Rogeris Federeris | Scanpix nuotr.

Rogeris Federeris | Scanpix nuotr.

 Penktadienį Paryžiuje (Prancūzija) tęsiasi prestižinio „Didžiojo kirčio“ serijos „Roland Garros“ teniso turnyro pagrindinio etapo kovos.

Trečiajame vyrų vienetų varžybų rate šveicaras Rogeris Federeris (ATP-3) po 2 valandų 14 minučių kovos 6:3, 6:1, 7:6 (10:8) nugalėjo 20-metį Norvegijos teniso talentą Casperą Ruudą (ATP-63). Šie tenisininkai vienas prieš kitą žaidė pirmą kartą.

Pirmus šešis šio mačo geimus abu tenisininkai sėkmingai žaidė savo padavimų metu, bet septintajame geime R.Federeriui pavyko realizuoti „break pointą“. C.Ruudas netrukus turėjo progą atstatyti pusiausvyrą, tačiau nepasinaudojo proga tašku laimėti šveicaro padavimų serijos. Negana to, R.Federeris devintajame geime realizavo dar vieną „break pointą“. Antrajame sete didesnės intrigos nebuvo – R.Federeris spurtavo net 5:0 ir susikrovė sunkiai panaikinamą persvarą. Septintajame geime C.Ruudas dar turėjo „break pointą“, bet jo nerealizavo.

Atkakliausias buvo trečiasis setas. C.Ruudas jį pradėjo dviem laimėtais geimais (2:0), bet po kelių minučių prarado persvarą (2:2). Septintajame ir aštuntajame geimuose abu tenisininkai kūrėsi „break pointus“, tačiau juos pralaimėdavo. Pratęsime ilgą laiką pranašumą turėjo R.Federeris (6:4), bet savo padavimų metu nepajėgė užbaigti seto. Vėliau jau C.Ruudas turėjo galimybę tašku laimėti setą (7:6), tačiau ir jam nepavyko laimėti lemtingo taško. Per likusį laiką norvegas nebebuvo išsiveržęs į priekį, o R.Federeris galiausiai laimėjo varžovo įžaistą kamuoliuką, persvėrė rezultatą savo naudai ir vėliau paduodamas kamuoliuką baigė mačą.

Beje, jaunasis norvegas yra viešėjęs ir Lietuvoje. 2016 m. su Norvegijos rinktine jis atvyko į Šiaulius žaisti Daviso taurės susitikimų. Tada C.Ruudas pralaimėjo Ričardui Berankiui, bet nugalėjo Luką Mugevičių.

R.Federeris varžovą aštuntfinalyje sužinos kiek vėliau, kai savo mačą baigs prancūzas Nicolas Mahut (ATP-252) ir argentinietis Leonardo Mayeris (ATP-68).

Trečiajame rate daug problemų turėjo japonas Kei Nishikori (ATP-7). Jis tik po 4 valandų 29 minučių dramos 6:4, 6:7 (6:8), 6:3, 4:6, 8:6 palaužė serbo Laslo Djere (ATP-32) pasipriešinimą.

Bendrą „Roland Garros“ prizų fondą sudaro 42,661 mln. eurų.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.