„UFC 238“ žvaigždės | Scanpix nuotr.

„UFC 238“ žvaigždės | Scanpix nuotr.

 Jau naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku „United Center“ arenoje vyks mišrių kovos menų (MMA) turnyras „UFC 238“.

UFC šiam turnyrui paruošė labai solidžią programą. Išvysime dvi titulines kovas, Tony Fergusono kovą prieš UFC visų laikų rekordininką Donaldą „Kaubojų“ Cerrone‘ą, o iš viso turnyre pasirodys 21 kovotojas, kuris šiuo metu yra UFC čempionas arba patenka į savo svorio kategorijos reitingo 15-uką. Tai – naujas 2019 m. rekordas, tad šį turnyrą drąsiai galima vadinti vienu įdomiausių šiemet.

Pirmoji kova prasidės naktį iš šeštadienio į sekmadienį 1.15 val. Lietuvos laiku. Antroji preliminarios programos dalis startuos 3 val. nakties, o pagrindinė programa prasidės 5 val. ryto. T.Fergusonas ir D.Cerrone‘as turėtų kautis apie 6 val., Valentina Ševčenko ir Jessica Eye – apie 6.30 val., o Henry Cejudo ir Marlonas Moraesas – apie 7.15 val.

Pagrindinė vakaro programa:

Kova dėl UFC svorio kategorijos iki 61 kg pasaulio čempiono diržo: Henry Cejudo – Marlonas Moraesas

Henry Cejudo prieš T.J.Dillashaw | Scanpix nuotr.

Henry Cejudo prieš T.J.Dillashaw | Scanpix nuotr.

Šioje svorio kategorijoje nuo 2017 m. lapkričio karaliavo amerikietis T.J.Dillashaw, bet jis prieš pustrečio mėnesio buvo pagautas dėl dopingo vartojimo ir sulaukė diskvalifikacijos. Dabar atėjo laikas šiai kategorijai surasti naująjį čempioną. Dėl diržo kovos reitingo lyderis M.Moraesas ir žemesnės svorio kategorijos (iki 57 kg) pasaulio čempionas H.Cejudo, kuris pastarojoje kovoje nokautavo tą patį T.J.Dillashaw. H.Cejudo mėgins įsirašyti į UFC istoriją kaip  vienas iš nedaugelio dviejų skirtingų svorio kategorijų pasaulio čempionų.

H.Cejudo anksčiau buvo elitinis imtynininkas, tapęs ir 2008 m. olimpiniu čempionu. Visgi, MMA narve šiuos savo sugebėjimus jis retai panaudoja. Taip, kovoje su Demetriousu Johnsonu imtynių sugebėjimai galiausiai padėjo H.Cejudo švęsti pergalę, bet kur kas dažniau jis kovoja stovėsenoje. Karjeros piką pasiekęs M.Moraesas iš paskutinių 18 kovų laimėjo net 17 ir nusipelnė teisės kautis dėl diržo. Beje, ilgą pergalių seriją brazilas pradėjo 2011 m., atsitiesdamas po pralaimėjimo lietuviui Deividui Taurosevičiui.

Dideliu greičiu pasižymintis M.Moraesas narve puikiai naudojasi kojų ir kelių spyriais. Brazilas nėra aukštas kovotojas, tačiau jis vis tiek turės fizinių duomenų pranašumą prieš H.Cejudo, kuriam teks priaugti svorio pereinant į aukštesnę kategoriją. Jau matėme, kaip D.Johnsonas kojų spyriais pridarė problemų H.Cejudo. M.Moraesas šioje srityje taip pat labai stiprus, todėl jo taktika kovos pradžioje atrodo gana aiški. Žinoma, tai padidina riziką, kad H.Cejudo perves kovą į parterį, bet jau ne kartą matėme, kad M.Moraesas su imtynininkais gali sėkmingai susitvarkyti ir ne veltui turi juodą braziliško džiu-džitsu diržą. H.Cejudo, ko gero, gali laimėti kovą taškais, jei dažnai pervedinės kovą į parterį, bet kitu atveju savo pranašumą turėtų įrodyti M.Moraesas.

Verdiktas: M.Moraesas nokautuos varžovą.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl pasaulio čempiono diržo?

Kova dėl UFC moterų svorio kategorijos iki 57 kg pasaulio čempionės diržo: Valentina Ševčenko – Jessica Eye

Joannos Jedrzejczyk ir Valentinos Ševčenkos kovos akimirka | Scanpix nuotr.

Joannos Jedrzejczyk ir Valentinos Ševčenkos kovos akimirka | Scanpix nuotr.

Naujausia UFC svorio kategorija pagaliau gali džiaugtis turėdama elitinę čempionę V.Ševčenko, kuri ir šią kovą „UFC 238“ turnyre pasitinka kaip aiški favoritė. Kikbokso, bokso ir muaythai meistrė anksčiau du kartus pralaimėjo prieš Amandą Nunes, bet dabar jai nebereikia priaugti svorio iki 61 kg, o naujoje svorio kategorijoje ji jaučiasi puikiai, ką įrodė ir „UFC 231“ turnyre, kai įtikinamai nugalėjo Joanną Jedrzejczyk ir tapo naująja čempione.

J.Eye vienu metu UFC turėjo net 4 pralaimėjimų seriją, bet išsaugojo savo vietą organizacijoje, o perėjusi į svorio kategoriją iki 57 kg ėmė skinti pergales. Dabar amerikietė gali pasigirti trimis pergalėmis iš eilės ir teise kautis dėl čempionės diržo, nors jos galimybės vertinamos labai prastai.

V.Ševčenko atrodopranašesnė už J.Eye visose srityse. Amerikietė yra žinoma kaip nebloga smūgiuotoja, bet ar ji gali prilygti kirgizei, kuri 11 metų dalyvavo profesionaliose kikbokso kovose? Lažybininkai J.Eye galimybes laimėti vertina apie 10 proc. Jos pergalė būtų panašaus lygio sensacija, kaip savaitgalį bokso pasaulį sudrebinusi Andy Ruizo pergalė prieš Anthony Joshua.

Verdiktas: V.Ševčenko laimės teisėjų sprendimu.

Sportas.lt lankytojų prognozė:

Apklausa

1. Kas laimės kovą dėl pasaulio čempionės diržo?

Tony Fergusonas – Donaldas „Kaubojus“ Cerrone‘as

Tony Fergusonas | Scanpix nuotr.

Tony Fergusonas | Scanpix nuotr.

Fantastiška kova laukia ir lengvo svorio kategorijos gerbėjų. T.Fergusonas, panašu, išsprendė jį kamavusias psichologines problemas, susitaikė su šeimos nariais ir vėl gali imtis to, ką moka geriausiai. 11 pergalių iš eilės MMA narve turintis T.Fergusonas yra vienas geriausių atletų, negavusių progos kautis dėl tikrojo UFC čempiono diržo. Savo progos amerikietis dar gali sulaukti, bet visų pirma jam reikia nugalėti „Kaubojų“, kuris lengvo svorio kategorijoje laimėjo dvi kovas paeiliui ir yra visų laikų UFC rekordininkas pagal pergalių skaičių.

T.Fergusonas yra vienas įdomiausių kovotojų pasaulyje. Jo puolimo arsenalas toks platus, kad jam veikiausiai neprilygsta nė vienas kitas kovotojas, todėl amerikiečio kovas stebėti taip įdomu, nes niekada nežinai, ką jis padarys. Dėl to jį taip sunku analizuoti ir priešininkams, kuriuos T.Fergusonas vis kažkuo nustebina. „Kaubojus“ prisiėmė didelę riziką, žengdamas į narvą 2 kartus per 5 savaites. Taip, pergalė prieš A.Iaquintą buvo graži, bet T.Fergusonas – kito lygio kovotojas. Jei jis sugebės pilnai susikoncentruoti kovai ir pamiršti visas jį slėgusias problemas šeimoje, tuomet T.Fergusono pergalė neturėtų kelti abejonių.

Verdiktas: T.Fergusonas nokautuos varžovą.

Jimmie Rivera – Piotras Janas

Kol lauksime pagrindinės vakaro kovos, narve pasirodys du sportininkai, patys turintys vilčių ateityje kovoti dėl svorio kategorijos iki 61 kg čempiono diržo. J.Riveros situaciją kiek komplikavo greitas pralaimėjimas nokautu prieš jau minėtą M.Moraesą ir nesėkmė teisėjų sprendimu prieš Aljamainą Sterlingą, bet jo rezultatas lieka įspūdingas – 22 pergalės ir tik 3 pralaimėjimai. Rusijoje žibėjęs ir ACB čempionu tapęs P.Janas į UFC persikėlė 2018 m., čia laimėjo 4 kovas iš eilės ir dabar turės proga pakilti dar aukščiau UFC reitinge.

P.Janas išsiskiria tuo, kad gali puikiai kovoti tiek pirmuoju numeriu, tiek kontratakomis. Aktyvus, greitas ir vikrus rusas kol kas palieka fantastišką įspūdį ir netgi gali tapti kitu M.Moraeso arba H.Cejudo varžovu dėl čempiono diržo. Tam reikia nugalėti J.Riverą, kurio 20 pergalių serija buvo tiesiog pribloškianti, bet 2 pralaimėjimai per paskutines 3 kovas privertė jį nukristi iki pat 7-os reitingo vietos. P.Jano ir J.Riveros kova veikiausiai ilgiau vyks stovėsenoje, kurioje rusas turėtų dirbti pirmuoju numeriu ir pelnyti teisėjų simpatijas arba anksčiau laiko pasiųsti varžovą į nokautą.

Verdiktas: P.Janas nokautuos varžovą.

Tai Tuivasa – Blagojus Ivanovas

Australijoje didelio populiarumo sulaukiantis T.Tuivasa MMA narve startavo 8 pergalėmis iš eilės ir tik paskutinėje kovoje buvo nokautuotas ankstesnio UFC čempiono Junioro dos Santoso. Dabar jo kelyje – su tuo pačiu J.dos Santosu 5 raundus kovojęs B.Ivanovas. Tiek bulgaras, tiek australas yra šalia UFC reitingo 10-uko, todėl pergalė būtų reikšminga abiems kovotojams.

B.Ivanovo sugrįžimo į kovinio sporto elitą istorija – išties įkvepianti. 2012 m. bare Sofijoje (Bulgarija) aštuonių vyrų grupė užpuolė B.Ivanovą ir du jo draugus. Kovotojui ne kartą buvo durta peiliu, jam pažeistas plautis. Intensyvios terapijos skyriuje gulėjusio B.Ivanovo būklė ėmė gerėti, jis buvo sąmoningas. Nors grėsmė jo gyvybei vis dar grėsė, bulgaras buvo perkeltas į kitą skyrių. Ten jo būklė greitai suprastėjo. Bulgarui buvo sukelta dirbtinė koma, kurioje jis išbuvo daugiau nei 2 mėnesius. Galiausiai bulgaras atgavo kalbos dovaną, buvo pažadintas iš komos ir tuomet ėmė sparčiai sveikti. Medikai žadėjo, kad B.Ivanovas po 6-12 mėnesių galės grįžti į MMA. Bulgaras galiausiai grįžo praėjus 16 mėnesių po pabudimo iš komos. Po šio įvykio bulgaras laimėjo 10 kovų iš 12 ir pernai įgyvendino savo svajonę, patekdamas į UFC.

Didžiausias B.Ivanovo pranašumas prieš T.Tuivasą – kova parteryje. Bulgaras yra tarptautinis sambo meistras ir turi juodą dziudo diržą. Kovoje su J.dos Santosu jau matėme, kaip prastai australas ginasi parteryje, todėl bulgaras turi gerą galimybę iškovoti pergalę.

Verdiktas: B.Ivanovas laimės kovą parteryje.

Antroji preliminarios programos dalis:

Tatiana Suarez – Nina Ansaroff

Verdiktas: T.Suarez laimės teisėjų sprendimu.

Aljamainas Sterlingas – Pedro Munhozas

Verdiktas: A.Sterlingas laimės teisėjų sprendimu.

Karolina Kowalkiewicz – Alexa Grasso

Verdiktas: K.Kowalkiewicz laimės teisėjų sprendimu.

Ricardo Lamas – Calvinas Kattaras

Verdiktas: C.Kattaras nokautuos varžovą.

Pirmoji preliminarios programos dalis:

Yan Xiaonan – Angela Hill

Verdiktas: Y.Xianonan laimės teisėjų sprendimu.

Bevonas Lewisas – Darrenas Stewartas

Verdiktas: B.Lewisas laimės teisėjų sprendimu.

Eddie Winelandas – Grigorijus Popovas

Verdiktas: E.Winelandas nokautuos varžovą.

Katlyn Chookagian – Joanne Calderwood

Verdiktas: J.Calderwood laimės teisėjų sprendimu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų