„Liverpool“ triumfas | Scanpix nuotr.

„Liverpool“ triumfas | Scanpix nuotr.

„Liverpool“ futbolininkai triumfuoja – jie šeštą kartą klubo istorijoje tapo UEFA Čempionų lygos nugalėtojais. Jie Madride vykusiame finale rezultatu 2 – 0 įveikė Londono „Tottenham“.

Rungtynės prasidėjo itin nesėkmingai „Tottenham“ ekipai, kadangi jau 25-ą sekundę Moussa Sissoko nespėjo sureaguoti į Sadio Mane perdavimą ir ranka lietęs kamuolį savo baudos aikštelėje nepaliko teisėjui kito pasirinkimo, tik skirti vienuolikos metrų baudinį. Jį po minutės užtikrintai realizavo Mohamedas Salah, kuris išvedė savo komandą į priekį.

Nors „Totenham“ vėliau kontroliavo žaidimo eigą, „Liverpool“ neleido jiems kelti grėsmės savo vartams.

Tačiau progų buvo prie „Tottenham“ vartų. 17-ą minutę galingą smūgį iš distancijos atliko Trentas Alexanderis-Arnoldas, bet kamuolys skriejo šalia virpsto. 38-ą minutę galingą smūgį greitos atakos metu iš baudos aikštelės prieigų atliko ir Andrew Robertsonas, tačiau vartininkas sugebėjo jį atremti.

Porą pusprogių pirmajame kėlinyje susikūrė ir „Tottenham“. 10-ą minutę netaiklų smūgį atliko M.Sissoko, pirmąją pridėto laiko minutę pro šalį smūgiavo ir nemažai laisvės sulaukęs Christianas Eriksenas.

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos apsikeitė pavojingomis progomis. 53-ią minutę Fabinho atliko stiprų smūgį, kurį vartininkas atrėmė. Po minutės pavojingoje zonoje atsidūrė M.Salah, bet šios situacijos neišnaudojo, o kitoje aikštės pusėje panašios galimybės sulaukęs Dele Alli buvo blokuotas.

69-ą minutę realios progos pasižymėti sulaukė po keitimo pasirodęs Jamesas Milneris, kuris sulaukė gero kamuolio atmetimo iš M.Salaj, visgi anglo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia virpsto.

73-ią minutę „Tottenham“ galėjo išlyginti rezultatą, tačiau greitos atakos metu Sonas Heung-Minas pasirinko ne smūgį, o perdavimą baudos aikštelės krašte buvusiam D.Alli, o jo bandymą pagudrauti ir perkelti kamuolį „perskaitęs“ vartininkas Alissonas nutraukė pavojingą ataką.

79-ą minutę Dalli vėl atsidūrė greitos atakos smaigalyje, tačiau jo smūgis galva iš kelių metrų atstumo tikslo nepasiekė.

„Tottenham“ nenurimo ir surengė dar kelis pavojingus išpuolius. Vienos atakos metu 80-ą minutę vartininkui teko atremti pavojingus S.Heung-Mino ir D.Alli smūgius. 85-ą minutę pavojingą baudos smūgį atliko ir Ch.Eriksenas, tačiau puikiai sužaidęs vartininkas jį atrėmė.

87-ą minutę „Liverpool“ įtvirtino savo pergalę, kuomet po nesėkmingo kampinio Divockas Origi sulaukė gero perdavimo baudos aikštelės krašte ir užtikrintu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus – 2 – 0.

„Liverpool“ tai buvo antras finalas iš eilės ir šeštas titulas Čempionų lygoje.


Rungtynių eiga

90+5‘ Rungtynių pabaiga. „Liverpool“ tapo UEFA Čempionų lygos nugalėtojais.

90+3‘ H.Kane‘as taip pat atlieka smūgį iš baudos aikštelės, tačiau pataiko tiesiai į vartininką.

90+2‘ D.Rose‘as atlieka smūgį iš distancijos, jis nesukelia didelių problemų vartininkui.

90‘ J.Gomezas pakeitė S.Mane.

87‘ ĮVARTIS. Po nesėkmingo kampinio D.Origi sulaukė perdavimo baudos aikštelės krašte ir būdamas visiškai laisvas siunčia kamuolį į vartus – 2 – 0.

85‘ Dar vienas pavojingas smūgis, kurį atlieka Ch.Eriksenas, tačiau ir jį Alissonas atremia.

81‘ „Tottenham“ spaudžia varžovus ir atlieka tris smūgius iš eilės. Iš pradžių vartininkas atmuša S.Heung-Mino smūgį, vėliau ir D.Alli šūvį. Kitos atakos metu Alissonas atremia ir trečią, ne tokį pavojingą smūgį.

