Norbertas Radzevičius | Organizatorių nuotr.

Norbertas Radzevičius | Organizatorių nuotr.

 Lietuvos regbio-7 rinktinėje šiais metais atsirado daug kam negirdėta pavardė. Nuo vaikystės Anglijoje gyvenantis ir regbį žaidžiantis Norbertas Radzevičius buvo pakviestas į Lietuvos rinktinės stovyklą ir labai greitai įrodė savo vertę komandos treneriams. Jis dėl galimybės atstovauti savo gimtajai šaliai net paliko darbą Anglijoje.

„Gauti šansą atstovauti rinktinei man yra didelė garbė. Tikrai nesitikėjau kvietimo. Tik po Naujųjų metų pradėjau šnekėtis su LRF generaliniu sekretoriumi Irmantu Kukulskiu dėl galimybių parodyti Lietuvai, ką galiu padaryti ir pamatyti, ar esu vertas žaisti rinktinėje“, - pasakojo regbininkas.

Nuo ketverių metų Anglijoje gyvenantis N. Radzevičius pradėjo žaisti būtent šioje šalyje. Į pirmąją treniruotę jis atėjo būdamas 11 metų.

„Priešais mano vidurinę mokyklą buvo mano pirmasis klubas „Barking Rugby Club“. Nuo mažens sportas buvo vienintelis dalykas, kuo norėjau užsiimti. Nebuvo svarbu, kokia sporto šaka, bet reikėjo man kažką žaisti. Niekada nebuvau didelis moksliukas, bet dėl sporto galėjau padaryti viską. Atsimenu, kai mokykloje vyko diskoteka, o aš anksti išėjau į pirmąją savo treniruotę. Tuomet nieko nesitikėjau, nežinau, ar regbis man patiko. Iš pradžių didelių jausmų nebuvo ir greitai norėjau jį mesti. Bet po kurio laiko regbis taip įaugo į širdį, kad niekur kitur nebenorėjau kreipti dėmesio. Dabar Anglijoje žaidžiu aukštame lygyje su „Rochford Hundred Rugby Club“ ekipa“, - kalbėjo regbininkas.

Norbertas Radzevičius l Berislavo Rožmano nuotr.

Norbertas Radzevičius l Berislavo Rožmano nuotr.

Tam, kad galėtų atstovauti Lietuvos rinktinei, N. Radzevičius Anglijoje paliko viską – net ir darbą. Pats sportininkas dėl to visiškai nesigaili – noras vilkėti nacionalinės rinktinės marškinėlius yra aukščiau visko.

„Taip, tai tiesa, kad Anglijoje teko viską palikti. Nėra aišku, ar gyvenime dar bus tokių galimybių, kokių turiu dabar. Neteko ilgai galvoti, ar likti namie su tuo, ką turiu, ar griebti šį šansą. Padariau tai, kas man buvo svarbiausia – grįžti į Lietuvą ir paliksi savo širdį su regbio rinktine“, - patriotiškumo neslėpė jis.

Lietuvos regbio-7 rinktinė šį savaitgalį stos į kovą antrajame Europos čempionato „Trophy“ diviziono etape Bosnijoje ir Hercegovinoje. Pirmajame etape Kroatijoje lietuviai iškovojo bronzos medalius, todėl Bosnijoje mūsiškiai turi šansą kovoti dėl aukščiausių pozicijų.

„Pirmajame etape Zagrebe truputį pritrūko iki norimo tikslo. Iki pirmosios vietos trūko tikrai nedaug, bet čia yra regbis-7 ir čia visko nutinka. Mano nuomone, mūsų komanda gali daug ką pasiekti ir dar turime galimybę Bosnijoje. Nemažai komandų galime nugalėti lengvai, tik per mūsų mažas klaidas jos pelno taškus. Bet kaip sakiau, turime šansą viską ištaisyti ir mes tą padarysime“, - pabrėžė N. Radzevičius.

Susumavus abiejų etapų rezultatus, „Trophy“ čempionai iškovos kelialapį į elitinį „Grand Prix“ divizioną, o abi finalininkės pelnys teisę žaisti olimpiniame atrankos turnyre.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Sek 02-23 Wolverhampton … 16 : 00 Norwich City
Sek 02-23 Manchester United 16 : 00 Watford
Sek 02-23 Arsenal 18 : 30 Everton
Pir 02-24 Liverpool 22 : 00 West Ham United