Augustas Navickas | Rimanto Navicko/RGB pictures nuotr.

Augustas Navickas | Rimanto Navicko/RGB pictures nuotr.

 Šį savaitgalį Poznanėje (Lenkija) vyksiančiame antrajame pasaulio irklavimo taurės etape Augustas Navickas (29) klausys naujo trenerio nurodymų. Lietuvos paralimpietis jau mėnesį dirba su Tautvydu Vaitkūnu (24). Varžybos Lenkijoje parodys, kaip veikia tandemas ir bus generalinė repeticija prieš pasaulio čempionatą, kuriame vyks paralimpinių kelialapių dalybos.

A. Navickas naujo trenerio buvo priverstas ieškoti po to, kai atsisveikino su Zigmantu Gudausku (61). Šis patyręs specialistas, 1981-aisiais tapęs pasaulio irklavimo čempionu, pavasarį nutarė prisijungti prie Lietuvos sveikųjų irklavimo rinktinės trenerių štabo. A. Navickas su Z. Gudausku dirbo beveik metus.

„Esu dėkingas šiam treneriui už sugrąžintą norą sportuoti. Pernai jau buvau pavargęs kariauti su savimi ir kitais. Neturėjau pagalbos pratybose, negalėjau normaliai treniruotis. Svarsčiau mesti irklavimą, bet tada man padėjo Zigmantas Gudauskas“, – dėkingumą buvusiam treneriui rodė A. Navickas.

Naujas A. Navicko treneris T. Vaitkūnas pats dar visai neseniai atstovavo įvairaus amžiaus grupių Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinėms, o dabar susitelkė į irklavimo trenerio darbą.

„Esu patenkintas. Kažkokių esminių permainų nėra, darbas tiesiog tęsiasi toliau, ruošiamės startams“, – bendradarbiavimu su naujuoju treneriu džiaugėsi Lietuvos paralimpietis.

Varžybos Poznanėje A. Navickui bus geras testas, bet svarbiausias startas laukia rugpjūčio pabaigoje pasaulio čempionate Austrijoje, kur irkluotojai grumsis dėl kelialapių į Tokijo paralimpines žaidynes. Bilietus gaus 1-7 vietas vienviečių valčių varžybose užimsiantys atletai. A. Navickas pastaruosius dvejus metus planetos pirmenybėse finišavo devintas.

„Pastaruosius porą metų buvau visai šalia to septyneto. Šiais metais turėjau neblogą pasiruošimą, tai labai tikiuosi geriausio. Noriu patekti į tą septynetą ir tikiu, kad galiu tai padaryti. Aišku, kiti atletai irgi to paties nori. Žiūrėsime, kaip bus“, – motyvaciją demonstravo A. Navickas.

A. Navickas į 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpines žaidynes išvyko gavęs vardinį kvietimą. Jis sako norintis įrodyti, kad į Tokijo paralimpiadą gali patekti pats. Esą tai prideda motyvacijos.

„Noriu patekti į Tokiją per savo darbą ir pastangas. Juolab, kad tikėtis vardinio kvietimo antrą kartą iš eilės man tikriausiai nereikėtų. Greičiausiai šis kvietimas atiteks kitam sportininkui. Žinoma, jeigu nepasisektų atrankoje, aš teikčiau paraišką vardiniam kvietimui. Bet prasibrauti į Tokiją pačiam būtų daug maloniau“, – apie kelią į Japoniją svarstė Lietuvos paralimpietis.

A. Navickas su 2019-ųjų sezonu sieja nemažas viltis, nes šią žiemą jam pavyko išvengti pastaraisiais metais jį persekiojusių sveikatos problemų – nuolatinių peršalimų ir uždegimų.

„Sveikata – daug geresnė nei anksčiau. Daug geriau sezonui pasiruošiau fiziškai, nebuvo „stabdžių“. O padėjo man šaltas vanduo (juokiasi – red.). Prausiuosi tik šaltu vandeniu, labai retai naudoju karštą. Pastaruoju metu namie kas rytą gulėdavau šaltoje vonioje su ledukais. Daug domėjausi, skaičiau, kaip sustiprinti sveikatą. Atrodo, padėjo. Anksčiau būdavo, kad sergu, geriu antibiotikus, pasveikstu, bet netrukus vėl susergu. Dabar to neliko, skirtumas didelis“, – džiaugėsi A. Navickas.

A. Navickas 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse iškovojo dešimtą vietą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

nu
2019-06-19 17:47:06
paralimpines - kas cia per naujas zodis?
Atsakyti
Rolas
2019-06-19 20:52:03
Čia kai Lietuvos parolimpinis komitetas pasikeitė pavadinimą į paralimpinis, tai nuo tada tapo ir paralimpiada.Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool
Šeš 02-01 Leicester City 14 : 30 Chelsea
Šeš 02-01 Watford 17 : 00 Everton
Šeš 02-01 West Ham United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-01 Newcastle United 17 : 00 Norwich City
Šeš 02-01 Crystal Palace 17 : 00 Sheffield United
Šeš 02-01 AFC Bournemouth 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-01 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 02-01 Manchester United 19 : 30 Wolverhampton …