Rafaelis Nadalis | Scanpix nuotr.

Rafaelis Nadalis | Scanpix nuotr.

 Sekmadienį Paryžiuje (Prancūzija) baigėsi „Didžiojo kirčio“ serijos „Roland Garros“ teniso turnyras. Dvi savaites trukusį turnyrą vainikavo vyrų vienetų varžybų finalas, kuriame geriausias visų laikų žaidėjas ant grunto 33-ejų metų ispanas Rafaelis Nadalis (ATP-2) per 3 valandas 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 įveikė 25-erių metų austrą Dominicą Thiemą (ATP-4). Ispanas tapo pirmu tenisininku istorijoje, turinčiu 12 vienetų varžybų titulų viename „Didžiojo kirčio“ serijos turnyre.

D.Thiemas sėkmingai pradėjo finalą ir didžiąją pirmojo seto dalį buvo konkurencingas. Austras pirmasis laimėjo R.Nadalio padavimų seriją ir pirmavo 3:2, bet jau kitame geime ispanas varžovui atsakė tuo pačiu. Septintajame geime D.Thiemas bandė susigrąžinti persvarą ir turėjo „break pointą“, bet R.Nadalis atsilaikė. Tuomet ispanas įjungė čempionišką pavarą ir įspūdingai sužaidė devintąjį geimą, kai nuostabiais smūgiais laimėjo D.Thiemo padavimų seriją. Dešimtajame geime ispanas ramiai laimėjo savo padavimų seriją ir baigė setą – 6:3.

Pergalingas taškas pirmajame sete:

Pirmojo seto statistika:

Pirmojo seto statistika: D.Thiemas - R.Nadalis. | Organizatorių nuotr.

Pirmojo seto statistika: D.Thiemas - R.Nadalis. | Organizatorių nuotr.

Antrajame sete per 11 geimų nė vienas žaidėjas neturėjo „break pointo“. Visgi, pratęsimo šiame sete neprireikė. Dvyliktajame geime D.Thiemas atitrūko 40:15 ir lemiamu metu privertė R.Nadalį suklysti. D.Thiemas laimėjo setą 7:5 ir gerokai padidino intrigą finale.

Antrojo seto pabaiga:

Antrojo seto statistika:

Antrojo seto statistika: D.Thiemas - R.Nadalis. | Organizatorių nuotr.

Antrojo seto statistika: D.Thiemas - R.Nadalis. | Organizatorių nuotr.

Trečiajame sete lauktos intrigos nebuvo. R.Nadalis setą pradėjo net 11 laimėtų taškų iš eilės ir spurtu 4:0. D.Thiemui pavyko išvengti „riestainio“, bet septintajame geime jis vėl pralaimėjo savo padavimų seriją, tad seto rezultatas buvo triuškinantis – 6:1.

Trečiojo seto pabaiga:

Trečiojo seto statistika:

Trečiojo seto statistika: D.Thiemas - R.Nadalis. | Organizatorių nuotr.

Trečiojo seto statistika: D.Thiemas - R.Nadalis. | Organizatorių nuotr.

Ketvirtojo seto pradžioje D.Thiemas turėjo galimybių perimti iniciatyvą, bet pirmajame geime nerealizavo „break pointo“, o trečiajame geime iššvaistė dar dvi tokias progas. Tuo tarpu R.Nadalis antrajame geime susikūrė vieną „break pointą“, jį laimėjo ir nutolo nuo varžovo. Ketvirtajame geime D.Thiemo situacija vėl komplikavosi (0:40), bet šį kartą austras sugebėjo išsigelbėti ir atidarė savo laimėtų geimų sąskaitą šiame sete. Šeštajame geime R.Nadalis buvo arti laimėtos varžovo padavimų serijos, bet D.Thiemas sulaukė tinklo pagalbos, kai kamuoliukas nusileido ispano aikštės pusėje. Netrukus tame pačiame geime R.Nadalis susikūrė dar vieną „break pointą“. Šį sykį D.Thiemas suklydo ir ispanas atsidūrė per vieną geimą nuo čempiono titulo. Po kelių minučių R.Nadalis laimėjo savo padavimų seriją, atsigulė ant grunto ir atšventė dar vieną istorinę pergalę.

