„Ryto“ ir „Žalgirio“ rungtynės | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

„Ryto“ ir „Žalgirio“ rungtynės | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

 Ketvirtadienį Kauno „Žalgiris“ svečiuose 85:67 nugalėjo Vilniaus „Ryto“ krepšininkus ir iškovojo antrą įtikinamą pergalę „Betsafe-LKL“ finalo serijoje. Dabar žalgiriečiai serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2–0, o galbūt lemiamos finalo serijos vyks šeštadienį Kaune.

Po rungtynių Vilniuje „Ryto“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis kalbėjo apie galimus pakeitimus trečiosioms finalo serijos rungtynėms, koncentraciją gynyboje bei pagyrė charakterį parodžiusį Mindaugą Girdžiūną.

„Vėl tokia pati pradžia, kaip ir Kaune. Apie tą koncentraciją gynyboje, kurią kalbėjome prieš seriją ir prieš rungtynes, kad „Žalgiris“ kiekvieną klaidą gynyboje bandys bausti stipriosiomis pusėmis... Pats pirmas momentas gynyboje buvo geriausias akcentas, kai prašokdami prieš White‘ą, leidome jam įdėti iš viršaus. Tokių epizodų šiandien buvo operdaug. Tai yra pagrindinis dalykas. Faktas, kad „Žalgiris“ nuo pat pradžių laikė labai aukštą tempą ir vertė mus bėgti į abi puses ir kažkuriuo momentu nulaužė mus fiziškumu.

– Š.Jasikevičius irgi pastebėjo, kad antradienį „Rytas“ kovojo labiau, o jūs sakėte, kad komanda netikėjo pergale. Kaip dabar pasikeitė?

– Viskas krepšinyje prasideda nuo gynybos, jeigu turi ją, turi greitesnių taškų puolime ir atsiranda ta emocija. Bet mes padarėme begalę klaidų individualioje gynyboje. Čia pagrindinis dalykas ir yra, labai geras pirmoje pusėje momentas: apsigynėme, įmetėme greitame puolime, tačiau tada padarėme klaidą gynyboje, jie pelnė du greitus taškus ir suklydome išsimesdami kamuolį ir tai jau 4 taškai. Kai „Žalgiris“ pabėga 10 taškų, su jais žaisti tampa labai sunku. Su jais turi žaisti arčiau, tada bus ta emocija. Faktas, kad kai kurie žaidėjai žaidžia per daug minučių, dabar sezono pabaiga ir su tomis emocijomis nelengva, bet tai yra darbas ir reikia rasti jėgų.

– Ko „Rytas“ neteko turėdamas Seeley be sportinės aprangos?

– Netekome žaidėjo, kuris kuria. Faktas, kad šioje serijoje negauname iš įžaidėjų to, ko norime, nors bandome įvairius variantus. Tai yra priešininkų nuopelnas, nes jie gynyboje mus nustumia į tokias vietas, kur turėtume būti su kamuoliu, nes visą laiką jie būna presinguojami.

– Seeley galės žaisti Kaune?

– Žiūrėsime rytoj.

– Kokių rezervų dar galite rasti?

– Nežinau. Kalbėjome su treneriais, kad reiktų galbūt rizikuoti ir įtraukti jaunus žaidėjus bei padidinti rotaciją bei keisti kas dvi-tris minutes. Labai geras pastebėjimas dėl emocinės būklės, nes žaidėjai kartais bėgioja su mediniu veidu.

– E.Ulanovo pirmas kėlinys buvo puikus. Kažkas neveikė?

– Faktas, kad jį paleidome su stipriomis pusėmis – paleidžiame jį į kairę pusę ir jis ramiai meta su kaire ranka. Kažkiek rizikos buvo, bet tai buvo mūsų klaidos.

– Rungtynių pradžioje, kai pradėjote su Sirvydžiu ir Bendžiumi ir jie nestandartiškai pasirinko savo varžovus, ar šis sprendimas nepasiteisino?

– Nemanau, norėjome pradėti su D.Sirvydžiu prieš A.White‘ą, nes žinome, kad jie būtų atakavę Deivį su Grigoniu. Bandėme nuspėti čia šioje pozicijoje laikyti geresnius gynėjus ant tų vietų, kur jie gali mus atakuoti.

– Kiek M.Girdžiūnas buvo pasiruošęs?

– Jį galiu tik pagirti, jis parodė charakterį, o viskas sprendėsi tik po apšilimo. Šaunuolis, ačiū jam. Jis priėjęs pasakė, kad gali žaisti ir žais – tai yra labai svarbu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų