2011 m. NBA naujokų biržos karta | Scanpix nuotr.

2011 m. NBA naujokų biržos karta | Scanpix nuotr.

 Pastarąjį naktį istoriniu Toronto „Raptors“ komandos triumfu baigėsi dar vienas NBA sezonas. Svariausiai prie šio „Raptors“ žygio prisidėjo tik praėjusią vasarą prie komandos po mainų prisijungęs Kawhi Leonardas.

27-erių metų krepšininkas pelnytai buvo išrinktas NBA finalų serijos MVP, pakartodamas savo 2014 m. pasiekimą su San Antonijaus „Spurs“. Taip pat K.Leonardas šiemet pateko į antruosius geriausių lygos žaidėjų ir geriausiai besiginančių lygos žaidėjų penketus.

Dabar net sunku patikėti, kad 2011 m. NBA naujokų biržoje K.Leonardas buvo pasirinktas tik 15-uoju šaukimu, o jį pasikvietusi Indianos „Pacers“ čia pat iškeitė teises į krepšininką, gaudama George‘ą Hillą iš „Spurs“. Tuo pačiu „Pacers“ dar atidavė Davį Bertanį ir teises į Erazemą Lorbeką.

Prieš naujokų biržą niekas nesiginčijo dėl to, kad K.Leonardas yra fiziškai tvirtas žaidėjas, turintis ilgas rankas, tiesiog nežmoniško dydžio plaštakas ir gerus žaidimo pagrindus, tačiau daug kam abejonių kėlė puolėjo sugebėjimas atakuoti iš toli, kamuolio valdymas ir aikštės matymas. Tuo metu buvo spėjama, kad K.Leonardas bent jau keletą pirmųjų sezonų NBA galės būti geriausiu atveju tik rotacijos krepšininku. Žinoma, „Spurs“ klube jam tobulėti padėjo tokie veteranai kaip Timas Duncanas, Tony Parkeris ir Manu Ginobilli, bet jo progresas buvo toks spartus, kokio nenumatė niekas. Jau trečiajame karjeros sezone jis tapo NBA finalų MVP, o ketvirtajame ir penktajame – geriausiai besiginančiu lygos krepšininku.

Žinoma, ne visi prieš K.Leonardą pašaukti žaidėjai nepateisino lūkesčių. Tarp pirmųjų 14 šaukimų buvo trys NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynių lygį pasiekę krepšininkai bei Jonas Valančiūnas. Visgi, kai kurių kitų komandų pasirinkimai dabar atrodo labai keistai. Ne vienas pirmajame dešimtuke pasirinktas krepšininkas net netapo NBA vidutinioku ir persikėlė rungtyniauti į Europą ar apskritai ėmė klajoti po Kiniją.

Apklausa

1. Labiausiai nepasiteisinęs 2011 m. „loterijos“ šaukimas?

Siūlome ir Jums prisiminti 2011 m. NBA naujokų biržą ir įvertinti, kur dabar yra aukščiau už dukart NBA finalų MVP K.Leonardą pašaukti žaidėjai.

Visas sąrašas – fotogalerijoje:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

As
2019-06-15 02:14:42
Paziurekit is ko sudrepta raptoriu komanda?kas matot nors viena lyderi ar i ta puse besirikiuojanti? Kuriam is ju suteikiama sviesi ateitis? Kuris is ju gali edaptuotis kitoj komandoj,tik pradejus zaisti pirmas rungtynes?gazolis nelieciamas,nes tas jau savo atsizaide ir t.t. As manau,kad KL tikrai vertas to ka jis nuveikes NBA. Ir tai dar mazai. Ramus buvo ir nusodini. Tiksliau bande ta daryt. Taip kad nederkit zmogaus. Kuris tikrai turi talenta......
Atsakyti
quNNcy
2019-06-14 21:13:46
Kas met kazkas kazkur kazka praziuri ir tu pvz pilna,tu paciu metu drafte butleris isdraftintas tik 30 piku,draymondas greenas 35,gianni 15,gobertas 27 ir tt...
Atsakyti
Cs
2019-06-16 16:46:29
Dar pasaudai?:D
manau
2019-06-14 20:42:44
kad tie, kurie pasirinko ta kur su baywa marskineliais
Atsakyti
Rolas
2019-06-14 19:04:19
Aišku Kings su savo Jimmeriu. ;D
Atsakyti
cha
2019-06-14 19:47:35
nu ir Vessely, Nba nieko nenuveike