79‘ H.Kane‘as perduoda kamuolį į kitą aikštės kraštą, ten K.Trieppieras skersuoja ir D.Alli pavojingai smūgiuoja kamuolį galva, tačiau jis skrieja virš vartų.

76‘ „Tottenham“ kelia kampinį, tačiau juo nepasinaudoja, o atakos tęsinio metu S.Heung-Minas sužaidžia ranka.

74‘ E.Dieris keičia M.Sissoko.

73‘ „Tottenham“ neišnaudoja geros progos pasižymėti. Greitos atakos metu S.Heung-Minas pasirenka ne smūgį, o perdavimą į kraštą D.Alli, šis bando gudrauti ir perkelti kamuolį virš vartininko, bet Alissonas į tai sureaguoja ir jį sugauna.

71‘ „Tottenham“ laiku nutraukia pavojingą „Liverpool“ kontrataką, kuri galėjo pasibaigti S.Mane smūgiu iš kelių metrų atstumo.

69‘ Greitos atakos metu S.Mane puikiai įkerta link baudos aikštelės, perduoda kamuolį M.Salah, o šis atmetą jį J.Milneriui. Anglo smūgis pažeme yra stiprus, bet kamuolys skrieja šalia virpsto.

65‘ „Tottenham“ atlieka pirmąjį keitimą. L.Moura keičia H.Winksą.

62‘ J.Kloppas atlieka dar vieną keitimą. Aikštėje pasirodo J.Milneris, kuris pakeičia G.Wijnaldumą.

61‘ Ch.Eriksenas atlieka improvizuotą smūgį iš distancijos, bet jis yra blokuojamas gynėjo.

58‘ „Tottenham“ kelia du kampinius iš eilės, tačiau tik antrojo metu J.Vertonghenas atlieka nepavojingą smūgį galva virš vartų. „Liverpool“ atlieka pirmąjį keitimą, po kurio aikštėje pasirodo D.Origi, kuris pakeitė R.Firmino.

54‘ Abi komandos apsikeičia pavojingomis progomis. Iš pradžių aštraus perdavimo baudos aikštelėje sulaukia S.Mane, bet vartininkas reaguoja greitai ir nutraukia ataką. Kitoje aikštės pusėje panašioje situacijoje atsiduria D.Alli, bet jo smūgis blokuojamas.

53‘ Fabinho deda galingą žingsnį į priekį ir atlieka smūgį iš distancijos, jis šiek tiek pakeičia kryptį po rikošeto, bet galiausiai kamuolys atsiduria vartininko rankose.

51‘ S.Heung-Minas baudinio metu sulaukia perdavimo ir pats perduoda kamuolį J.Vertonghenui, kurio smūgis yra blokuojamas, galiausiai uždelsęs šoninis teisėjas fiksuoja nuošalę korėjiečiui.

48‘ H.Kane‘as pasinaudoja jam tekusia laisve ir bėga į greitą puolimą, su juo skuba dar trys komandos draugai, tačiau puolėjo perdavimas iš aikštės krašto yra nesėkmingas.

46‘ Prasideda antrasis kėlinys.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45+2‘ Pirmojo kėlinio pabaiga.

45+1‘ Ch.Eriksenas sulaukia pirmojo šanso smūgiuoti visiškai laisvas, tačiau kamuolys skrieja virš vartų.

44‘ Po gero perdavimo D.Alli skuodžia kairiuoju aikštės kraštu į greitą ataką, tačiau priima prastą sprendimą ir blogu perdavimu praranda kamuolį potencialioje situacijoje trys prieš tris.

43‘ „Liverpool“ kelia du kampinius iš eilės, po pirmojo blokuojamas M.Salah smūgis, tačiau nė vienos iš šių atakų metu nekyla realesnis pavojus varžovų vartams.

40‘ „Liverpool“ kampinio metu susižeidžia „Tottenham“ gynėjas J.Vertonghenas, tačiau jis tęs rungtynes.

39‘ Kampinis nėra sėkmingas, o po jo M.Salah smūgiuoja galingai, bet labai netaikliai.

38‘ Per pusę aikštės kamuolį persivaręs A.Robertsonas sulaukia šiek tiek erdvės ir iškart smūgiuoja iš distancijos, vartininkas atmuša kamuolį į užribį.

34‘ „Tottenham“ kelia kampinį, tačiau ši ataka nėra sėkmingai ir yra greitai nutraukiama.

33‘ Pavojingoje zonoje kamuolį perėmęs M.Sissoko bando įkišti perdavimą S.Heung-Minui, tačiau gynėjai jo sumanymą „perskaito“ ir nutraukia potencialiai pavojingą ataką.

