„Ambersail 2“ įgula grįžo į Lietuvą | Tomo Pikturnos nuotr.

„Ambersail 2“ įgula grįžo į Lietuvą | Tomo Pikturnos nuotr.

 Vėlyvą gegužės 27-osios rytą Klaipėdos uostas su rūku ir lietumi pasitiko iš intensyvaus Karibų regatų sezono su pergalėmis į Lietuvą grįžtančią jachtą „Ambersail 2“. Tai – pirmas kartas, kai ši, viena iš aštuonių pasaulyje profesionalių sportinių jachtų, vadovaujama patyrusio kapitono Lino Ivanausko, atplaukė į savo namų uostą Klaipėdą.

Iš pradžių jachtos pasitikimas planuotas sekmadienio pavakarę, tačiau paskutiniame jos kelio etape – nuo Kylio kanalo iki Klaipėdos – trūko palankaus vėjo, tad jachta vėlavo.

Šiuos metus pasitikusi Atlanto vandenyne, kelionėje nuo Lisabonos link Karibų, „Ambersail 2“ jau sausį pagerino lenktynių aplink Barbadoso salą rekordą. Kovo pradžioje ji iškovojo antrąją vietą „St Maarten Heineken“ regatoje, balandžio mėnesį – trečiąją vietą „Les Voiles de St. Barth“ regatoje, o gegužės pradžioje – antrąją vietą Antigvos buriavimo savaitėje.

Po intensyvaus Karibų sezono dabar jachta porą savaičių praleis Klaipėdoje, kur jai bus atliekama techninė apžiūra bei ruošiamasi tolimesniems startams. Artimiausias jų – jau birželio 30 d. „ÅF Offshore Race“ – prestižinės lenktynės aplink Gotlando salą Baltijos jūroje.

„Į šias varžybas ketiname pasikviesti keletą jaunųjų buriuotojų. Tą darysime ir ateityje. Norime, kad jaunieji buriuotojai turėtų galimybę tobulėti ne tik plaukdami olimpinių klasių laivais, tačiau ir šituo galingu bolidu“, - apie ateities planus pasibaigus Karibų sezonui pasakojo „Ambersail 2“ komandų vadovas Arvydas Paunksnis.

Po lenktynių Baltijos jūroje, sezoną „Ambersail 2“ tęs bent keliose regatose Viduržemio jūroje, o kitų metų pradžioje vėl planuoja pajudėti per Atlantą Karibų link.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2019/2020

10-26 „Pieno žvaigždės“ 16:30 „Neptūnas“
10-26 „Juventus“ 17:00 „Nevėžis“
10-26 „Rytas“ 17:00 „Šiauliai“
10-27 „Lietkabelis“ 17:00 „Sintek-Dzūkija“
10-27 „Žalgiris“ 17:20 „CBET“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 10-26 Riteriai 13 : 00 Panevėžys
Šeš 10-26 Atlantas 13 : 00 Palanga
Šeš 10-26 Sūduva 13 : 00 Žalgiris
Šeš 10-26 Kauno Žalgiris 13 : 00 Stumbras