Lietuvos rankinio rinktinė | rankinis.lt nuotr.

Lietuvos rankinio rinktinė | rankinis.lt nuotr.

 Lietuvos vyrų rankinio rinktinė 2020 m. Europos čempionato atrankos antrojo etapo šeštoje grupėje laimėjo tik vienerias iš penkerių rungtynių, bet vis dar neprarado vilčių patekti į finalinį Europos čempionato etapą.

Sekmadienį paskutiniame – šeštame – ture lietuviai išvykoje susitiks su portugalais, kurie vietą Europos čempionate jau turi ir kuriems tos rungtynės didesnės reikšmės neturės. Lietuvių pergalė Portugalijoje ar net lygiosios išsaugotų mūsiškių viltis patekti į čempionatą su sąlyga, jei rumunai sekmadienį išvykoje pralaimės prancūzams, kuriems tos rungtynės taip pat nieko nebereikš.

6 grupė | Organizatorių nuotr.

6 grupė | Organizatorių nuotr.

Jei lietuviams pavyks aplenkti rumunus ir pakilti į trečią grupės vietą, tuomet teks į žvalgytis į kitas septynias atrankos grupes, mat į finalinį etapą pateks ir keturios geriausios trečiąsias vietas grupėse užimsiančios rinktinės. Jos bus nustatomos skaičiuojant tik rungtynes su dviem pirmosiomis grupės komandomis, išbraukiant rezultatus prieš grupės autsaiderius, tad ko reikia lietuviams tikėtis kitose grupėse?

Dvi beveik užimtos vietos

Dvi iš septynių grupių lietuviams jau praktiškai neaktualios, nes jose trečiąsias vietas užimsiančios rinktinės garantuotai turės bent 2 tšk. prieš lyderius, o lietuvių įvarčių santykis dabar toks prastas, kad aplenkti tiek pat taškų turinčias rinktines yra beveik neįmanoma.

5-oje atrankos grupėje čekai turi po pergalę prieš baltarusius ir bosnius, baltarusiai po kartą nugalėjo čekus ir bosnius, o patys bosniai turi vieną pergalę prieš baltarusius. Net jei bosniai pralaimės čekams paskutiniame ture, jie vis tiek liks su 2 įskaitiniais taškais, o jų įvarčių santykis bus toli nuo to, kokį tokiuose skaičiavimuose turėtų lietuviai (-36).

5 grupė | Organizatorių nuotr.

5 grupė | Organizatorių nuotr.

8-oje grupėje trečią vietą užims ukrainiečiai arba juodkalniečiai. Ukrainos rinktinė turi vieną pergalę prieš Juodkalniją, o patys juodkalniečiai yra įveikę grupės lyderius danus, tad net ir blogiausiu atveju viena iš šių rinktinių liks su 2 įskaitiniais taškais. Juodkalniečių įvarčių santykis prieš lyderius nėra labai geras (-15), bet daugiau nei 20 įvarčių skirtumo lietuviai veikiausiai nepanaikins.

8 grupė | Organizatorių nuotr.

8 grupė | Organizatorių nuotr.

Sunki pirmos grupės situacija

Pirmoje grupėje netikėtai daug vargo turintys lenkai sekmadienį namuose mėgins nugalėti Izraelį ir taip užsitikrinti vietą Europos čempionate. Izraelis, tikėtina, grupėje liks trečias ir turės 2 įskaitinius taškus, iškovotus prieš Lenkiją. Izraelio rinktinės įvarčių santykis prieš lyderius tokiu atveju būtų labai prastas (-30), tad lietuviai turėtų realių vilčių panaikinti 6 įvarčių deficitą.

Kur kas naudingesnė lietuviams būtų Izraelio pergalė prieš lenkus. Tada lenkai neturėtų įskaitinių taškų prieš lyderius ir lietuviai galėtų juos aplenkti net ir pasiekę lygiąsias Portugalijoje. Kortas dar gali sumaišyti Kosovo rinktinė, jei ji iškovos bent tašką prieš vokiečius, nors toks scenarijus atrodo menkai tikėtinas.

1 grupė | Organizatorių nuotr.

1 grupė | Organizatorių nuotr.

Ko lietuviams reikia likusiose keturiose grupėse?

2-oje grupėje lietuviams reikia, kad serbai pralaimėtų šveicarams. Tokiu atveju serbai užimtų trečią vietą grupėje su 1 įskaitiniu tašku prieš lyderius.

2 grupė | Organizatorių nuotr.

2 grupė | Organizatorių nuotr.

3-ioje grupėje lietuviams reikia turkų pralaimėjimo prieš islandus ir graikų nesėkmės prieš makedonus. Tada treti būtų turkai, kurie turėtų 0 įskaitinių taškų, nes būtų nugalėję tik autsaiderius graikus.

3 grupė | Organizatorių nuotr.

3 grupė | Organizatorių nuotr.

4-oje grupėje lietuviams reikia, kad olandai namuose pralaimėtų latviams. Tada olandai užimtų 3-ią vietą grupėje ir neturėtų įskaitinių taškų prieš lyderius.

4 grupė | Organizatorių nuotr.

4 grupė | Organizatorių nuotr.

7-oje grupėje reikia italų pralaimėjo prieš vengrus. Tada italai grupėje būtų treti ir neturėtų įskaitinių taškų.

7 grupė | Organizatorių nuotr.

7 grupė | Organizatorių nuotr.

Jei lietuviai sulauks minėtų rezultatų 2, 3, 4 ir 7 grupėse, patys nugalės portugalus, o rumunai pralaimės prancūzams, tuomet mūsiškiai pakils į ketvirtą vietą tarp geriausių trečiųjų rinktinių ir žengs į finalinį Europos čempionato etapą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Sapnas
2019-06-20 07:57:22
Jeigu jau taip ilgai prašote, gerai, patarsiu - reikia aktyvia gynyba priversti varžovą suklysti ir perimti kamuolį ties aikštės viduriu,po to prasiveržus kairiuoju kraštu, grakščiu apgaulingu judesiu suklaidinti vartininką ir pasiųsti kamuolį į dešinį viršutinį vartų kamputį, taip paliekant varžovų vartininką šoko būsenoje, o trenerį keiktis necenzūriniais žodžiais...ir dar reikia tikėtis, kad panašiai įvykiai klostysis ir kitose svarbiose rungtynėse, kurios jau įvyko...
Atsakyti
Euras
2019-06-15 17:55:17
lietuviams reikia nustoti svaigti-nusileisti ant žemės.....futbolas,rankinis-katastrofa,geriau net nedalyvautų, baisu įsijungti net rezultatą paklausyti-bijai žmogus kad neišgirtum kokį pasaulio antirekordą
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 01-18 Watford 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 01-18 Southampton 17 : 00 Wolverhampton …
Šeš 01-18 West Ham United 17 : 00 Everton
Šeš 01-18 Norwich City 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 01-18 Manchester City 17 : 00 Crystal Palace
Šeš 01-18 Brighton & Hov… 17 : 00 Aston Villa
Šeš 01-18 Arsenal 17 : 00 Sheffield United
Šeš 01-18 Newcastle United 19 : 30 Chelsea
Sek 01-19 Burnley 16 : 00 Leicester City
Sek 01-19 Liverpool 18 : 30 Manchester United