30‘ Po išprovokuotos pražangos T.Alexanderis-Arnoldas siunčia kamuolį į baudos aikštelę, bet jis galiausiai tiesiog palieka aikštę.

28‘ S.Heung-Minas skuba į greitą ataką, tačiau šiek tiek pagalvojęs šoninis teisėjas užfiksuoja jam nuošalę.

24‘ „Liverpool“ pakelia dar vieną kampinį, tačiau ir jis nesėkmingas. A.Robertsonas dar ir prasižengia prieš K.Trippierą.

22‘ „Liverpool“ kelia dar vieną kampinį, jo metu H.Llorisas sėkmingai iškumščiuoja kamuolį iš baudos aikštelės. Ataka tęsiasi ir M.Salah vėl smūgiuoja, šį kartą virš vartų.

21‘ Smūgį atlieka M.Salah, tačiau jis yra blokuojamas.

20‘ S.Heung-Minas sulaukia puikaus perdavimo iš gilumos ir pasileidžia į greitą ataką, tačiau jis nesugeba įveikti paskutinio gynėjo ir atlikti smūgio.

17‘ T.Alexanderis-Arnoldas nutaria nelaukti komandos draugų ir atlieka galingą tolimą smūgį, po kurio kamuolys skrieja šalia virpsto.

16‘ Nors „Tottenham“ pralaimi, jie kol kas išlaiko didelę kamuolio kontrolę, kuri siekia 66 proc. rungtynių laiko.

11‘ Kampinį pakelia ir „Liverpool“, tačiau varžovai taip pat lengvai nuo jo apsigina.

10‘ „Liverpool“ pirmosiomis rungtynių minutėmis stengiasi žaisti ilgais perdavimais į priekį, kur kamuolio laukia greiti krašto puolėjai, tačiau išskyrus pirmąją ataką kol kas tokios atakos nėra sėkmingos. Tuo tarpu M.Sissoko bando išpirkti kaltę ir atlieka smūgį iš baudos aikštelės prieigų, kamuolys skrieja virš vartų.

5‘ S.Heung-Minas iškovoja pirmąjį „Tottenham“ kampinį, tačiau jo metu „Liverpool“ lengvai apsigina.

2‘ ĮVARTIS. Prie kamuolio stojęs M.Salah užtikrintai siunčia kamuolį į vartus. „Liverpool“ priekyje rezultatu 1 – 0.

1‘ M.Sissoko žaidžia ranka baudos aikštelėje, teisėjas skiria vienuolikos metrų baudinį!

1‘ Teisėjas skelbia finalo pradžią.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai

„Liverpool“ žais jau devintą finalą Čempionų lygoje, o tai yra didžiausias pasiekimas tarp visų Anglijos komandų. Jie laimėjo trofėjų penkis kartus, tačiau paskutinius du finalus pralaimėjo (2007 ir 2018 metais).

„Tottenham“ tai bus pirmasis Čempionų lygos finalas klubo istorijoje. Tai yra iš viso aštuntas Anglijos klubas, kuris sugebėjo nužygiuoti iki šio turnyro finalo.

Paskutinį kartą angliškas Čempionų lygos finalas vyko 2008 metais, kuomet „Manchester United“ po baudinių serijos įveikė Londono „Chelsea“.

Tai yra pirmasis finalas nuo 2010 metų, kuomet abi jo dalyvės nesugebėjo laimėti grupių etapo. 2010-aisiais toks finalas vyko tarp Milano „Inter“ ir Miuncheno „Bayern“.

„Liverpool“ susitiko su „Tottenham“ po tris kartus įvairiuose turnyruose paskutinius 13 metų. Paskutinėse dvejose rungtynėse abu kartus laimėjo „Liverpool“.

„Liverpool“ ir „Tottenham“ tik kartą yra susitikę kurio nors turnyro finale. Tai įvyko 1982 metų Anglijos lygos taurėje, tuomet pergalę šventė „Liverpool“, laimėję po pratęsimo rezultatu 3 – 1.

Paskutinį kartą komanda, kuri sugebėjo pralaimėti du iš eilės Čempionų lygos finalus, tapo „Valencia“, kuri patyrė nesėkmes 2000 ir 2001 metais.

„Tottenham“ ekipai tai bus pirmasis finalas nuo 1984 metų, kuomet jie dalyvavo UEFA taurėje.


Trenerių komentarai

Mauricio Pochettino, „Tottenham“:

Mauricio Pochettino | Scanpix nuotr.

Mauricio Pochettino | Scanpix nuotr.

„Visi sprendimai yra sudėtingi, dėl to dažniausiai skauda širdį. Bet tai yra mano darbo dalis: nuspręsti, kurie vienuolika žaidėjų pradės rungtynes. Man šį sprendimą priimti tikrai nebus lengva.

Mes bandysime priimti geriausią įmanomą sprendimą, kuris padėtų mums laimėti. Tačiau tokiose rungtynėse yra labai skausminga pasirinkti tik tuos vienuolika žaidėjų, kurie galės pradėti jas. Tai yra skausmingiausia dalis.

Jurgenui būti finale prieš dešimt mėnesių ir dabar yra ypatinga. Aš juo labai žaviuosi. Jis yra labai geras pavyzdys kitiems.

Galbūt jam šiek tiek nepasisekė anksčiau, tačiau jis jau trečią kartą dalyvaus finale. Būtent patekimas į finalą ir yra sudėtingiausia dalis šiame turnyre.

Kartais visata yra tavo pusėje, kartais ji veikia prieš tave. Tačiau nukeliauti iki trečio Čempionų lygos finalo... Taip, aš juo labai žaviuosi.“

Jurgenas Kloppas, „Liverpool“:

Jurgenas Kloppas | Scanpix nuotr.

Jurgenas Kloppas | Scanpix nuotr.

„Anglijoje visi puikiai supranta, kad rungtynės tarp mūsų ir „Tottenham“ bus labai įtemptos. Mes abi rungtynes laimėjome rezultatu 2 – 1 ir abejose jose žaidėme tikrai gerai. Manau, kad mes nusipelnėme laimėti abi tas rungtynes, bet ypač antrosiose mums taip pat ir pasisekė.

Kitose šalyse žmonės mato, kad mus lentelėje skyrė 26 taškai ir dėl to mes esame aiškūs favoritai. Bet viskas yra kitaip.

Galbūt praėjusiais metais Madrido „Real“ neturėjo daugiau potencialo, bet jie turėjo daugiau patirties ir kokybės. Jie laimėjo Čempionų lygą tris kartus iš eilės, todėl jiems nebuvo sudėtinga susitvarkyti su visomis finale nutikusiomis aplinkybėmis.

Praeina 20 minučių, kol vėl gali sugrįžti į aikštę, o tai yra labai daug laiko apmąstymams. Aplink tave vyksta vakarėlis, o tu sėdi persirengimo kambaryje. Tai buvo skirtingas lygis. Šį kartą komandų lygis bus labai panašus. Taip jau yra. Todėl šį kartą mes jaučiamės kitaip.

Žinote, kad turėjau puikių komandų, tačiau nuo to laiko, kai atvykau į Angliją, jaučiu, kad tai yra geriausia mano treniruota ekipa, visi šie vaikinai.

„Borrusia“ buvo ypatinga komanda, netgi jaunesnė nei ši komanda, tačiau ji buvo nesubrendusi. Mes laimėjome lygą, todėl toks teiginys atrodo keistokas, tačiau ši „Liverpool“ ekipa parodė, kad yra jau subrendusi būti viena geriausių komandų pasaulyje. Dėl to jaučiuosi labai gerai.“


Kelias iki finalo

„Tottenham“ ekipos kelias iki Čempionų lygos finalas buvo sunkus. Grupės etape jie užėmė antrą vietą ir buvo surinkę po 8 taškus kartu su Milano „Inter“. 

Atkrentamajame etape Londono komandos laukė trys skirtingos komandos. Jeigu su Dormtundo „Borussia“ jie susidorojo gan lengvai ir įveikė juos bendru rezultatu 4 – 0, tai tiek su „Manchester City“, tiek su Amsterdamo „Ajax“ jiems teko pavargti. Seriją su „Manchester City“ M.Pochettino auklėtiniai laimėjo rezultatu 4 – 4 ir patekimą į kitą etapą lėmė išvykoje pelnyti įvarčiai.

Susitikime su „Ajax“ dar antrajame atsakomųjų rungtynių kėlinyje „Tottenham“ atsiliko trimis įvarčiais, tačiau dėka stebuklingo Lucaso Mouros žaidimo išlygino serijos rezultatą iki 3 – 3 ir žengė į finalą taip pat dėl įvarčių išvykoje.

„Liverpool“ kelias nebuvo toks sudėtingas, bet ne mažiau stebuklingas. Jie pateko į sudėtingą grupę kartu su Paryžiaus „Saint-Germain“, „Napoli“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“ bei galiausiai užėmė antrą vietą.

