„Ryto“ ir „Žalgirio“ rungtynės | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

„Ryto“ ir „Žalgirio“ rungtynės | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Vilniaus „Ryto“ komanda „Betsafe-LKL“ finalo trečiose rungtynėse net 54:92 (9:20, 11:23, 16:33, 18:16) neprilygo Kauno „Žalgiriui“ ir pralaimėjo seriją sausu rezultatu – 0:3. Po šio skaudaus pralaimėjimo sostinės ekipos strategas Dainius Adomaitis sveikino varžovus su iškovotu titulu ir pripažino, jog auklėtiniams pritrūko jėgų.

„Sveikinimai „Žalgiriui“. Matėte finalo seriją, kurioje viena komanda pradėjo vienu tempu ir baigė vienu tempu visą seriją. Kitai komandai jėgos mažėjo ir viskas ėjo tik žemyn",- kalbėjo D.Adomaitis

- Ką sakėte auklėtiniams, kai atsilikinėjote 40 taškų skirtumu ir po tokio skaudaus pralaimėjimo?

– Visada sudėtinga užbaigti sezoną pralaimėjimais ir ypač dideliu pralaimėjimu. Rungtynėse yra dalykas, kad jos baigiasi tada, kada baigiasi, todėl privalai kovoti dėl kiekvieno taško. Visai nėra skirtumo, kas aikštelė – Parachovskis ar Tubelis, kiekvienas turi padaryti savo darbą iki galo. Faktas, kad tai yra sunku, kai varžovas pajaučia kraujo skonį.

– „Rytas“ šiame sezone įrodė, kad vieneriose rungtynėse gali įveikti „Žalgirį“. Ko reikia šiai organizacijai, kad ji galėtų įveikti „Žalgirį“ serijoje?

– Mūsų sezonas buvo kelionė per kalnus. Mes sunkiai dirbdami užlipame ant kalnelio, bet tada kažkoks vėjas nubloškia mus. Vėl lipame, pamatome gražesnį vaizdą, bet ir vėl mus nubloškia. Norėčiau pagirti vyrus, nes sezonas tikrai buvo labai sunkus. M.Girdžiūnas pirmose rungtynėse gavo traumą, bet susileido vaistų ir ėjo bei žaidė. Šiandien E.Bendžius praleido su daktarais, bet atėjęs sako, kad eis ir kovos. Man, kaip treneriui, tai yra svarbiausia, nes mūsų situacijoje kiekvienas žaidėjas yra svarbus. Noriu padėkoti jiems už darbą, kurį jie įdėjo. Taip pat ačiū sirgaliams, kurie mus lydėjo, net ir Europos taurės rungtynėse išvykose mažesnė ar didesnė grupė mus palaikydavo.

– Dėl savo ateities esate tvirtas ir ramus?

– Aš turiu sutartį, lauks pokalbis su vadovybe.

– A.Butkevičius žaidė įspūdingai šioje finalo serijoje. Kur jis padarė pažangą nuo to laiko, kai prisijungė prie „Ryto“?

– Sezono pradžioje kreipėme dėmesį į minučių kiekį, kiek jis žaidžia, nes su tuo turėjome problemų ir „Neptūne“, kai jis negali žaisti per daug. Mačiau, kiek jis vasarą įdėjo darbo, kad grįžtų po traumos – jis visą laiką pasiliks su treneriu po treniruotės, gerins metimą ir atliks kitus dalykus. Faktas, kad pasitikėjimas atsiranda tada, kai turi vienas ar kitas geresnes rungtynes, bet jis turėjo tų galimybių ir jis jas išnaudojo. Manau, kad jis gali eiti ir toliau bei gali pagerinti kai kuriuos dalykus, tačiau tai priklausys jau nuo jo.

– „Rytas“ yra pateikęs paraišką Eurolygoje. Ar vienos vasaros pakaktų tam pasiruošti?

– Labai sudėtinga – pažiūrėkite, vienoje pusėje žaidžia Eurolygos rungtynėse, o mes žaidžiame prastai. Trys, keturi žaidėjai rungtyniauja iš „Perlo“. Norint atsakyti, reikia pokalbio su vadovybe.

– Koks turėtų būti „Ryto“ pamatas, ant kurio turėtų statytis organizacija?

– Yra daug talentingų žaidėjų, kurie yra sistemoje, kurie privalo įsijungti į pagrindinę komandą. Gaila, kad M.Blaževičiui susiklostė šitaip sezonas su traumomis, Deivis gavo naudingos patirties, nors niekas negalvojo prieš sezoną, kad taip gali būti. Yra tų žaidėjų, kuriuos reikia įtraukti į sistemą ir derinti juos prie alkanų užsieniečių.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 02-17 Chelsea 22 : 00 Manchester United
Tre 02-19 Manchester City 21 : 30 West Ham United