Tysonas Fury | Scanpix nuotr.

Tysonas Fury | Scanpix nuotr.

  Ankstyvą sekmadienio rytą Lietuvos laiku Las Vegaso „MGM Grand“ arenoje (JAV) buvęs sunkiasvorių čempionas 30-metis britas Tysonas Fury antrame raunde nokautavo 25-erių metų vokietį Tomą Schwarzą, kuriam tai buvo pirmasis karjeros pralaimėjimas.

Šį kartą T.Fury nepretendavo į jokį čempiono diržą, bet šia kova norėjo padidinti savo populiarumą JAV ir toliau ruoštis revanšui prieš amerikietį Deontay Wilderį, kurio laukiama 2020 m.

Visgi prieš revanšinę kovą su D.Wilderiu, T.Fury dar sykį žengs į ringą. Nors britas sužavėjo JAV bokso sirgalius ir surengė smagų šou, o per tuos du raundus sugebėjo pademonstruoti ne tik puolimo arsenalą, bet ir įspūdingus judesius gynyboje, tačiau jam vis dar reikia didinti populiarumą už Atlanto.

Pats T.Fury atskleidė, kad į ringą sugrįš rugsėjo 21-ą arba spalio 5-ą dieną, o panašiu metu kovos ir D.Wilderis, kurio rugsėjo 28-ą dieną laukia revanšinė kova su Luisu Ortizu.

Įvairūs šaltiniai užsienyje praneša, kad kitu T.Fury varžovu gali tapti 38-erių metų bulgaras Kubratas Pulevas (27-1, 14 nokautų), o ši dvikova leistų britui dar labiau įtvirtinti savo vardą JAV rinkoje prieš dvikovą su D.Wilderiu.

K.Pulevas paskutinį kartą kovojo kovo mėnesį, kai JAV nugalėjo Bogdaną Dinu, o prieš tai kovojo 2018 metų spalį, kai Bulgarijoje teisėjų sprendimu nugalėjo T.Fury pusbrolį Hughie Fury.

K.Pulevas būtų didesnis iššūkis T.Fury, negu T.Schwarzas, tačiau bent jau ant popieriaus, britui didelių problemų nepridarytų.

Nemažas pliusas yra tame, kad K.Pulevas taip pat yra „Top Rank“ kovotojas, o transliuotojai galėtų šią kovą pardavinėti kaip T.Fury kerštą už savo pusbrolį H.Fury

K.Pulevas yra privalomas IBF varžovas ir užima pirmą vietą reitinge ir nusileidžia tik čempionui meksikiečiui Andy Ruizui, kuris neseniai nustebino bokso pasaulį ir nokautavo Anthony Joshua.

Šaltiniai skelbia, kad K.Pulevas laukia, ką IBF darys dėl A.Ruizo ir A.Joshua revanšo ir jeigu jis bus suorganizuotas gana greitai, tuomet T.Fury turėtų dar daugiau galimybių susitikti su K.Pulevu.

Tačiau IBF jau yra pasižymėję, kuomet vos dvi savaitės po T.Fury pergalės 2015 metais prieš Vladimirą Kličko atėmė čempiono diržą, nes kontrakte buvo revanšo sąlyga, o IBF reikalavo T.Fury ginti diržą prieš jų pretendentą į čempiono titulą. Visgi jeigu dabar taip pat atsitiktų su A.Ruizu, sunkiasvorių divizionas dar labiau nutoltų nuo vieningo čempiono.

Kas, jeigu kitu T.Fury varžovu būtų ne K.Pulevas?T.Fury jau nugalėjo iki tol neįveiktą vokietį ir greičiausiai kitas variantas jam galėtų būti tik dar vienas tobulą kovų rekordą turintis kovotojas. Galbūt kroatas Petaras Milas (14-0, 11 nokautų) arba vokietis Agitas Kabayelis (19-0, 13 nokautų), kubietis Frankas Sanchezas Faure‘as (11-0, 9 nokautai) arba kinas Zhiilei Zhangas (20-0, 16 nokautų).

T.Schwarzas nebuvo labai žinomas kovotojas, tačiau gavo progą susitikti su T.Fury, todėl vilties susitikti su britu neturėtų prarasti nei vienas iš aukščiau paminėtų boksininkų.

„Top Rank“ vadybininkas Bobas Arumas sako, kad kita T.Fury dvikova gali įvykti legendinėje „Madison Square Garden“ arenoje Niujorke, o T.Fury varžovas turi būti pavojingesnis, negu buvo T.Schwarzas.

T.Fury jaučiasi geriausiu ir neturi niekam nieko įrodinėti, jam tereikia pritraukti dar daugiau auditorijos ir didinti savo populiarumą JAV prieš kovą su D.Wilderiu, kuri, pasak B.Arumo, galėtų sulaukti 2 mln. parduotų transliacijų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.