Osvaldas Bareikis | asmeninio archyvo nuotr.

Osvaldas Bareikis | asmeninio archyvo nuotr.

 Pamačius Osvaldą Bareikį net sunku pasakyti, kad šis tvirtai sudėtas vyras turi negalią. Jis neblogai orientuojasi aplinkoje, o užsidėjęs kimono netrukus verčia ant žemės už save dvigubai didesnį treniruočių partnerį. Daktarai jam griežtai draudžia daryti tokius dalykus, bet nuo vaikystės įgimta galukoma sergantis Osvaldas turi savo svajonių ir apakti nebijo.

„Su šia liga negaliu kilnoti didelių svorių ir gydytojai nelabai nori man leisti sportuoti, bet mano mintys yra tame, kad jeigu aš ir apaksiu darydamas kažkokius veiksmus, tai gyvenimas per daug nepasikeis. Regėjimas vis tiek silpnės ir anksčiau ar vėliau aš apaksiu. Manęs tai labai negąsdina“, – tvirtai sako jis.

O. Bareikis yra Lietuvos parolimpinės rinktinės narys ir vienintelis dziudo atstovas, varžęsis 2016 metų Rio de Žaneiro parolipinėse žaidynėse. Tada jis užėmė penktą vietą, o dabar pakeitęs svorio kategoriją sieks bilieto į Tokijos žaidynes 2020 metais.

Ligą Osvaldas paveldėjo ir silpnai matė nuo pat vaikystės. Dabar jo regėjimas primena fotoaparatu nesufokusuotą vaizdą – viską jis mato neryškiai, siluetais, o žmogaus veidą gali atskirti tik priėjęs labai arti.

„Su liga kartu augau, todėl toks gyvenimas man yra natūralus dalykas. Kažkokių sunkumų buvo mokykloje ir darželyje, buvau šiek tiek kitoks nei kiti. Bet didelių sunkumų neturėjau, nes aplinkiniai man visada padėjo. Nepalūžti jie ir padėjo, šeima, draugai, bendravę su manimi kaip su paprastu žmogumi, gebančiu regėti. Jie man visada padėdavo, kai tik reikėjo“, – džiaugiasi jis.

Dar mokykloje jis susidomėjo įvairiais užsiėmimais – muzika, teatru, įvariomis sporto šakomis. „Kol galėjau matyti, puoliau stačią galva į viską. Norėjau išbandyti, ką galiu“, – prisimena jis. Galiausiai vyras atrado save dziudo sporte, kuriame treniruojasi ir tobulėjas imtyniaudamas su sveikais atletais.

„Kol galėjau matyti, puoliau stačią galva į viską. Norėjau išbandyti, ką galiu“, – prisimena jis. Galiausiai vyras atrado save dziudo sporte, kuriame treniruojasi ir tobulėjas imtyniaudamas su sveikais atletais.

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 09-21 Riteriai 13 : 00 Žalgiris
Šeš 09-21 Kauno Žalgiris 15 : 00 Sūduva
Šeš 09-21 Atlantas 19 : 00 Stumbras
Ant 09-24 Panevėžys 18 : 00 Sūduva

Begimas (141)
Įkelti trasą Ieškoti
Begimas
REZULTATAI Viso: 141