Dviračių simuliatoriai | Organizatorių nuotr.

Dviračių simuliatoriai | Organizatorių nuotr.

 Simuliatoriai – įprasta praktika automobilių sporte ar aeronautikoje. Dar tik mokantis, ruošiantis varžyboms ar siekiant palaikyti formą, simuliatorius, kaip pigesnę ir patogesnę alternatyvą, naudoja tiek mėgėjai, tiek profesionalai. Tokių yra ir Lietuvoje – paprasti žmonės juos gali išmėginti kaip pramogą, o profesionalai – treniruotis. Nenuostabu, jog šis išradimas, arba jo principas, keliasi ir kitas sporto šakas, pavyzdžiui, dviračių sportą.

Itin tiksliai tikrovę atkuriančius dviračių simuliatorius kviečiami išmėginti sostinės gyventojai bei svečiai – birželio 12 d., Kudirkos aikštėje bus rengiamas nemokamas 4 km iššūkis vaikams ir suaugusiesiems.

Organizatoriai pasakoja, jog dviračių mėgėjams tai bus įdomi ir naudinga patirtis – išmaniuosiuose simuliatoriuose yra interaktyvus treniruoklis, reljefo stimuliatorius (atkuria įkalnes ir nuokalnes), išmanus ventiliatorius, dviračio GPS kompiuteris, minimo ritmo sensorius ir širdies ritmo matuoklis.

Iššūkio Kudirkos aikštėje metu savo jėgas galės išbandyti ir aktyvūs dviračių entuziastai, ir riedėti mėgstantys tik kartais – pagal dalyvio svorį sureguliuotas simuliatorius suteiks naujų patirčių ir ragins dažniau prisiminti pasivažinėjimus dviračiais.

Renginio „Pasiruošimas IKI Velomaratonui su Velonova“ pradžia – 12 val. Pirmoje dalyje vyks technikos bandymai ir susipažinimas. Iššūkio, kurio metu galima laimėti prizų, pradžia – 16 val. Dalyvių organizatoriai lauks iki 20 val.

Kitas iššūkis numatomas liepos 11 dieną, Kudirkos aikštėje. Paskutinis – trečiasis – iššūkio etapas vyks rugpjūčio 18 d., „IKI Velomaratono“ metu, ir kelsis į LR Seimo aikštę. Renginyje jėgas išmėgins ne tik iššūkio dalyviai, bet ir maratono entuziastai. Didžiausioje Baltijos šalių dviračių šventėje mėgėjams skirtas „ERGO mėgėjų“ važiavimas (pasirinktinai 10, 20 arba 30 km), treniruotiems mėgėjams – „CRAMO Semi Sport“ (50 km) grupė, profesionalams – „CRAMO Sport“ (100 km) važiavimas, o el. paspirtukų, vaikų bei „Terrasport“ riedučių, riedlenčių ir paspirtukų grupės dalyviai riedės atskiroje, 2,4 km ilgio trasoje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton