„Chelsea“ triumfas | Scanpix nuotr.

„Chelsea“ triumfas | Scanpix nuotr.

Londono „Chelsea“ triumfuoja. Jie prabudę antrajame kėlinyje sutriuškino Londono „Arsenal“ rezultatu 4 – 1 ir iškovojo UEFA Europos lygos trofėjų.

Nors rungtynės prasidėjo atsargiu žaidimu, Unai Emery auklėtiniai greitai pajautė žaidimo ritmą ir įsibėgėję kūrė vieną ataką po kitos, bandydami išnaudoti savo žaidėjų greitį.

„Arsenal“ pirmosios rimtos progos pasižymėti sulaukė jau 9-ą minutę, kuomet neužtikrintai sužaidęs „Chelsea“ vartininkas Kepa Arrizabalaga nesėkmingai išmušė kamuolį ir jis nukrito po visiškai laisvo Pierre-Emericko Aubameyango kojomis. „Chelsea“ laimei puolėjas smūgiavo netaikliai.

18-ą minutę viskas ir vėl galėjo labai nesėkmingai baigtis „Chelsea“ vartininkui. Tuomet Alexandras Lacazettas perėmė kamuolį labai pavojingoje zonoje ir įsibėgėjęs įsiveržė į baudos aikštelę. Čia K.Arrizabalaga vėlavo prie kamuolio ir nežymiai kliudė prancūzą, šis pasinaudojęs situacija akimirksniu krito ant vejos. Tiesa, toks veiksmas teisėjo neįtikino ir jis vienuolikos metrų baudinio neskyrė.

28-ą minutę sirgalių širdis trumpam sustoti privertė Granitas Xhaka, kuris atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, o kamuolys pavojingai prašvilpė visai šalia vartų skersinio.

Kėliniui artėjant prie pabaigos pavojingiau žaidė „Chelsea“. Jie pagaliau atkuto 34-ą minutę, kuomet atakos smaigalyje atsidūrė krašto gynėjas Emersonas. Brazilas atliko stiprų smūgį, tačiau savo nelaimei jis pataikė tiesiai į patyrusį vartininką Petrą Čechą.

40-ą minutę P.Čechas vėl gelbėjo savo komandą, kuomet puikiai vadinamąja „sienele“ su komandos draugu sužaidęs Olivieris Giroud atliko smūgį vienu lietimu iš baudos aikštelės prieigų, bet vartų sargas laiku sureagavo ir atmušė kamuolį.

Antrąjį kėlinį „Chelsea“ pradėjo galingai ir jau 49-ą minutę išsiveržė į priekį. Tuomet po gero Emersono perdavimo O.Giroud smeigė kamuolį tiksliu smūgiu galva į vartus ir pelnė jau vienuoliktą savo įvartį Europos lygoje – 1 – 0.

Praleidę įvartį „Arsenal“ bandė mesti didesnes pajėgas į puolimą, tačiau greitai dėl to nudegė. 60-ą minutę po perimto kamuolio Edenas Hazardas atliko įžvalgų perdavimą baudos aikštelėje laisvam klaidžiojusiam Pedro, o šis lengvu smūgiu nukreipė kamuolį į vartų kampą – 2 – 0.

„Arsenal“ po antrojo praleisto įvarčio palūžo ir netrukus vėl turėjo traukti kamuolį iš vartų tinklo. 64-ą minutę Ainsley Maitlandas-Nilesas savo baudos aikštelėje ant vejos nuvertė O.Giroud, o po minutės kamuolį į vartus užtikrintai pasiuntė E.Hazardas – 3 – 0.

Netrukus fantastišku įvarčiu atsakė „Arsenal“ gretose po keitimo pasirodęs Alexas Iwobi, kuris 69-ą minutę pasiuntė kamuolį į vartus tolimu smūgiu – 3 – 1.

Greitai pelnę įvartį, greitai „Arsenal“ jį ir vėl praleido. Jau 72-ą minutę po gero O.Giroud perdavimo prieš vartus likęs E.Hazardas pasiuntė kamuolį į juos vos iš kelių metrų atstumo – 4 – 1.


Rungtynių eiga

86‘ A.Lacazettas atlieka dar vieną smūgį, tačiau kamuolys skrieja gerokai pro šalį.

83‘ A.Lacazettas atlieka puikų smūgį, tačiau dėka KArrizabalagos reakcijos jis nevirsta įvarčiu.

80‘ Willianas du kartus iš eilės dalyvauja pavojingose atakose. Iš pradžių jo smūgį atremia vartininkas, vėliau jo smūgis blokuojamas gynėjo.

76‘ Abi komandos apsikeičia atakomis. P.Čechas atlaiko dar vieną „Chelsea“ smūgį, o kitoje aikštės pusėje „Arsenal“ puolėjas atlieka labai netaiklų smūgį.

72‘ ĮVARTIS. Greitos atakos metu O.Giroud atliko puikų perdavimą E.Hazardui, kuris ir vėl sugrąžina „Chelsea“ trijų įvarčių persvarą – 4 – 1.

69‘ ĮVARTIS. Po keitimo pasirodęs A.Iwobi atlieka fantastišką šūvį iš distancijos, po kurio kamuolys pakliūva į vartus – 3 – 1.

68‘ A.Christensenui rodoma geltona kortelė.

65‘ ĮVARTIS. E.Hazardas užtikrintai realizuoja vienuolikos metrų baudinį ir didina „Chelsea“ atotrūkį iki trijų įvarčių.

64‘ A.Maitlandas-Nilesas griauna ant vejos O.Giroud, teisėjas skiria baudinį.

60‘ ĮVARTIS. „Chelsea“ naudojasi „Arsenal“ metamomis pajėgomis į puolimą ir greitos atakos metu laisvas baudos aikštelėje atsidūręs Pedro lengvu smūgiu siunčia kamuolį į vartų kampą – 2 – 0.

59‘ L.Torreira atlieka galingą smūgį, tačiau jis yra blokuojamas. Vėliau „Arsenal“ prasižengia ir praranda kamuolį.

56‘ Teisėjas rodo pirmąją geltoną kortelę, ji parodyta „Chelsea“ žaidėjui Pedro.

54‘ „Chelsea“ po įvarčio jaučiasi daug laisviau ir tai atsispindi jų žaidime, jie vis dažniau kontratakuoja. Šį kartą perdavimo atakos smaigalyje sulaukia O.Giroud, tačiau jam skirtas kamuolys skrieja per stipriai ir galiausiai palieka aikštę.

49‘ ĮVARTIS. Po aštraus perdavimo į baudos aikštelę O.Giroud išnaudojo savo sugebėjimą žaisti galva ir smeigė kamuolį į vartus – 1 – 0.

48‘ O.Giroud sulaukia perdavimo baudos aikštelės krašte, tačiau jo smūgis blokuojamas.

46‘ Prasideda antrasis kėlinys.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

Pirmojo kėlinio statistika | Organizatorių nuotr.

45‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą.

40‘ Dar viena pavojinga „Chelsea“ ataka, kurios metu vadinamąja „sienele“ su komandos draugu sužaidęs O.Giroud atlieka smūgį iš baudos aikštelės prieigų, P.Čechas į tai sureagavęs sėkmingai atmušė kamuolį ir išgelbėjo „Arsenal“ nuo įvarčio.

36‘ „Arsenal“ vis laisviau jaučiasi varžovų aikštės pusėje ir toliau kuria atakas. Šį kartą smūgį atlieka S.Kolašinacas, bet vartininkas reaguoja laiku ir atmuša kamuolį.

34‘ Pirmasis rimtas pavojus prie „Arsenal“ vartų, kur galingą smūgį iš baudos aikštelės atlieka Emersonas, tačiau jo šūvis skrieja tiesiai į vartininką.

33‘ S.Kolašinaco smūgis blokuojamas, tačiau jis ištraukia kampinį. Jo metu netikslų smūgį galva atlieka gynėjas Sokratis, kamuolys skrieja aukštai virš vartų.

30‘ Greitos atakos smaigalyje atsidūręs „Chelsea“ krašto gynėjas Emersonas atlieka smūgį, tačiau jis yra blokuojamas. Kampinio metu „Arsenal“ galiausiai apsigina.

28‘ G.Xhaka atlieka tolimą smūgį, po kurio kamuolys prašvilpė šiek tiek aukščiau skersinio.

26‘ „Chelsea“ surengia labai retą greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūrusiam O.Giroud susipina kojos ir nesuvaldęs kamuolio jis jį išleidžia už galinės linijos.

25‘ Baudos smūgio metu G.Xhaka siunčia kamuolį į baudos aikštelę, ten kamuolį užtikrinti sugauna K.Arrizabalaga.

21‘ „Arsenal“ kelia dar vieną kampinį, tačiau ir jo metu „Chelsea“ lengvai apsigina.

18‘ A.Lacazettas perima kamuolį labai pavojingoje zonoje ir išsiveržia į baudos aikštelę, vartininkas nespėja prie kamuolio ir nežymiai kliudo puolėją, kuris krenta ant vejos, tačiau teisėjas vienuolikos metrų baudinio neskiria.

17‘ „Arsenal“ kelia pirmąjį kampinį šiose rungtynėse, tačiau perdavimas yra nesėkmingas ir „Chelsea“ greitai perima kamuolį.

15‘ O.Giroud išprovokuoja pražangą aikštės krašte. E.Hazardas siunčia kamuolį vartų link, tačiau teisėjas pirmiau užfiksuoja „Chelsea“ pražangą baudos aikštelėje.

11‘ E.Hazardas sulaukia puikaus perdavimo visiškai šalia baudos aikštelės, tačiau dar prieš jam atliekant smūgį kamuolys iškrapštomas iš po jo kojų be jokios pražangos.

9‘ Pirmoji reali proga pasižymėti. Po nesėkmingai išmušto kamuolio, jį laisvas smūgiuoja P.E.Aubameyangas, tačiau apmaudžiai nepataiko į vartus.

8‘ Abi komandos žaidžia kibiai ir atkakliai kovoja dėl kiekvieno kamuolio, o tai reiškia ir pražangas. „Arsenal“ prasižengė jau tris kartus, „Chelsea“ – kartą.

4‘ Pirmosios minutės abejoms komandoms nervingos, žaidime nemažai techninio broko ir netikslių perdavimų.

1‘ Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pradžią.


Komandų sudėtys

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.

Komandų sudėtys | Organizatorių nuotr.


Įdomūs faktai

Tai bus pirmasis angliškas Europos lygos finalas nuo 1971/72 metų sezono. Jame Londono „Tottenham“ po dviejų rungtynių bendru rezultatu 3 – 2 įveikė „„Wolverhampton“.

2012/13 metų sezone Europos lygoje taip pat triumfavę „Chelsea“ šiemet į finalą pateko per 14 rungtynių nepatirdami nė vieno pralaimėjimo (11 pergalių, 3 lygiosios). Iki šiol jokia komanda nėra laimėjusi Europos lygos taip ir nepatyrusi nė vieno pralaimėjimo.

„Arsenal“ šiame sezone žaisdami rungtynes išvykose per 27 rungtynes tik 6 kartus išlaikė „sausus“ vartus. Keturis kartus jie tai padarė Europos lygoje.

„Arsenal“ dar nėra laimėję rungtynių europiniuose turnyruose prieš kitą Anglijos komandą (2 lygiosios, 4 pralaimėjimai).

Šiose rungtynėse pirmą kartą Europos lygos istorijoje bus panaudota VAR technologija.

64 tūkst. vietų Baku Olimpiniame stadione 37,5 tūkst. vietų bus skirta futbolo sirgaliams, iš jų tik 12 tūkst. „Chelsea“ ir „Arsenal“ sirgaliams. Likusios 26,5 tūkst. vietų bus skirta UEFA ir vietiniams delegatams, taip pat partneriams ir rėmėjams.


Trenerių komentarai

Maurizio Sarri, „Chelsea“:

Maurizio Sarri | Scanpix nuotr.

Maurizio Sarri | Scanpix nuotr.

„N.Kante turėjo nedidelę problemą šeštadienį su savo keliu, tikrai nedidelę problemą. Didžiausia problema yra dėl laiko, kurio neturime daug. Mes stengiamės, tai nėra labai rimta trauma. Tačiau turėjome vos kelias dienas jį atstatyti.

Šiuo metu nežinome, ar jis galės žaisti. Bandysime toliau jį paruošti. Manau, kad dabar jo galimybės rungtyniauti yra 50 procentų. Dar vakar buvo maždaug 60 proc. tikimybė, kad jis nežais. Dabar jis jaučiasi šiek tiek geriau, bet mes vis dar nežinome.

Turime problemų saugų grandyje. Šiuo metu turime tik tris saugus trims pozicijoms. Mums N.Kante yra labai svarbus žaidėjas. Jis yra vienintelis atraminis saugas, kurį turime. Tad tikrai turime problemų.

Šis sezonas mums buvo puikus, kadangi praėjusiame sezone „Chelsea“ nežaidė Čempionų lygoje. Žaidėme turnyre, kuriame susitikome su dviem Čempionų lygos finalistais – „Liverpool“ ir „Tottenham“ – ir laimėjome. Vėliau finale pralaimėjome prieš „Manchester City“ po baudinių serijos, o jie yra geriausi Europoje šiuo metu.

O dabar žaisime Europos lygos finale. Mes sužaidėme tikrai gerą sezoną. Žinoma, jeigu dabar dar ir laimėtume finalą, mūsų sezonas būtų nuostabus.“


Unai Emery, „Arsenal“:

Unai Emery | Scanpix nuotr.

Unai Emery | Scanpix nuotr.

„Viskas, ką padarė A.Wengeras, yra įspūdinga. Jaučiu jam labai didelę pagarbą. Jis pasitraukė suteikęs šiai komandai labai daug svarbių dalykų, naują kultūrą.

Noriu tokius dalykus išlaikyti ir juos tobulinti. Kalbėjomės, kai atvykau į šį klubą, o atvykau turėdamas aiškų tikslą: kad ši komanda visuomet būtų konkurencinga. Iš A.Wengero išmokau daug ir jį labai gerbiu.

Noriu padėti „Arsenal“ pasiekti visus įmanomus dalykus mūsų kelyje. Vienas jų yra Europos lygos titulas, taip pat noriu matyti tolimesnį progresą, jog ši komanda užimtų kuo geresnę poziciją futbolo pasaulyje.

„Arsenal“ praeityje, dabartyje ir ateityje bus tarp dešimties geriausių pasaulio komandų. Mūsų tikslas yra tai pasiekti.

Rungtynėse su „Chelsea“ turėsime tik du uždavinius: laimėti titulą ir patekti į Čempionų lygą. Tačiau svarbiausia tuo mėgautis ir žaisti gerą futbolą. Šis turnyras labai tobulėja, jame kaunasi daug puikių komandų.“


Komandų naujienos

Londono „Chelsea“ gretose negalės žaisti keli futbolininkai. M.Sarri negalės remtis rimtas traumas patyrusiais Rubenu Loftusu-Cheeku ir Callumo Hudsonu-Odoi, traumas vis dar gydosi Antonio Rudigeris ir Marco Van Ginkelis.

Kol kas didžiausiu klaustuku „Chelsea“ gretose išlieka N‘Golo Kante, kuris susižeidė treniruotės metu. Šiuo metu jo galimybės pasirodyti rungtynėse yra vertinamos tik 50 proc.

„Arsenal“ gretose traumų kur kas daugiau. Komandai tikrai nepadės Aaronas Ramsey, Hectoras Bellerinas, Robas Holdingas ir Denisas Suarezas. Rungtynėse taip pat dėl saugumo sumetimų nedalyvaus ir Henrikhas Mkhitaryanas.

Tačiua yra ir gerų žinių. U.Emery atakos smaigalyje greičiausiai galės remtis Danny Welbecku.


Prognozuojamos sudėtys

„Chelsea“: Kepa Arrizabalaga, Cezaris Azpilicueta, Andreasas Christinsenas, Davidas Luizas, Emersonas, Mateo Kovačičius, Jorginho, Rossas Barkley, Willainas, Edenas Hazardas, Olivieris Giroud.

„Arsenal“: Berndas Leno, Sokratis, Laurentas Koscielny, Nacho Monrealis, Ansley Maitlandas-Nilesas, Lucas Torreira, Granitas Xhaka, Seadas Kolašinacas, Mesutas Ozilas, Alexandras Lacazettas, Pierre-Emerickas Aubameyangas.


Komandų forma

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Rolas
2019-05-29 23:08:01
Siaubingas finalas kol kas. :D
Atsakyti
vyga
2019-05-29 23:39:35
tavo gyvenimas siaubingas man atrodo
Rolas
2019-05-29 23:50:51
Apsimoka čia reikšt nusivylimą, nes kai parašiau ir pasipylė golai. :D
taigi
2019-05-29 18:19:30
Arsenal pirmyn!!!
Atsakyti
vyga
2019-05-30 00:05:09
namo:)))))))