Anthony Joshua prieš Andy Ruizą | Scanpix nuotr.

Anthony Joshua prieš Andy Ruizą | Scanpix nuotr.

 Sekmadienio rytą Lietuvos laiku Niujorko „Madison Square Garden“ (JAV) arenoje vyko kova dėl keturių sunkiasvorių bokso pasaulio čempiono diržų. 29-erių metų britas Anthony Joshua gynė IBF, IBO, WBA (Super) ir WBO pasaulio čempiono diržus prieš 29-erių metų JAV pilietį, bet meksikietiškų šaknų turintį Andy Ruizą.

Bokso pasaulis neabejotinu kovos favoritu laikė A.Joshua, tačiau įvyko viena didžiausių sensacijų istorijoje. Trečiajame raunde kovotojai keitėsi nokdaunais, o septintajame raunde A.Joshua dar du kartus krito į nokdauną ir galiausiai pralaimėjo kovą! A.Ruizui pergalė buvo įskaityta techniniu nokautu, jis atėmė iš varžovo visus 4 čempiono diržus!

Vienas iš elitinių pasaulio boksininkų britas Tysonas Fury po sensacingo A.Joshua pralaimėjimo nesišvaistė įžeidinėjimais. Netgi priešingai, aštriu liežuviu garsėjantis T.Fury šį kartą nusiuntė buvusiam čempionui gražią žinutę.

„Turime savų nesutarimų su juo, bet Joshua pakeitė savo likimą sunkiu viso gyvenimo darbu. Tai sunkiasvorių boksas, tokie dalykai čia nutinka. Pailsėk, atsigauk, persigrupuok ir vėl sugrįžk“, - į A.Joshua kreipėsi T.Fury.

Visi minėti keturi čempiono diržai 2015 m. priklausė pačiam T.Fury, kai šis sensacingai nugalėjo Vladimirą Kličko. Visgi, tuomet britas įniko į narkotikus ir alkoholį, nesikovė pustrečių metų, o diržai iš jo buvo atimti dėl neaktyvumo. A.Joshua dar 2016 m. kovoje prieš Charlesą Martiną laimėjo IBF diržą, 2017 m. kovoje prieš Vladimirą Kličko prisidėjo WBA (Super) ir IBO diržus, o 2018 m. po pergalės prieš Josephą Parkerį laimėjo ir WBO diržą.

T.Fury jau po dviejų savaičių – birželio 15-ą dieną – žengs į ringą Las Vegaso „MGM Grand“ arenoje (JAV). Ten britas susikaus su vokiečiu Tomu Schwarzu

A.Joshua pralaimėjo pirmą kartą karjeroje. Iki tol britas buvo laimėjęs visas 22 kovas ir nokautavęs 21 varžovą. A.Ruizas iškovojo 33-ią pergalę (22 nokautu) ir liko su 1 pralaimėjimu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.