Anthony Joshua prieš Andy Ruizą | Scanpix nuotr.

Anthony Joshua prieš Andy Ruizą | Scanpix nuotr.

  Sekmadienio rytą Lietuvos laiku Niujorko „Madison Square Garden“ (JAV) arenoje vyko kova dėl keturių sunkiasvorių bokso pasaulio čempiono diržų. 29-erių metų britas Anthony Joshua gynė IBF, IBO, WBA (Super) ir WBO pasaulio čempiono diržus prieš 29-erių metų JAV pilietį, bet meksikietiškų šaknų turintį Andy Ruizą.

Bokso pasaulis neabejotinu kovos favoritu laikė A.Joshua, tačiau įvyko viena didžiausių sensacijų istorijoje. Trečiajame raunde kovotojai keitėsi nokdaunais, o septintajame raunde A.Joshua dar du kartus krito į nokdauną ir galiausiai pralaimėjo kovą! A.Ruizui pergalė buvo įskaityta techniniu nokautu, jis atėmė iš varžovo visus 4 čempiono diržus!

„Jausmas neįtikėtinas, žmogau. Štai apie ką aš svajojau ir dėl ko dirbau. Negaliu patikėti, kad išpildžiau savo svajonę. Noriu padėkoti savo komandai ir šeimai. Dangus – ne riba. Tai buvo pirmas kartas, kai kritau į nokdauną savo karjeroje, bet tai man suteikė dar daugiau jėgos. Tai mane privertė dar labiau trokšti pergalės. Žinojau, kad privalau jam atsakyti tuo pačiu. Perėmiau jo jėgą, nes esu Meksikos karys, mano venomis teka meksikietiškas kraujas. Sakiau, kad kovosiu meksikietišku stiliumi ir laikiausi savo žodžio“, - džiūgavo A.Ruizas.

Entuziazmu tryško ir A.Ruizo treneris Manny Roblesas: „Ši pergalė skirta visai Meksikai. Ši šalis pagaliau turi pirmą savo sunkiasvorių čempioną. Mes sukūrėme istoriją. Nemanau, kad Joshua turi teisę skųstis teisėjo darbu. Po paskutinio nokdauno jis nebenorėjo kovoti. Mes buvome paruošę puikų kovos planą. Žinojome, kad kovoti iš distancijos neturime šansų. Pasakiau Andy, kad jis veltųsi į artimą kovą, daugiau atakuotų Joshua krūtinę ir korpusą.“

A.Joshua pralaimėjo pirmą kartą karjeroje. Iki tol britas buvo laimėjęs visas 22 kovas ir nokautavęs 21 varžovą. A.Ruizas iškovojo 33-ią pergalę (22 nokautu) ir liko su 1 pralaimėjimu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.