„Kauno Žalgiris“
4 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Žalgiris“
Lietuvos vyrų rankinio rinktinė | rankinis.lt nuotr.

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė | rankinis.lt nuotr.

 Sekmadienį baigėsi 2020 m. Europos vyrų rankinio čempionato atrankos kovos. Iki pat paskutinio turo vilčių patekti į finalinį etapą turėjo ir Lietuvos rinktinė.

Paskutinėse šeštosios grupės atrankos rungtynėse nukraujavusi Lietuvos rinktinė išvykoje išplėšė dramatiškas lygiąsias 28:28 (13:16). Tai leido lietuviams pakilti į 3-ią vietą grupėje. Deja, rezultatai kitose grupėse lietuviams nebuvo palankūs ir mūsiškiai nepateko tarp keturių geriausių trečiąsias vietas grupėse užėmusių rinktinių, iškovojusių vietas Europos čempionate. Lietuviai net 4 kartus nepataikė į tuščius vartus, o antrajame kėlinyje mūsiškių atakas stebuklingai stabdė Alfredo Quintana.

Lietuviai surinko 1 įskaitinį tašką, skaičiuojant tik rezultatus prieš dvi geriausias grupės komandas. Mūsiškiai aplenkė turkus ir italus bei buvo šešti tarp geriausiųjų trečiąsias vietas grupėse užėmusių rinktinių. Dabar jau aišku, kad lietuviams nebūtų užtekę ir pergalės prieš portugalus, nes latviai nesugebėjo nugalėti olandų. Minėtus 4 papildomus kelialapius iškovojo bosniai, serbai, olandai ir ukrainiečiai.

Rungtynes kiek geriau pradėjo portugalai (4:2), bet vėliau jie 2 min. turėjo žaisti mažumoje ir lietuviai surengė spurtą 3:0. Deja, kėlinio viduryje jau lietuviai sužaidė prastą atkarpą. Portugalai surengė keletą greitų atakų, patys spurtavo 3:0 ir susigrąžino 2 įvarčių persvarą (8:6). Šeimininkai vienu metu turėjo ir 3 įvarčių persvarą (10:7), bet lietuviai kantriai dirbo savo darbą bei sužaidus 20 min. atstatė pusiausvyrą (10:10).

Likus apie 7 min. portugalai po pražangos prieš Skirmantą Plėtą gavo ne tik 7 m baudinį į savo vartus, bet ir 2 min. pašalinimą. Mindaugas Dumčius nuo 7 m žymos neklydo ir vėl išlygino rezultatą (12:12). Portugalai tuo metu puolime žaidė be vartininko, per 2 min. nepraleido nė įvarčio, o patys kartą pasižymėjo. Tiesa, lietuviai bandė atakuoti tuščius portugalų vartus, tačiau pataikė į virpstą.

Likus minutei iki kėlinio pabaigos portugalai atitrūko 3 įvarčiais (16:13), tačiau liko žaisti mažumoje. Deja, lietuviai nepajėgė realizuoti 7 m baudinio, o Giedrius Morkūnas per visą aikštę nepataikė į tuščius varžovų vartus. Po pirmojo kėlinio lietuviai turėjo 3 įvarčių deficitą (13:16).

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai trumpam priartėjo iki minimumo (17:18), tačiau po pražangos liko mažumoje, sužaidė prastą atkarpą, o portugalai susikrovė rekordinį pranašumą (22:18). Čia pat 2 baudos min. gavo ir portugalai, o lietuviai pamėgino atsitiesti dar kartą. M.Dumčiaus vedami lietuviai per šias 2 min. pelnė 3 įvarčius be atsako, tad komandas vėl beskyrė vienas įvartis (21:22). Likus 12 min. Mindaugas Urbonas realizavo 7 m baudinį ir po ilgos pertraukos išlygino rezultatą (23:23).

Likus apie 8 min. lietuviai turėjo dvi auksines progas išsiveržti į priekį, bet neįtikėtinai žaidė portugalų vartininkas. Po kelių sekundžių lietuviai dar užsidirbo 2 baudos min. ir vėl susikomplikavo padėtį. Netrukus lietuviai nerealizavo dar vieno 7 m baudinio, nes stebuklus išdarinėjo portugalų vartininkas Alfredo Quintana. Tuomet lietuviai užsidirbo dar 2 baudos min. ir atsiliko jau 3 įvarčiais (25:28). Lietuviai dar kartą bandė lipti iš „duobės“ ir likus 3 min. priartėjo iki minimumo (27:28). Priešpaskutinę minutę M.Urbonas išlygino rezultatą (28:28). Po G.Morkūno atremto smūgio lietuviai turėjo 20 sek. lemiamai atakai ir paprašė pertraukėlės. Deja, paskutinį mūsiškių bandymą portugalai nesunkiai sustabdė, kol ištiksėjo laikas. M.Dumčius dar galėjo atakuoti nuo 9 m žymos, bet stebuklo sukurti jam nepavyko.

Lemiamos rungtynių akimirkos:

Lietuva: Mindaugas Dumčius 9 įvarčiai, Mindaugas Urbonas 6, Gerdas Babarskas 4, Jonas Truchanovičius 4, Vaidotas Grosas 3, Žanas Gabrielius Virbauskas 1, Mindaugas Tarcijonas 1.

Portugalai ryškių lyderių puolime neturėjo – nė vienas žaidėjas nepelnė daugiau nei 3 įvarčių, o ryškiausia jų žvaigžde neabejotinai tapo vartininkas A.Quintana.

Lietuviai su portugalais žaidė 2018 m. spalį. Tada lietuviai namuose patyrė skaudų pralaimėjimą 1 įvarčio skirtumu – 23:24. Kaip dabar aiškėja, tos pergalės galėjo ir užtekti vietai Europos čempionate. Lietuviai paskutinį ir kol kas vienintelį kartą Europos čempionato finaliniame etape žaidė 1998 m.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (4)
Registruoti
Anoniminiai (4)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų