„Chelsea“
6 min.
0
:
0
Atsinaujins po sek
„Man United“
Dainius Adomaitis | Juliaus Kalinsko / BNS foto nuotr.

Dainius Adomaitis | Juliaus Kalinsko / BNS foto nuotr.

 Dainius Adomaitis ketvirtadienį paskelbė Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašą artėjančiam pasaulio čempionatui Kinijoje.

Specialistas paskelbė 24 žaidėjų sąrašą, kuriame yra NBA rungtyniaujantys Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Tuo tarpu su treneriu konfliktuojančio Donato Motiejūno kandidatų sąraše nėra, jis paskutinį kartą rinktinėje žaidė 2017 metais. Tarp kandidatų yra ir sunkią traumą sezono metu patyręs Artūras Gudaitis.

Specialioje spaudos konferencijoje Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis kalbėjo apie šiuo metu traumuotus žaidėjus ir jų galimybes žaisti pasaulio čempionate bei užsiminė apie Jono Valančiūno galimybę stebėti treniruotes iš šalies, o leidus NBA – jungtis ir į fizinį kontaktą.

„Sąrašas yra gan ilgas ir tai yra susiję su keletu dalyku: pirmas – dar ne visi žaidėjai baigę sezoną, o antras – yra žaidėjų, ties kurių pavardėmis yra klaustukas, nes jie gydosi traumas ir dėl jų dalyvavimo pirmoje stovykloje viskas turėtų paaiškėti liepos pirmoje dalyje. Dabar yra 24 pavardės, o liepos pirmomis dienomis jis trumpės iki 18 pavardžių, kurias kviesime liepos 22 dieną į stovyklą“, – sakė D.Adomaitis.

– Ties kuriais žaidėjais yra didžiausi klaustukai?

– Dėl sveikatos aplinkybių klaustukai yra su A.Gudaičiu, J.Mačiuliu ir E.Kairiu.

– Kaip gerai klostosi A.Gudaičio ir J.Mačiulio reabilitacija?

– Artūro situacija yra gana optimistinė. Jis kitą savaitę darosi tyrimą, kur matuos kojų raumenų jėgas ir lygins su prieš tai buvusiais duomenimis. Viskas turėtų paaiškėti birželio pabaigoje – liepos pirmomis dienomis, nes jo tas ėjimas šešioms-septynioms savaitėms į priekį džiugina, bet tai yra ilgas reabilitacijos procesas ir kartais tos fiziologijos apgauti nepavyksta, todėl esame kantrūs palaukti.

Jono situacija lygiai tokia pati: daro reabilitaciją, viskas vyksta gerai, tačiau ne taip gerai, kaip norėtųsi. Gaunasi viskas įtemptame rėžime ir faktas yra vienas – jeigu žaidėjai nebus pasiruošę šimtaprocentų stovyklai, tuomet kviesime kitus kandidatus.

– Ar bendraujate su jų klubais?

– Labiausiai džiuginantis faktas, kad Artūras pats veržiasi, tačiau svarbiausia yra jo sveikata, todėl bendraujame su daktarais ir jeigu gausime jų leidimą – bendrausime su klubu.

– Yra tokios pavardės kaip A.Milaknis, P.Jankūnas. Ar kalbant su jais buvo kokių abejonių, ar jie jau garantavo, kad galės rungtyniauti?

– Ne su visais pradėta kalbėti, nes kai kurie pradėjo atostogauti ir juos sunku pagauti. Su didele dauguma buvo kalbėta ir ta situacija aiški – liepos pradžioje bus sutrumpintas sąrašas, todėl su jais bus bendraujama toliau.

– Kaip patobulėjo D.Bičkauskis ir M.Gebenas?

– Jų pavardės sąraše atsirado todėl, nes jų sudalyvavimas „languose“ buvo geras. Su treneriais turėjome ilgą diskusiją, kuriuos traukti žaidėjus ir manau, kad jie savo žaidimu tiek klube, tiek rinktinėje, gerai užsirekomendavo.

– Šie metai yra išskirtiniai, kai žaisite tik dvejas rungtynes namuose. Tai privalumas ar trūkumas?

