekus.

Lietuvos rinktinė dar labiau padidino galimybes triumfuoti bendroje dviejų etapų įskaitoje. Lietuviai privalėjo nugalėti Ukrainą ir tikėtis, kad belgai dideliu skirtumu nesutriuškins čekų. Po pusfinalio rungtynių pagal pelnytų ir praleistų taškų santykį Lietuva (+214) lenkė tiek Ukrainą (+207), tiek Belgiją (+172).

Lietuvių situacijos vos nepalengvino čekai, kurie mažajame finale tik paskutinėmis sekundėmis 26:28 pralaimėjo belgams. Čekų pergalės atveju, lietuviai net ir pralaimėję ukrainiečiams būtų patekę į olimpinį atrankos turnyrą. Po belgų pergalės tapo aišku, kad pergalė prieš ukrainiečius lietuviams garantuotų auksą bendroje įskaitoje, o pralaimėjimas paliktų lietuvius trečioje vietoje bendroje įskaitoje.

Ukrainiečiai finale pirmieji rezgė ataką, bet prarado kamuolį, o po to grubiai pažeidė taisykles. Lietuviai pasinaudojo kiekybine persvara ir ėmė rinkti taškus. Mūsiškiai atliko du prispaudimus, kartą įspyrė realizacijos smūgį ir atitrūko 12:0. Deja, prieš pat kėlinio pabaigą ukrainietis pabėgo nuo lietuvių ir prispaudė kamuolį įskaitinio ploto viduryje. Tai leido ukrainiečiams iš patogios padėties atlikti realizacijos smūgį ir jie priartėjo iki 7:12.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai nesėkmingai atliko pradinį smūgį, bet ukrainiečiai ilgai kamuoliu nesidžiaugė. Jie suklydo aikštės viduryje, o tuo pasinaudoję lietuviai pelnė dar 7 taškus (19:7). Netrukus tuo pačiu atsakė ukrainiečiai ir vėl padidino įtampos lygį (14:19). Vėliau rezultatyvią ataką surengė ir lietuviai, aikštės krašte šiaip ne taip sukontroliavę kamuolį. Laikas vis tiksėjo ir galiausiai nuaidėjo sirena. Ukrainiečiai dar galėjo užbaigti ataką ir sumažino atsilikimą, bet tai buvo menka paguoda. Lietuviai 24:19 laimėjo didįjį finalą!

Lietuvių triumfas:

Lietuva, Ukraina ir Belgija po dviejų etapų surinko po 36 įskaitinius taškus, tačiau lietuviai turėjo patį geriausią pelnytų ir praleistų taškų santykį (+219). Ukrainiečiai liko antri (+202) ir pelnė antrąjį kelialapį į olimpinį atrankos turnyrą, tačiau kitąmet ir toliau žais „Trophy“ divizione. Belgai (+174) užėmė trečią vietą ir tenkinosi tik bronza.

Bendra dviejų etapų įskaita | Organizatorių nuotr.

Bendra dviejų etapų įskaita | Organizatorių nuotr.

Olimpinis atrankos turnyras lietuvių laukia liepos 13-14 dienomis Prancūzijoje.

Lietuvos vyrų rinktinės sudėtis: Armandas Kalinauskas, Vytaras Bloškys, Donatas Trumpickas, Donatas Vilimavičius, Dovydas Taujanskas, Jonas Mikalčius, Martynas Lianzbergas, Norbertas Radzevičius, Tautvydas Krasauskas, Žygimantas Radžius, Arnas Urbonas, Matas Miežys. Treneris - Patrickas Allenas-Rossas, vadovas - Paulius Zubavičius, gydytojas - Almantas Viruišis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Alas
2019-06-24 01:18:05
Super vyrai,sekmes ateityje!
Atsakyti
Rolas
2019-06-23 16:28:22
Nemanau, kad belgai daugiau nei 40 taškų sudaužys čekus, tai lietuviams turėtų užtekt paprastos pergalės prieš Ukrainą. Dabar tai atrodo visai realiai, nors po pirmo etapo maniau, kad viskas baigta. :)
Atsakyti
Audrius
2019-06-23 16:22:40
Rizika pasiteisino šaunuoliai.
Atsakyti