„RR Team“ ekipažas „Rally Žemaitija“ varžybose nusileido tik savo pačių kurtam automobiliui | Tomo Markelevičiaus nuotr.

„RR Team“ ekipažas „Rally Žemaitija“ varžybose nusileido tik savo pačių kurtam automobiliui | Tomo Markelevičiaus nuotr.

 Praėjusį savaitgalį Kelmės apylinkėse baigėsi dvi dienas trukusios ralio varžybos „Rally Žemaitija“. Jose startavo ir Renaldo Šeinausko ir Rūtos Krikščiūnaitės tandemas, lenktyniavęs L9 ir „BMW Cup“ klasėse. Ekipažas, kaip jau tapo įprasta, grįžo su taurėmis, tačiau šįkart aukščiausios prabos apdovanojimai atiteko jų konkurentams. Apie tai, kaip tai įvyko, sutiko papasakoti komandos pilotas Renaldas Šeinauskas.

17-ą vietą absoliučioje įskaitoje, 2-ą poziciją L9 klasėje bei 2-ąją vietą „BMW Cup“ įskaitoje užėmusio ekipažo pilotas Renaldas Šeinauskas pasakojo, kad ralio Kelmėje metu teko prisiminti važiavimo ant žvyro įgūdžius, mat paskutinį kartą duetas lenktyniavo „Winter Rally“ varžybose ant sniego bei ledo, o žvyro ragavo tik prieš porą metų. Beje, šįsyk komanda nevisiškai pataikė ir su automobilio nustatymais, tad Kelmėje rodyti maksimalų tempą buvo sudėtinga.

„Prieš pat ralį gavau klausimą – kada paskutinį kartą esu lenktyniavęs ant žvyro. Pasirodo, kad maždaug prieš dvejus metus Elektrėnuose. Kelmėje mašina lyg ir veikė gerai, viskas buvo gerai. Nesąmonių ir problemų neprisidarėme, bet pajutome, kad nepavyksta taip važiuoti, nesisuka taip motoras, kaip norime. Konkrečiai tai netiko reduktoriaus perdavimas. Po varžybų išanalizavome ir supratome, kas mums netiko, tačiau varžybų metu to pakeisti negalėjome. Tokių detalių į varžybas tiesiog nesivežame. Iki Mikolaikų tai išspręsime ir būsime greitesni“, - sakė Renaldas Šeinauskas.

„BMW Cup“ klasės ambasadoriais vadinamus Renaldą Šeinauską ir Rūtą Krikščiūnaitę šiame ralyje aplenkė šeimyninis Justo ir Tito Simaškų duetas. Ir tai, beje, yra pirmasis kartas „BMW Cup“ klasėje, kai pirmąją vietą iškovoja ne „RR Team“, o kitas ekipažas. Tačiau Renaldas Šeinauskas sako, kad dėl iškovotos antrosios vietos visai neliūdi, mat broliai Simaškos pergalę iškovojo būtent „RR Team“ dirbtuvėse gamintu BMW automobiliu.

„Jų pergalė skamba kaip iššūkis, kad „RR Team“ komandą galima nugalėti, bet „RR Team“ pagamintos mašinos vistiek laimi. Pagaminome tiesioginiams konkurentams gerą mašiną. Broliai po finišo padėkojo mūsų mechanikams už gerą automobilį. Tas labai džiugina ir puošia tiek santykius, tiek visą ralio virtuvę.

 Kita smagi medalio pusė  - turėjome labai įtemptas varžybas su gerbiamu ir legendiniu lenktynininku Dovilu Čiutele. Buvo labai smagu tą antrą vietą iškovoti paskutiniame greičio ruože. Prieš keletą paskutinių greičio ruožų mus skirdavo iki sekundės. Visgi pavyko laimėti. Šitaip iškovojome antrą vietą ir tai vertiname ne kaip pirmos vietos pralaimėjimą, bet kaip antrosios iškovojimą. Ačiū Dovilui už rimtą konkurenciją ir kovą. Tiek mes, tiek jis manau spaudėme, kiek galėjome.

Dabar tvarkomės nubrozdinimus, sulaužytus buferius, sulankstytus sparnus ir susitinkame Lenkijoje, Mikolaikose po dviejų savaičių. Manau, kad būsime dar greitesni nei Kelmėje. Tikslas bus lenktyniauti su broliais Simaškomis. Bandysime jiems priešintis, kad neužmigtų ant laurų“, - įspūdžius pasakojo Renaldas Šeinauskas.

Lenktynininkas pasidžiaugė, kad „RR Team“ ekipažo atstovaujama įskaita „BMW Cup“ ir toliau sparčiai populiarėja. Kelmėje čia buvo užsiregistravę 8, o startavo 7 dalyviai, kurie visi ir pasiekė finišą. Renaldas Šeinauskas viliasi, kad greit šis skaičius pasieks dešimt. „RR Team“ komanda kviečia visus norinčius startuoti ralyje ir ketinančius tą daryti BMW automobiliu kreiptis į juos. Ekipažas žada atversti visas kortas ir pasidalinti informacija, o jei reikia, sukonstruoti ir automobilį. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.