– Geriausia yra turėti balansą bei sužaisti tiek namuose, tiek išvykoje, tačiau viską keičia tai, kad reikia anksčiau vykti į regioną, kur žaisime, nes viskas susiję su aklimatizacija.

– Ar bus žaidėjų, kurie vėluos?

– NBA žaidėjų situacija aiški – yra taisyklės, kurių privalome laikytis. Yra nustatyta, kada jie gali prisijungti, tada jie ir prisijungs. Kalbėjome su J.Valančiunu, kad būtų prie komandos ir dalyvautų procese, bet neįtrauktume jo į kontaktą.

– Apie D.Motiejūną buvo kalbėta ne kartą, ar buvo dar sugrįžta prie jo pavardės?

– Su trenerių kolektyvu buvo priimtas toks sprendimas ir net nesvarstyta.

– Su žaidėjais kažkiek konsultavotės dėl D.Motiejūno, ar tik su trenerių štabu?

– Čia jau vidinis reikalas.

– Kur gali tekti labiausiai pergrupuoti žaidėjus?

– Yra žaidėjų, kurie gali rungtyniauti per dvi ar tris pozicijas. Šioje vietoje neturėtume turėti bėdų, jeigu būtų ekstremali situacija ir kažkas negalėtų dalyvauti. Kandidatų sąrašas yra platus ir svarbiausia, kad tie žaidėjai, kurie rungtyniauja – negautų traumos. O su žaidėjais, kurie baigė sezonus, bus diskutuojama ir sudarinėjamas planas, kad jie atvyktų jau pasiruošę.

– Kandidatų sąraše matome daug vidurio puolėjų. Kiek jų įsivaizduojate galutinėje sudėtyje?

– Sunku dabar pasakyti. Pirmiausia yra žaidėjų sveikata ir kaip viskas atrodys treniruotėse. Faktas, kad yra D.Sabonis ir J.Valančiūnas, kurie dominuoja ir kurie gali žaisti kartu. Pagrindinis bus iššūkis, kaip juos geriau išnaudoti. Jie viename lange žaidė, žinome, kaip klubuose rungtyniavo, o visus kitus po truputį lipdysime vieną prie kito.

– Ar nebaugina tai, kaip atrodo Kanados ir Australijos sudėtys?

– Reikia stebėti varžovus, kai jie pradės žaisti, bet reikia daugiau susikaupti į savo žaidimą. Faktas, kad gerą formą reikės pasiekti nuo pat pirmų grupės rungtynių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Jokiu
2019-06-07 00:57:35
Yra Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas p.Arvydas Sabonis kuris manau "del tos Lietuvos" priims teisingą sprendimą kam žaist kam ne ! ( pyktis tarp tren Adomaicio ir gerb.D Motiejuno negalimas )
Atsakyti
Tai
2019-06-07 00:41:09
Uzsikimsk pamokslininke 21 amziaus
Atsakyti
betwinner
2019-06-06 23:09:21
Register on Betwinner webiste https://bwaab.top/12r4?s1=alias130&p=/user/registration/ with PROMO code 11VILKI and get your first deposite bonus up to 130 EUR
Atsakyti
Tai
2019-06-06 21:36:55
Ne visi norintis zaidzia toje rinktineje todel kitos rinktines ir geriau atrodo neturi jazkoku asmeniniu ambiciju kaip lietuviai specialiai atsisako ar ne tai taip dabar su jais bus sunku susisiekti bet nemanau kaf neimanoma
Atsakyti
egis
2019-06-06 22:52:05
Matosi, kad turi gerus gramatikos pagrindus, o ką norėjai pasakyt šiuo komentaru tikriausiai ir pačiam būtų sudėtinga paaiškint, jei sugebėtum dar kartą perskaityt ką parašei.
quNNcy
2019-06-06 18:24:00
Nenustebau kad dmo nera,aukstos klases zaidejui nera vietos del charakterio? koks adomai yra tikslas? laimeti kuo daugiau ir kas tik imanoma... ech ilgausko istorija 2,gal patyrus fiasko kazkas pajudetu
Atsakyti
Tr
2019-06-06 18:11:34
Gaila, kad asmeninės ambcijos yra aukščiau už sveiką protą...
Atsakyti
Zemaic
2019-06-06 15:30:59
Sako sunku susisiekt su zaidejais cia tai gera lupo man atrodo tie zaidejai pamato kad adomaitis skambina net nekelia geriau alaus isgert varo
Atsakyti
Zekis
2019-06-06 15:21:03
Jiegu rasi plyta mesk I ryta
Atsakyti
andriusB
2019-06-06 23:16:31
vunderkindas,blia
white mamba
2019-06-06 14:03:39
cju geriausias po lavaro treneris :D uzuojauta rinktinei :(
Atsakyti
ERN
2019-06-06 13:15:39
Adomaiti mest iš rinktinės, dėl savo asmeninių principų nekviečia Motiejūno ir dar dangstosi kad su trenerių kolektyvu taip nusprendė. ŽEMO LYGIO TRENERIS, gėda.
Atsakyti
egis
2019-06-06 13:01:30
Akivaizdu, kad D.Adomaičiui svarbiausia ne tiek kokio pajėgumo bus rinktinė, ar visi šiuo metu geriausi žaidėjai yra kandidatų sąraše, bet jam svarbiau jo asmeninės ambicijos, tiksliau asmeninė antipatija D.Motiejūnui, o jam, kaip Lietuvos rinktinės treneriui, ne "Ryto" treneriui kuriuo jis matyt jaučiasi ir rinkdamas kandidatus į rinktinę, turėtų būti svarbiausia bent jau susisiekt telefonu su D.Motiejūnu arba su jo agentu ir dar kartą pasiūlyt užmiršt visus buvusius nesutarimus ir pasistengt vardan Lietuvos krepšinio prestižo bendrom pastangom pasiekt kuo geresnį rezultatą Pasaulio krepšinio čempionate. Tas D.Adomaičio drėtelėjimas žurnalistam, kad tas pasikonsultavimas dėl D.Motiejūno su treneriais arba žaidėjais yra "vidinis" reikalas, tai jis labai klysta jokių "vidinių" reikalų, net negali būti, kai esi Lietuvos rinktinės treneriu, nes visuomenė turi teisę žinot visą situaciją dėl kiekvieno potencialaus rinktinės žaidėjo galimybių atstovauti rinktinę. Su tokiom asmeninėm ambicijom ir antipatijom D.Adomaitis tikrai nerodo noro, kad rinktinė būtų pačios pajėgiausios sudėties.
Atsakyti
Arunas
2019-06-06 13:24:35
Pilnai sutinku
Merunas
2019-06-06 17:51:58
o as vat puspilniai sutinku
ed
2019-06-06 12:43:59
KAs per chujne dėl Donato ? Aukštos klasės žaidėjas bet neimam dėl principų ??? Nu visiškas dalbajobas tas adomas jomajo... Lietuvos rinktinė bus 3.. Pirmi Australai, antri Kanadiečiai treti Lietuva...
Atsakyti
va va
2019-06-06 12:27:25
Situacija su Motiejūnu vis tik išlieka labai kvaila. Nes nesistengiama bendrauti. Federacija turėjo išsikviesti Motiejūną ir kokį nors jo atstovą, Adomaitį ir ieškoti kokios nors išeities. Šalys arba būtų susitarę ir susitaikę, arba atskleistų visus niuansus ir galėtų vertinti juos kiti.
O dabar panašu, kad vienas yra narcizas, o kitas užsigavęs kaip mergytė. Lieka tik toks kvailokas spėliojimas...
Atsakyti
Arunas
2019-06-06 12:13:38
Nieko ne bus su tokiu treneriu, suzais 3 runktines ir susikrove ciumadanus gris namo
Atsakyti
Alas
2019-06-06 12:01:19
Rinktinej Milaknis,Kairys tikrai tu adamsai debilu,debilas!!
Atsakyti
xxx
2019-06-06 12:01:14
man net rinktine, ne rinktine, kol sita parodija jos treneris...
Atsakyti
Lapute
2019-06-06 12:00:02
junktis- ar nereikėtų rašyti su g raide, mieli žurnalistai. Jau jums tai tikrai reikėtų rašybą išmanyti.
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 02-17 Chelsea 22 : 00 Manchester United
Tre 02-19 Manchester City 21 : 30 West Ham United