Ketvirtojo seto pabaiga:

Ketvirtojo seto statistika:

Ketvirtojo seto statistika: D.Thiemas - R.Nadalis. | Organizatorių nuotr.

Ketvirtojo seto statistika: D.Thiemas - R.Nadalis. | Organizatorių nuotr.

R.Nadalis prieš D.Thiemą jau žaidė 13 kartų. 9 mačus laimėjo ispanas, o 4 – austras. D.Thiemas yra vienas iš nedaugelio tenisininkų, kuriam ne kartą pavyko nugalėti R.Nadalį ant grunto. Pirmą kartą jis tai padarė 2016 m. Argentinoje, vėliau pakartojo 2017 m. Italijoje, 2018 m. Ispanijoje, o prieš pusantro mėnesio dar kartą nugalėjo R.Nadalį Ispanijoje.

R.Nadalio rekordai „Roland Garros“ kortuose visiems puikiai žinomi. Ispanas šio turnyro vienetų varžybas yra laimėjęs net 12 kartų. Pagal šį rodiklį jam neprilygsta nė vienas žaidėjas per visą istoriją. R.Nadalis „Roland Garros“ kortuose iš viso yra laimėjęs 93 vienetų mačus ir patyręs vos 2 pralaimėjimus. R.Nadalis iš viso turi 18 „Didžiojo kirčio“ turnyrų vienetų varžybų nugalėtojo titulų ir dar labiau priartėjo prie visų laikų rekordininko šveicaro Rogerio Federerio (20).

Ispanas finale pagerino australės Margaret Court rekordą. Ji „Australian Open“ vienetų varžybas yra laimėjusi 11 kartų ir iki sekmadienio dalijosi rekordą pagal vienetų titulus viename „Didžiojo kirčio“ turnyre su R.Nadaliu. 12-os vienetų titulų tame pačiame „Didžiojo kirčio“ turnyre nėra laimėjęs nė vienas tenisininkas ar tenisininkė.

D.Thiemas antrą kartą karjeroje žais „Didžiojo kirčio“ turnyro finale ir antrą kartą tai darys būtent „Roland Garros“ korte. Pernai jis pirmą kartą pateko į finalą ir tada 4:6, 3:6, 2:6 neprilygo tam pačiam R.Nadaliui. Iki šiol vienintelis austras, laimėjęs „Roland Garros“ vienetų varžybas, yra Thomas Musteris. Jis 1995 m. finale 7:5, 6:2, 6:4 nugalėjo amerikietį Michaelą Changą.

R.Nadalis iškovojo pagrindinį trofėju, 2000 ATP vienetų reitingo taškų ir 2,3 mln. eurų. D.Thiemui atiteko 1200 ATP vienetų reitingo taškų ir 1,18 mln. eurų.

Bendrą „Roland Garros“ prizų fondą sudaro 42,661 mln. eurų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

As
2019-06-10 00:01:17
Ble zinovai. Nejuokinkit. Tas pats fede 10 titulu ant zoles turi is savo 20. Tai ka jam daryt, kad cia jo geriausias turnyras? Kalbat nesamones. Zmogus legenda, daugiau manau cia nieks 12 kart nelaimes, o jus cia sudus snekat
Atsakyti
Rolas
2019-06-09 23:43:09
Jo, ir esmė, kad kituose turnyruose dar reikia kovot ir su Djokovičium, o ant grunto Nadalis praktiškai be konkurencijos varo.
Atsakyti
!
2019-06-09 23:34:18
Tik ir moka cia zaist... o iki titulo us open wimbeldon ir australian open nekaip negali daeit tai traumos ir tt. Iki federero jam toli jis jo niekuomet nepasieks.
Atsakyti