Aštuntfinalyje J.Kloppo auklėtiniai 3 – 1 įveikė Miuncheno „Bayern“ ir lemiamą pergalę pasiekė Vokietijoje. Ketvirtfinalyje jie itin lengvai bendru rezultatu 6 – 1 susidorojo su „Porto“.

Atkakliausia kova vyko pusfinalyje su „Barcelona“. Pirmąsias rungtynes Ispanijoje anglai pralaimėjo 0 – 3, tačiau atsakomasis mačas baigėsi stebuklinga „Liverpool“ pergale rezultatu 4 – 0 ir kelione į finalą.


Komandų naujienos

Londono „Tottenhm“ prieš šias rungtynes turėjo kelis svarbius žaidėjus, kurie gydėsi traumas, tačiau visi jie turėtų pasirodyti svarbiausiose sezono rungtynėse. Harry Winksas, skelbiama, yra pasiruošęs žaisti, porą mėnesių čiurnos traumą gydęsis Harry Kane‘as taip pat skelbia esąs pasiruošęs, tačiau kol kas jo dalyvavimas žaidime nuo rungtynių pradžios išlieka po klaustuku. Kol kas „Tottenham“ gretose taip pat nežinomas ir gynėjo Davinsono Sanchezo, kuris patyrė šlaunies traumą, likimas.

„Liverpool“ gretose tikrai negalės rungtyniauti Naby Keita, kuris abejotina ar spės pasiruošti net ir Afrikos Tautų lygai. Tačiau kituose frontuose žinios geros. Leidimą rungtyniauti gavo kelias pastarąsias rungtynes dėl traumos praleidęs puolėjas Roberto Firmino, visi likę žaidėjai taip pat yra pasiruošę žaisti.


Prognozuojamos sudėtys

„Tottenham“: Hugo Llorisas, Kevinas Trippieras, Toby Alderweireldas, Janas Vertonghenas, Danny Rose‘as, Harry Winksas, Moussa Sissoko, Christianas Eriksenas, Dele Alli, Sonas Heung-Minas, Harry Kane‘as.

„Liverpool“: Alissonas, Trentas Alexanderis-Arnoldas, Virgilis Van Dijkas, Joelis Matipas, Andrew Robertsonas, Fabinho, Jordanas Hendersonas, Giorginio Wijnaldumas, Mohamedas Salah, Sadio Mane, Roberto Firmino.


Komandų forma

 

Komandų forma

Komandų forma

 


Rezultatai

Tre 03-11 Liverpool 1 - 0 Atletico Madrid
Tre 03-11 PSG 2 - 0 Borussia Dortmund
Ant 03-10 Valencia 3 - 4 Atalanta
Ant 03-10 RB Leipzig 3 - 0 Tottenham Hotspur


Tvarkaraštis

Pen 08-07 Manchester City 03 : 00 Real Madrid
Pen 08-07 Bayern Munich 03 : 00 Chelsea
Pen 08-07 Juventus 03 : 00 Olympique Lyonnais
Pen 08-07 Barcelona 03 : 00 Napoli

Užsisakykite Telia TV sporto paketą ir Čempionų lygos transliacijas stebėkite tiesiogiai HD raiška

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Bucas
2019-06-02 00:50:38
Eilinė pergalę. PL sunkesnių buvo. Mes cempionaiiiii...... ALISON. ALISON.ALISON....

Atsakyti
Var
2019-06-02 00:15:32
Geda var
Atsakyti
j.j.
2019-06-02 15:06:49
todel Premierlygoj jo ir nebus niekada
Rolas
2019-06-01 23:16:30
Po tokių kosminių pusfinalių, tai čia tikras nusivylimas, nors kažko panašaus ir tikėjaus.
Atsakyti
HH north
2019-06-01 23:14:49
Nx toki finala.taip ir baigsis 1-0 .Nu kitais metais vel Realas gales parodyt kas čia CL karaliai.
Atsakyti
ArnP
2019-06-02 00:22:03
pis ir dainuos tavo tas Realas kitais metais, atvičiaju seni
as tave pisiu arnP
2019-06-02 00:45:46
nzn uz ka sergi.bet myšiu parašoi tau ant jovalo kitu metu birzeli.kai realas kels taure.ok
Bucas
2019-06-02 01:00:22
Tas tavo Realas, kol Mo ne sulaužė, net per linija vidurio progos persitvarkyti neturėjo. Čia kito lygio komandos žaidė. Rungtynės gal ir ne šedevras, bet įtampa kokia ir pagarba varžovui, be kortelių finalą sulost, cie ne Realistu kastalomams tokį lygį pasiekti.
Zzz
2019-06-01 22:59:05
Linka kas numeskit
Atsakyti