Michelis Platini | Scanpix nuotr.

Michelis Platini | Scanpix nuotr.

Prancūzijos policija apklausė ir galiausiai sulaikė korupcija įtariamą buvusį UEFA prezidentą Michelį Platini, kuris kaltinamas pardavęs 2022 metų pasaulio čempionato organizatorių teises Katarui.

63-ejų prancūzas sulaikytas antradienį ir buvo apklaustas Prancūzijos Teisingumo ministerijos Antikorupcijos padalinyje. Čia jis turėjo atsakyti į jam pateiktus klausimus, susijusius su už trijų metų vyksiančiu pasaulio čempionatu.

Tyrimas pradėtas po to, kai paaiškėjo, kad organizatorių teisės Katarui suteiktus ignoruojant faktą dėl žmonių teisių pažeidimų bei logistinių problemų, kurias sukuria šalies teisės aktai. FIFA yra pripažinusi, kad leisti Katarui organizuoti 2022 metų pasaulio čempionatą buvo klaida.

Dienraštis „Omnisport“ patvirtino, kad M.Platini buvo apklaustas ir sulaikytas antradienį ryte. Tuo tarpu Prancūzijos laikraštis „Le Monde“ teigia, kad M.Platini sulaikytas dėl fakto, jog kelios dienos prieš pasaulio čempionato organizatorių paskyrimą jis susitiko su tuometiniu Prancūzijos prezidentu Nicolasu Sakrozy bei tuometiniu Kataro princu šeichu Tamimu bin Hamadu bin Khalifa al-Thani, kuris dabar yra Kataro emyras.

2015-aisiais M.Platini buvo nušalintas nuo bet kokios su futbolu susijusios veiklos dėl to, kad 2011 metais priėmė iš tuometinio FIFA prezidento Seppo Blatterio milijoninę asmeninę paramą. Iki šiol M.Platini tokius kaltinimus neigia ir tvirtina nenusižengęs jokiems įstatymams.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


TIPAS
2019-06-18 18:22:20
nievinata ja on sam prisol.
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 08-03 Kauno Žalgiris 15 : 00 Panevėžys
Šeš 08-03 Riteriai 17 : 00 Palanga
Šeš 08-03 Sūduva 19 : 00 Stumbras
Sek 08-04 Atlantas 19 : 00 Žalgiris

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141