Rokas Baciuška | Organizatorių nuotr.

Rokas Baciuška | Organizatorių nuotr.

 Šį savaitgalį lietuvis Rokas Baciuška, praleidęs dvi lenktynes, grįžo į kovą su stipriausiais Pasauio ralio-kroso čempionato dalyviais. Tačiau jauniausio „GCK Academy“ komandos ir viso čempionato sportininko grįžimą į Pasaulio čempionatą apkartino lūžęs ratas.

Šeštadienis Oslas susirinkusius Pasaulio ralio-kroso čempionato dalyvius pasitiko puikiais orais. Vienintelis mūsų šalies sportininkas ralio-kroso pirmenybėse – Rokas Baciuška – savo debiutą naujoje komandoje „GCK Academy“ pradėjo galingai.

Pirmojoje kvalifikacijoje startavęs antrajame važiavime R. Baciuška baigė antras, o bendroje įskaitoje džiaugėsi 7-ąja vieta.

„Pirmajame kvalifikaciniame važiavime beveik pavyko suvažiuoti taip, kaip ir planavome. Padariau keletą klaidų, o tai kainavo kelias pozicijas žemiau bendroje lentelėje“, - po kvalifikacijos kalbėjo naujasis „GCK Academy“ komandos sportininkas R. Baciuška.

Kiek kitaip, deja, susiklostė antrosios kvalifikacijos startas. Puikiai startavęs ir aukštą tempą demonstravęs lietuvis, po kontakto su Liamu Doranu teko sukti į trasos šalikelę, nes sportininkui nulūžo galinis automobilio ratas.

„Antrojoje kvalifikacijoje laikėmės tokios pačios taktikos kaip ir pirmajame. Tačiau viskas susiklostė kiek kitaip po Liamo Dorano kontakto. Jis viename posūkyje susistabdė į mane. Dėl šio kontakto sugebėjau pavažiuoti tik du posūkius, nes buvo sulaužyta galinė pakaba ir nulūžo ratas“, - sakė R. Baciuška.

Pasak Roko Baciuškos vadybininko Ramūno Fetingio, už neleistiną manevrą prieš lietuvį Liamas Doranas turėtų gauti baudą iš FIA.

Po dviejų kvalifikacijų bendrojoje dalyvių lentelėje „GCK Academy“ komandos lenktynininkas, lietuvis R. Baciuška kol kas užima 13 vietą. Ar lietuvis pateks į čempionato pusfinalius – priklausys nuo to kaip jam seksis rytojaus dienos kvalifikaciniuose važiavimuose.

Pirmoji sekmadienio kvalifikacija prasidės 9:50 val. Lietuvos laiku, kitos starto laikas – 11:50 val. Lietuvos laiku.

12 geriausią rezultatą pademonstravusių sportininkų batalijas pratęs pusfinaliuose. Jų pradžia – 15 val. Lietuvos laiku. Lietuvoje, sekmadienį Pasaulio ralio-kroso čempionatą transliuos TV6 kanalas 15 valandą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų