Anthony Joshua prieš Andy Ruizą | Scanpix nuotr.

Anthony Joshua prieš Andy Ruizą | Scanpix nuotr.

Sekmadienio rytą Lietuvos laiku Niujorko „Madison Square Garden“ (JAV) arenoje vyko kova dėl keturių sunkiasvorių bokso pasaulio čempiono diržų. 29-erių metų britas Anthony Joshua gynė IBF, IBO, WBA (Super) ir WBO pasaulio čempiono diržus prieš 29-erių metų JAV pilietį, bet meksikietiškų šaknų turintį Andy Ruizą.

Bokso pasaulis neabejotinu kovos favoritu laikė A.Joshua, tačiau įvyko viena didžiausių sensacijų istorijoje. Trečiajame raunde kovotojai keitėsi nokdaunais, o septintajame raunde A.Joshua dar du kartus krito į nokdauną ir galiausiai pralaimėjo kovą! A.Ruizui pergalė buvo įskaityta techniniu nokautu, jis atėmė iš varžovo visus 4 čempiono diržus!

Lažybininkai po šios kovos jau skaičiuoja nuostolius, nes A.Ruizą buvo visiškai nurašę ir šio galimybę laimėti kovą vertino tik apie 9 proc. Tada tie, kas statė už meksikiečių kilmės amerikietį, savo uždarbį padidino gausybe kartų.

ESPN jau paskaičiavo, kad A.Ruizo pergalė prieš A.Joshua yra trečia didžiausia sensacija sunkiasvorių bokse per 45 metus. Netgi Leono Spinkso (10 proc. tikimybė nugalėti) pergalė prieš Muhammadą Ali arba Michaelo Spinkso (17 proc.) pergalė prieš Larry Holmesą nebuvo tokios didelės sensacijos.

Didžiausia sensacija sunkiasvorių bokse išlieka Mike‘o Tysono pralaimėjimas 1990 m. prieš Busterį Douglasą. Tada B.Douglaso galimybės laimėti buvo vertinamos mažiau nei 2,5 proc.

Antrą didžiausią sensaciją yra sukūręs Hasimas Rahmanas. Jis 2001 m. nugalėjo Lennoxą Lewisą, nors tada H.Rahmano galimybės laimėti siekė 5 proc.

A.Joshua pralaimėjo pirmą kartą karjeroje. Iki tol britas buvo laimėjęs visas 22 kovas ir nokautavęs 21 varžovą. A.Ruizas iškovojo 33-ią pergalę (22 nokautu) ir liko su 1 pralaimėjimu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.