Michelis Platini | Scanpix nuotr.

Michelis Platini | Scanpix nuotr.

Antradienį ryte dėl įtarimų pardavus 2022 metų pasaulio čempionato organizatoriaus teises Katarui sulaikytas Michelis Platini trečiadienį buvo paleistas į laisvę.

63-ejų buvęs UEFA prezidentas antradienį buvo sulaikytas ir nugabentas į Prancūzijos Teisingumo ministeriją, kur Antikorupcijos biure turėjo atsakyti į klausimus, susijusius su artėjančiu pasaulio čempionatu ir kaip Kataras gavo teisę jį organizuoti.

FIFA jau anksčiau, po organizatoriaus teisių paskyrimo, buvo pripažinusi, jog leisti Katarui rengti pasaulio čempionatą buvo klaida.

M.Platini sulaikytas paaiškėjus, kad jis 2010-aisiais vos kelis dienos prieš balsavimą dėl pasaulio čempionato organizatoriaus susitiko su tuometiniu Prancūzijos prezidentu Nicolasu Sakrozy bei tuometiniu Kataro princu šeichu Tamimu bin Hamadu bin Khalifa al-Thani, kuris dabar yra Kataro emyras.

2015-aisiais M.Platini buvo nušalintas nuo bet kokios su futbolu susijusios veiklos dėl to, kad 2011 metais priėmė iš tuometinio FIFA prezidento Seppo Blatterio milijoninę asmeninę paramą. Iki šiol M.Platini tokius kaltinimus neigia ir tvirtina nenusižengęs jokiems įstatymams.

Ankstų trečiadienio rytą M.Platini advokatas Williamas Bourdonas patvirtino, kad prancūzas buvo paleistas b jokio užstato, pridėdamas, kad „kilo daug dūmų be jokios priežasties“.

Į laisvę išėjęs buvęs UEFA prezidentas taip pat pakomentavo šią situaciją: „Apklausa buvo ilga, tačiau įvertinus tai, kiek daug klausimų buvo pateikta, ji ir turėjo būti tokia ilga. Buvau apklaustas tiek dėl 2016 metų Europos čempionato, tiek dėl 2018 metų pasaulio čempionato Rusijoje, tiek dėl 2022 metų pasaulio čempionato Katare, tiek apie FIFA.“

Sprendimas suteikti Katarui pasaulio čempionato organizatoriaus teises sukėlė vieną didžiausių korupcijos skandalų FIFA organizacijos istorijoje. Dėl to 2016 metais Prancūzijos Finansinių nusikaltimų biuras pradėjo tyrimą tiek dėl 2022 metų pasaulio čempionato paskyrimo Katarui, tiek dėl 2018 metų pasaulio čempionato paskyrimo Rusijai.

Buvęs FIFA prezidentas Seppas Blatteris anksčiau yra teigęs, kad Kataras pasaulio čempionato organizatoriaus teises gavo pasiekęs susitarimą su Prancūzija, nepaisant to, kad FIFA jau buvo priėmusi „diplomatinį susitarimą“, jog 2018 metų pasaulio čempionatas vyks Rusijoje, o po ketverių metų – Jungtinėse Amerikos Valstijose.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Ket 01-23 Wolverhampton … 22 : 00 Liverpool
Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool